Yozgat Norm Fazlası Atamaları Yeniden

Kodla Büyü

yeniceli

Aktif Üye
Arkadaşlar norm fazlası atamaları yeniden geldi. Bu sefer takvim de yayınlanmış. ne yapmayı düşünüyorsunuz yine yapmayacak mıyız aynı şekilde?

nereyi tercih edeceksin hocam. bir madde koymuşlar HEMe norm fazlaları atanamaz diye.(neden atanamaz belli değil ayrıca madem atanamıyoruz neden listeye koyuyorsunuz o da ayrıya neyse) açık olan yerlerin tamamına yakını HEM. bir kaç kasaba okulu var ilçelerde ondan gayri yazacak yer yok zaten.

koymuşlar mı o maddeyi göremedim ben ama pek dikkat etmedim galiba. ama istemeyeceğim herhalde ya. resen atama yapmazlar bizi herhalde. yapacak olan var mı yozgatta. bir kaç kişi norm fazlası o belli mi?

Ben meslek liselerini yazdım. Bir de ikinci öğretimden mühendislik okumak için bu yıl üniversite sınavlarına giriyorum. Bu meslekte fazla gelecek görünmüyor :(

başka yok mu arkadaşlar yozgatta norm fazlası olan yoksa. nasıl olacak bakalım böyle giderse tercih yapmayı düşünmüyorum düşünenler var galiba. sayı konusunda bilgisi olan yok galiba norm fazlalığı. il merkezi ve ilçelerden yazalım o zaman nerde kaç kişi fazla.

NEYSE BAKALIM YA YOZGATTA NORM FAZLASI YOK FAZLA YA DA HABER GELMEDİ DAHA. GELİNCE PAZARTESİ MUHTEMELEN HABERİ OLUR HERKESİN HERHALDE.

hocam, sorgun'dayim. yozgat merkezde calisan arkadasim bu yazidan bahsetti kendim gormeden yorum yazmak istemedim buraya. pazartesiyi bekleyelim yazilar gelmis olur. resen olursa da ben tercih yapmayacagim. toplu hareket edelim belki yine durdururuz en azindan norm guncellemelerine kadar.

tamam hocam pazartesi herkes görür galiba. bence de yapmayalım hep birlikte. zaten norm fazlası saysı çok bence okul sayısından.

hocam sorgun'da 5 tane norm fazlası öğretmen var. 3 tane de normu açık okul var. 2 tanesi kasaba ortaokulu, 1 tanesi de sorgun ticaret meslek lisesi. dolayısıyla burdan 2 kişi başka ilçelere gitmek durumunda kalacak malesef. cuma günü tekrar biraraya gelip tercih yapıp yapmayacağımıza karar vereceğiz.

yani şu anda tercih yapmayı düşünüyorsunuz o zaman. diğer ilçelerde ve merkezde de tercih yapmayı düşünen var mı? Zaten norm fazlası öğretmen sayısı açık olan normların çok üstünde. o zaman nasıl resen yapacaklar ki? kimseyi resen yapmamaları lazım bence.

Hocam sayelerinde meslekten soğudum 50 koyun alıp çobanlık yapasım var sıkıldım meslektende bakandan da meb den de... Ben de fazlayım bilmiyorum ne yapsam...

yeniceli' Alıntı:
yani şu anda tercih yapmayı düşünüyorsunuz o zaman. diğer ilçelerde ve merkezde de tercih yapmayı düşünen var mı? Zaten norm fazlası öğretmen sayısı açık olan normların çok üstünde. o zaman nasıl resen yapacaklar ki? kimseyi resen yapmamaları lazım bence.
sayın hocam; benimle birlikte 3 kişi tercih yapmayacak ama diğer 2 kişi tercih yapma taraftarı. cuma günü herkes kararını vermiş olur.

cingozcemal' Alıntı:
Hocam sayelerinde meslekten soğudum 50 koyun alıp çobanlık yapasım var sıkıldım meslektende bakandan da meb den de... Ben de fazlayım bilmiyorum ne yapsam...
aynen hocam bu okulda gereksizim madem diye hiçbir şeye elimi süresim gelmiyor. diğer öğretmenlerin "benim işim değil, banane!" lafına çok kızardım, o yöne doğru ben de gidiyorum sanırım.

Evet ya nasıl olacak bu işler? Zaten gittiğimiz okulda da norm fazlası olmayacağımızın garantisi de yok.

var mı bugün tercih yapmayı düşünen. zaten okul sayısı çok az listede. resen atamazlar gibi bence.

hocalarım benim ilçede bir boş yer var ve ilçede tek bilişimci olan ben norm fazlasıyım. ben tercih yapmasam başka biri ilçe dışından tercih etse o okula gelebilir mi. Konuyla ilgisi bilgisi olan var mı?

mymustafa1' Alıntı:
hocalarım benim ilçede bir boş yer var ve ilçede tek bilişimci olan ben norm fazlasıyım. ben tercih yapmasam başka biri ilçe dışından tercih etse o okula gelebilir mi. Konuyla ilgisi bilgisi olan var mı?

bizim ilde ilçeleri ayrı ayrı değerlendirdiler.Tayin isteyen öğretmen ilçe değiştiremedi ama istemeyen resen gitti.(ilçeye bağlı köy okulu idi) ne yapacaklarını öğrenirsen önünü görebilirsin.

hocam sıkıntılı bir durum ortada tek uygulama yok .Her il keyfi kafasına göre yapıyor bu işi sıkıntılı acil düzeltilmesi gereken bir durum. Öğretmenleri meslekten soğuttuklarıyla kalıyolar.

hocam bana göre zaten norm fazlası açık olan norma göre çok fazla. o nedenle resen atamayı zor görüyorum. siz istemezseniz başka ilçeden beresi ilk kendi ilçesini istemek zorunda. ama ilçesinde yer yoksa isteyebilir sizin ilçeyi. ancak bence başka ilçeyi istemez kimse hatta çoğu arkadaşın tercih yapacağını da zannetmiyorum ben. kimse yazmadı bu konuda sordum yozgattaki arkadaşlara ama.

Hocam ben sarıkayadayım bu normu açık yerlerin listesini nereden alabilrim. sizde varsa bi paylaşabilirmisiniz.

evet o listede görüldüğü gibi norm fazlası sayısı norm açığından fazla.(halk eğitimler istenemiyor.) çoğu da meslek lisesi zaten bence istemeyen çok olur.

hocam herkesin iradesine saygı duymakla beraber, tercih yapmamamızın daha doğru olacağını düşünüyorum.
1.kendimiz tercih edip gidersek yazın iliçi yer değiştirmelere başvurumuzu kabul etmeyecekler ben öyle inanıyorum. norm fazlası olsak bile ve her ne kadar bunun tersi söylense de...
2.şayet re'sen çok kötü bir yere gönderseler bile yazın en azından iliçi tayin hakkımız olacak. zaten re'sen yapılan atamaların ikinci dönem değil de yazın göreve başlayacagı düşünülürse re'sen gönderilmek en mantıklısı. :)

ido1907' Alıntı:
hocam herkesin iradesine saygı duymakla beraber, tercih yapmamamızın daha doğru olacağını düşünüyorum.
1.kendimiz tercih edip gidersek yazın iliçi yer değiştirmelere başvurumuzu kabul etmeyecekler ben öyle inanıyorum. norm fazlası olsak bile ve her ne kadar bunun tersi söylense de...
2.şayet re'sen çok kötü bir yere gönderseler bile yazın en azından iliçi tayin hakkımız olacak. zaten re'sen yapılan atamaların ikinci dönem değil de yazın göreve başlayacagı düşünülürse re'sen gönderilmek en mantıklısı. :)
Hocam bende tercih yapmayı düşünmüyorum... başka ilçeden tercih yapan olmassa bi tane açık yer var oraya resen atanırım..en azından yılsonunda tekrar tayin hakkımız olur...poff sıkıldım bu işten 9 saat dersim var norm fazlasıyım 6 saatlik bi okula norm açmışlar:(((

Geri