Yüksek Lisans ve ek ders

Kodla Büyü

Behken

Site Gezgini
Bilişim Teknolojileri rehber öğretmeni haftada kendi alanıyla ilgili 26 saat derse girmektedir .
Formatör olduğu için haftada 18 saat ek ders alıyor.
Kendi alanı dışında yüksek lisans yapan bu öğretmen haftada 11 saat mi %5 fazla ücret alacak?
yoksa 18 saatmi %5 fazla ücret alacak

Bu konuda kural gayet net. Fiilen derse girdiği 11 saatlik kısmını %5 zamlı alır. Kalan 7 saat fiilen ders olmadığı için normal ücret üzerinden alınır.

Benim de 24 saat dersim var hocam. 24 - 15 = 9 saatini %5 zamlı olarak alıyorum. Diğer kısımları normal. Seminer döneminde filan zamlı alınmıyor. Ona dikkat edin.

Sanırım %5 ek dersi zamlı alıyorsunuz.
Peki Yüksek Lisans'ı yaparken de bu geçerli mi, yoksa bitirmiş olup, y.lisans diplomasını ibraz etmek şartı falan var mı?
Ayrıca Kendi alanı dışında y.lisans yapanlara zamlı ek ders ücreti verilmediğini biliyorum.
yukarıdaki arkadaş nasıl alıyor bunu?

Maliye Bakanlığının düzeltme mütalaasında; ?Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararının 30. maddesi hükümlerinde yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenlerin bu öğrenimlerini alanlarında yapmış olmalarına dair herhangi bir ibareye yer verilmemesinden dolayı, önceki açıklamalarımızda yer alan ?alanlarında? ibaresinin dikkate alınmaması gerekmektedir? açıklamasında bulunmuştur.

suvari58' Alıntı:
Sanırım %5 ek dersi zamlı alıyorsunuz.
Peki Yüksek Lisans'ı yaparken de bu geçerli mi, yoksa bitirmiş olup, y.lisans diplomasını ibraz etmek şartı falan var mı?

hocam btr görevi yapıyorum. Yük.lisans mezunuyum. 14 saat bty dersine giriyorum. Zamlı ek ders almıyor muyum yani ben. Normal olarak haftada 18 saat ek dersi zamsız mı alıyorum. Bi de ek ders ücreti saatlik kaç tldir. Vergi dilimine girmiş olmamdan etkilenir mi

Bir de benim eşim de yük.lisans mezunu. Anasınıfı öğretmeni. Haftada 15 saat ekders alıyor. O da mı zamsız alıyor yani. Onlara günlük 50 dakikadan 6 ders saat ders işleme zorunluluğu var. 30 saat haftada. Nasıl zamsız mı alıyor demektir.

Hesabı bi türlü yapamıyoruz çünkü. Ek dersin saat ücreti tam olarak kaç tldir ayrıca.

Yüksek lisans mezunu olanların durumunu mebbise diploma yada mezuniyet belgesi örneği ile işletmeleri gerekir. Akabinde kurumda maaşlarınızı yapan memur yada idareciye de bir fotokopisini bırakın ki unutmasınlar. Ekders yaparken ona göre işaretlesinler.

@ cmos 14 saat btr dersine giriyorsunuz. Maaş karşılığı olan 15 saati geçmediği için btr görevlendirmesiyle aldığınız 18 saati normal ücretten alırsınız. Ek ders hesaplamaları için: eduhep

Eşiniz de yüksek lisanslı ve anasınıfı öğretmeniymiş. Onun haftalık 15 saat ekdersi fiilen derse girdiği için %5 zamlı ödenmeli. Hesaplamalar için yine eduhep'e bakınız.

Hocam bende maaş ek ders işine yeni başladım bildiğim kadarıyla "fiilen girilen dersten"kast edilen
maaş karşlığı harici destrir ..Buna göre ana sınıfı öğretmeni 30 saat dersin 18 saatini maaş karşılığı girer

12 saak ek derstir(planlama hariç) neticede haftada 12 saat, ayda toplam 48 saat %5 fazla alır diye biliyorum

@Behken haklısınız planlama ile alınan ekdersleri de silmek lazım. Sadece fiilen derse girilen ekdersler zamlı alınıyor.

idarecimiz yüksek lisans mezunu. 12 saat derse giriyor. Kbs ye yazarken 6 saati gündüze. 4+4+4+4+4 ü de ek ders yerine geçen görev gündüze yazıyoruz. Personel listesinden bilgilerini yüksek lisans mezunu olarak da güncelledik. Bu kişi ek dersini zamlı almıyor mu alıyor mu?????

cmos' Alıntı:
idarecimiz yüksek lisans mezunu. 12 saat derse giriyor. Kbs ye yazarken 6 saati gündüze. 4+4+4+4+4 ü de ek ders yerine geçen görev gündüze yazıyoruz. Personel listesinden bilgilerini yüksek lisans mezunu olarak da güncelledik. Bu kişi ek dersini zamlı almıyor mu alıyor mu?????
..
müdür yardımcısı 6 saati maaş karşılığı 6 saati ekders görevi olarak toplam 12 saat görev alıyor demektir.
eğer tüm bu ders saatlerinde fiili olarak derse giriyor ise (kültür öğretmeni ise) ek ders olarak girdiği 6 saati %5 zamlı olarak alır.
Eğer meslek lisesinde teknik öğretmen bir müdür yardımcısı ve 6 saat ders 6 saat koordinatörlük alıyor ise fiilen derse girmediği için %5 zamlı alamaz...

Kbs girişinde gündüz bölümüne 12 mi yazılır yani. Ayrıca idarecimiz dkab öğrtmni.

cmos' Alıntı:
Kbs girişinde gündüz bölümüne 12 mi yazılır yani. Ayrıca idarecimiz dkab öğrtmni.
hocam 12 saati nerden çıkarttınız. ayrıntılı şekilde yazdım
..
müdür yardımcısı 6 saati maaş karşılığı 6 saati ekders görevi olarak toplam 12 saat görev alıyor demektir.
eğer tüm bu ders saatlerinde fiili olarak derse giriyor ise (kültür öğretmeni ise) ek ders olarak girdiği 6 saati %5 zamlı olarak alır.
Eğer meslek lisesinde teknik öğretmen bir müdür yardımcısı ve 6 saat ders 6 saat koordinatörlük alıyor ise fiilen derse girmediği için %5 zamlı alamaz...
..
Müdür yardımcınız Din Kültürü Ahlak bilgisi öğretmeni olduğu için girdiği tüm dersler FİİLİ derstir.
Dolayısıyla önceki mesajımda da belirttiğim gibi 6 saat ekders ücreti KBS de gündüz bölümüne yazılır. ve Yüksek lisanstan dolayı bu 6 saatin ücretini zamlı olarak alabilecektir.
Ama idarecilikten dolayı gelen diğer ekdersleri ZAMSIZ olarak alır...

Tamam hocam teşekkür ederim. Eş durumundan gelen bi hocanın da geldiği okuldan 2 ayrı puantajı geldi. Birisi aylık toplam 9 saat normal, diğeri aylık toplam 12 saat y.lisans şeklinde. Bu hocamızın ek dersi kbsde nasıl yazılır. Gündüz gece vs. nereye yazılır???

cmos' Alıntı:
Tamam hocam teşekkür ederim. Eş durumundan gelen bi hocanın da geldiği okuldan 2 ayrı puantajı geldi. Birisi aylık toplam 9 saat normal, diğeri aylık toplam 12 saat y.lisans şeklinde. Bu hocamızın ek dersi kbsde nasıl yazılır. Gündüz gece vs. nereye yazılır???
..
hocam müdür yardımcısı değilim KBS sistem ekranını hiç görmedim. Ama okulda yayınlanan ekders puantajlarından gördüğüm kadarıyla kbs de her öğretmen için 4 alan var
.
gündüz normal
gündüz zamlı (yüksek ve doktora)
gece normal
gece zamlı
.
gündüz normal ... 9
gündüz zamlı ... 12
yazmanız gerekir. gece hiç ücret yazılmaz...

Şu durumda alan dışı tezsiz yüksek lisans ek ders ücreti getirmiyor anlaşılan.bu kesin. ise 2.tercihe egt yönetimi ve denetimi yazayım.

BTR göreviniz varsa %5 fazla alamassınız.. Siz 18 sat ücreti fiilen girdiğiniz ders karşılığı değil görev karşılığı alıyorsunuz.

Normalde %5 fazla diye bir bölüm yok. Yüksek lisans yapan birisinin bilgileri KBS'ye işlenmiş olduğu için gündüz saatinde işlenir. Bu kişiler için diğer ücretlerNormal yazılacak ücretler için c yazar.

Örnek:
(ortaokul-ilkokul da, BTR görevlendirmesi olmadan)26 saat derse giren ve yüksek lisans yapmış biri için;
15 saat maaş karşılığı olduğundan 26-15=11 saat %5 farklı alır. (KBS de ayarlı olduğu için gündüz yazar)
26 saate (10 a 1 ) 2 saat derse azırlık + varsa kulüp veya rehberlik 2 saat = 4 saat Ekders Yerine Geçen Görev (EYGG) yazar.

yani: Ayda 30 tl falan farkediyor..

yok hocam ben sinifciyim yönetim bilişim sistemlerinde yapmak istiyorum alan dışı oluyor herhalde.

[attachment=0]alanlarinda2.jpg[/attachment
Madde 8- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir.

Ekli dosyalar

• alanlarinda2.jpg
    alanlarinda2.jpg
    265.8 KB · Görüntüleme: 676
Buzkırıcı' Alıntı:
[attachment=0]alanlarinda2.jpg[/attachment
Madde 8- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir.
elinize sağlık. bende eklediğiniz şeyi ekleyecektim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 601-21.pdf
madde 30

1/9/2012 tarihinden itibaren geçerli olmak zere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir” -

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü 24.09.2012 tarih ve 10155 sayılı, ek ders konulu yazısında (B.07.0.BMK.0.22.115920-16)

Alan şartı yok.

Aklıma takılan bir soru var, idarecinizin branşının olayla ne alakası olabilir?

BE ise size spor mu yaptırır, Türkçe ise size şiir mi okutur, BT ise hekırlık mı öğretir, Müzikçi ise mandolin mi çaldırır, DKAB ise size namaz mı kıldırır?

En iyi ek dersi matematik branşında olan idareciler mi giriyor?

Arkadaşlar şimdi BTR olarak görev yapıyorum. DYK felan öğrendim fakat
22 saat derse giriyorum. YL dan mezun oldum. Şimdi benim ekdersim gündüze bir haftalık için maaş karşılığını çıkınca "22-15=7" saat,
görev karşılığı olarakta "18-7=11" saat mi yazılcak yoksa
direkt görev karşılığı olarak "18" yazılıp zamlı alamazmıyım ?
Teşekkür ederim.

Arkadaşlar şimdi BTR olarak görev yapıyorum. DYK felan öğrendim fakat
22 saat derse giriyorum. YL dan mezun oldum. Şimdi benim ekdersim gündüze bir haftalık için maaş karşılığını çıkınca "22-15=7" saat,
görev karşılığı olarakta "18-7=11" saat mi yazılcak yoksa
direkt görev karşılığı olarak "18" yazılıp zamlı alamazmıyım ?
Teşekkür ederim.
Bu şekilde yazdırsak ekdersi ilerde sorun yaşarmıyız acaba arkadaşlar. Şuradaki yazıya göre müdür yardımcıları ile aynı durumda olduğumuzu varsayarsak doğrumu olur acaba?
https://www.memurlar.net/haber/2935...er-odemesinde-tereddude-dusulen-hususlar.html

Yukarıda eski mesajımı gördüm geçen yaz alan dışı bitirdim.Denkliği olsun yetiyor.Ek ders meselesi çok komik.Ama doktora okumak lazım.Artık doğuda filan doktor öğretim görevlisi olmak çok zor değilmiş.

Son düzenleme:
Geri