Yüksek Lisans DYK ve Ek Ders

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi tatiller arkadaşlar.
Yüksek lisanstan mezun oldum. İlçeden kademe artışı için ve sisteme giriş yaptık diye yazım gelmiş.
Dört sorum olacak
22 saat derse giriyorum, hafta içi derslerden sonra sonra 8 saat kurs veriyorum ve BTR yim

1. DYK kursunun ekdersini %5 zamlı alacakmıyım
2. 22 saat olan dersimi nasıl zamlı alırım? Yani maaş karşılığı felan olacakmı olmayacakmı?
3. Ek hizmet puanı olacakmı?
4. Memur bunları nasıl halledecek?

Teşekkür ederim.

kademe alırsınız ve hafta ici girdiğiniz dersin %5 zamlı alırsınız.diplomayi ilçe de bile dilencisiz işlerler ama en önemlisi hitap modülü buraya işlenmesi.

kademe alırsınız ve hafta ici girdiğiniz dersin %5 zamlı alırsınız.diplomayi ilçe de bile dilencisiz işlerler ama en önemlisi hitap modülü buraya işlenmesi.
Teşekkürler hocam.
Peki DYK dada artırımlımı olacak? Ekders hesaplama sitesinden hesapladığımda, DYK ekdersinin lisanslı ile yüksek lisanslı sonuçların farklı olduğunu gördüm. Ama memur bence olmaz o dedi.

Bence alamazsınız hocam ben de destekleme kursu veriyorum nöbet de var.Sadece fiilen esas girdiğim derslerden yansıyor.Genel toplamından yansıyan bir %5 ücret yok.

Biraz araştırdım ve DYK için %100+%105 artırımlı ödenir diye resmi yazı buldum fakat kbs de dyk için 100+105 diye bir seçenek yokmuş
Tabi bu durum 2016 da tartışılmış. Şuanki durum hakkında bilgisi olan varmı acaba?

Teşekkürler hocam. Peki memurun extra birşey yapmasına gerek varmıdır.

Teşekkürler hocam.
Peki DYK dada artırımlımı olacak? Ekders hesaplama sitesinden hesapladığımda, DYK ekdersinin lisanslı ile yüksek lisanslı sonuçların farklı olduğunu gördüm. Ama memur bence olmaz o dedi.

Hocan müdürüne söyle, kbs ekders girişi personel listesinden isminin karşısındaki eğitim durumunu yüksek lisans olarak değiştirsin. İlçe il MEM değiştirmez. Okul yapar. Yaptıktan sonra otomatik olarak bütün ek ders girişlerin %5 artırımlı ödenir. (Ek Ders Yerine Geçen Yönetim Görevi hariç)

Hocan müdürüne söyle, kbs ekders girişi personel listesinden isminin karşısındaki eğitim durumunu yüksek lisans olarak değiştirsin. İlçe il MEM değiştirmez. Okul yapar. Yaptıktan sonra otomatik olarak bütün ek ders girişlerin %5 artırımlı ödenir. (Ek Ders Yerine Geçen Yönetim Görevi hariç)
Teşekkür ettim hocam

Sadece yüzyüze yapılan derste %5 zamlı alırsınız. Ek ders saatlerinin tamamında değil. DYK da zaten alamazsınız. (Haftalık Girdiğiniz Ders Saati-15)*0,05

Sadece yüzyüze yapılan derste %5 zamlı alırsınız. Ek ders saatlerinin tamamında değil. DYK da zaten alamazsınız. (Haftalık Girdiğiniz Ders Saati-15)*0,05
Dyk da dahil hocam. Ben okul müdürüyüm. Sistem dediğim kalemden giriş yapmadıktan sonra tüm ek dersleri %5 fazla hesaplıyor. Yüzyüze yapılan dersler, dyk, destek eğitim odası alırsın. Egzersiz, nöbet, hazırlık ve planlama, öğrenci kişilik hizmetlerinden gelen ek dersleri alamazsın.

Dyk da dahil hocam. Ben okul müdürüyüm. Sistem dediğim kalemden giriş yapmadıktan sonra tüm ek dersleri %5 fazla hesaplıyor. Yüzyüze yapılan dersler, dyk, destek eğitim odası alırsın. Egzersiz, nöbet, hazırlık ve planlama, öğrenci kişilik hizmetlerinden gelen ek dersleri alamazsın.
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bir sorum daha olacaktı, FP-BTR olduğum için 18 saat sabit ekders alıyorum. 22 saatte fiilen derse girmekteyim, maaş karşılığını çıkınca 22-15= 7 kalıyor. Ozaman 18 saat sabit ekdersin 7 sini zamlı kalan 18-7=11 saatinide normaldenmi olacak? Birde KBS de nereden işleniyor diye sordu memur bana bilemedim.

Ekdersler bugün girilecekmiş arkadaşlar
Yüksek lisans mezunları için gene bir sorum olacak
BİMER'e sordum cevap bekliyorum ama istediğim cevabı alabilirmiyim bilmiyorum. Sizede bildireceğim durumu
22 saat fiili olarak derse giriyorum, maaş karşılığını çıkınca 7 saat kalıyor.
Memur bana şöyle girelim ozaman dedi.
P - S - Ç - P - C
4 3 4 3 4=18 giriliyordu normalde. Fakat ben 22 saate girdiğim için 7 saatini fiilen almam gerekiyor diyen var demeyende var.İki defa gireriz dedi, şöyleki;
1 1 2 1 2=7 ZAMLI yazarız
2 2 2 3 2=11 ZAMSIZ yazarız dedi

Sizce böyle yazılabilirmi??
Fakat benim aklıma takıldı. İlerde bir sorun olacaksa almayayım daha iyi normal bir ayda 30 lira farkediyor sonuçta.

Hocam tahminime göre BTR olduğunuz için KBS ek ders yerine geçen gündüz kaleminden 4 3 4 3 4 olarak yazılır. Ve buna %5 arttırım yansımaz. Memurun dediği gibi yazılması sıkıntı çıkarabilir en azından benim olduğum ilçede muhasebe kabul etmez bunu. DYK için bir fikrim yok ama müdür yardımcısı ekdersi yapınca ücret bordrosundan yüksek lisanslı olmayan birisi ile karşılaştırarak eklenip eklenmediğine bakabilirsiniz.

Hocam şimdi bordro dan hesaplattım, KBS de Yüksek Lisasns işaretlenmişse DYK ücreti arttırımlı olarak hesaplanıyor. Hatta brüt olarak hafta içi 1,34 tl fazla, haftasonu 1,44 fazla tabi geçen yılki kalemlere göre.

Hocam şimdi bordro dan hesaplattım, KBS de Yüksek Lisasns işaretlenmişse DYK ücreti arttırımlı olarak hesaplanıyor. Hatta brüt olarak hafta içi 1,34 tl fazla, haftasonu 1,44 fazla tabi geçen yılki kalemlere göre.
Teşekkürler hocam. Nornal ekdersimizi kesin olarak şöyle yazılır diye bir durum neden yok anlamıyorum. Ama ilerde sıkıntı olmaması adına 43434 olarak devam edeyim ben genede nolur neolmaz

Ben 2 yıl önce kurs açtığımda ek dersimi artırımlı vermediler. Tabiki bu işi doğru yaptıkları anlamına gelmiyor. Söylemiştim artırımlı olmalı diye ama yapmadılar.

Hocam %5 arttırımlı fiili olarak girilen ek dersler için veriliyor. BTR görevlendirmesin de 18 saat ek ders yazıldığı için buda ek ders yerine geçen gündüz kaleminden yazılıyor KBS de. o yüzden iste 6 saat gir ister 26 saat gir %5 arttırımlı almamız zor görünüyor.

Hocam %5 arttırımlı fiili olarak girilen ek dersler için veriliyor. BTR görevlendirmesin de 18 saat ek ders yazıldığı için buda ek ders yerine geçen gündüz kaleminden yazılıyor KBS de. o yüzden iste 6 saat gir ister 26 saat gir %5 arttırımlı almamız zor görünüyor.
Anladım hocam genede kesin birşey yok galiba olmaz diyorsunuz. Teşekkür ederim.

BİMER sağolsun çok yardımcı olmuş
"Madde 30: (1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %5 ve %15 artırımlı ödenir."

Geri