Yüksek Lisans Yapan BTR Ek Ders

Kodla Büyü

yenibilişim

Aktif Üye
Yüksek lisans yapan BTR ek ders olarak haftalık 18 saat alır mı? Yoksa gelmediği günün ek dersi o hafta için kesilir mi? Bir arkadaşım cuma günü yüksek lisans derslerine gittiği halde haftalık 18 saat alıyormuş normalde 14 saat alması gerekmez mi?

Ben derslere devam ediyorken derslere gitiğim günleri benim de kesmişlerdi. Normal şartlarda kesiliyor. Ancak üzerinde herhangi bir yöneticilik görevi varsa, örneğin müdür yardımcılığı, o zaman kesilmiyor diye biliyorum. Yöneticilerin yöneticilik görevi her durumda devam eder gibi bir ibare varmış sanırım buna istinaden kesilmiyormuş.

izinli sayılır ve kesilir. arkadaşınız ya yanılıyor ya da milli eğitim bu yanlışı anladığında, arkadaşınızdan aldığı ekdersleri ödemesini isteyecektir

30 saat ders hesabına göre program yapmıştır, kesilmemiştir. Ben de görev aldığım 2 yıl öncesinde gidip gelmiştim derslerime..

Şu an doktora yapıyorum.Doktora dersleri haricinde bile haftada 35 saat okulda oluyorum zaten. O yüzden benim ek dersimi tam yapın diyorum idareye. Yüksek lisansta da 30 saat olayı vardı o zamanlar çok umursamadım, fatih projesi kursları da verdiğim için.Yüksek lisans yaparken kesildi. Ama şu an devlet tam ek ders için 30 saat istiyor. O koşul sağlanıyorsa ek ders tam yatırılır.

evet hocam tam ek ders aldım, sonuç olarak 30 saate göre giren hocalarımız da var veya bizim dışımızdaki tüm branşlar 30 saat giriyor en fazla, çok da garip olmamalı bence.

Btr çalışma saatlerinde haftada 30 ders saati çalışır diye bir ibare yok. Normalde ben günlük 9 ders saati okulda duruyorum ama lisans sınavları için bazen 1,2 gün izin alıyorum o günlerde ek dersimi kesiyorlar, idarecinin insafına kalmış biraz. Adamlar hocam sen haftada zaten 45 saat çalışıyorsun demiyorlar.

Geri