Yozgat Norm Fazlası Atamaları Başladı

Kodla Büyü

cingozcemal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 8 saat ders 2 saatte seçmeli var. 10 saat dersim var. Norm fazlası olmuşum. Cumaya kadar tercih yapmam isteniyor. Yapmazsan valilik resen atar diyor. Sizce ne yapmalıyım...

Bahçeşehir ŞEhit Mehmet Armağan Alper boş ise oraya git hocam. Çok güzel 2 yıl geçirdim orda.

cingozcemal' Alıntı:
Arkadaşlar 8 saat ders 2 saatte seçmeli var. 10 saat dersim var. Norm fazlası olmuşum. Cumaya kadar tercih yapmam isteniyor. Yapmazsan valilik resen atar diyor. Sizce ne yapmalıyım...
Cemal hocam bt rehberliğinde nasıl norm fazlası oluyorsunuz zaten 30 saati doldurmuyor muyuz?

ilçede yeni atanan arkadaş bilişimci ve btr oda norm fazası olmuş bu nasıl iş anlamıyorun atanalı iki ay oldu norm fazlası :?:

3- BT Öğretmenlerin Normların Nasıl Belirleneceği Açıklanmalıdır

“MEB, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin normunu ne zaman belirleyecek?” haberimizde gündeme getirdiğimiz üzere Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22.02.2011 tarihli ve 27854 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin “Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar” başlıklı 15. maddesinin (g) bendi 2. Fıkrasındaki; “2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.” hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir. Bu güne kadar normu belirlenmeyen BT öğretmenleri hakkında norm kadro fazlası veya norm kadroya dâhildir şeklinde bir tabir kullanılamaz bu nedenle de; norm kadro fazlası oldukları gerekçesiyle BT öğretmenleri resen yer değiştirmeye tabi tutulamaz.

hocam bende norm fazlasıyım. dün milli eğitimde atama şefleriyle görüştüm. resen atama valiliğe bağlı olan bir durummuş. olmasının çok zor olduğunu söyledi. resen atanan öğretmenlerden dava kazanan çok öğretmende varmış. onun için rahat olun derim.

ben de fazlaymışım o kadar çok okul varki tercih edecek şaşırdım şimdi ne yapsak acaba.

Ben de norm fazlası olmuşum,10 saatin altında dersi olanlar norm fazlası demişler milli eğitimden,hangi okullar açık bilgisi olan varsa yazsın lütfen :(

merkezde 2-3 yer var sanırım henüz listeyi göremedim. çoğunluk ilçelerde

Yozgat merkezde 28 yerde ihtiyaç var. (9 u anadolu türünden) Kalan 19 yer ortaokulu ve liseler. Norm fazlası öğretmen sayısı 24 müş MEM den öğrendim. Yani 6 kişi anadolu türünden liselere geçse 19 kişi mecburen buralara gitmek zorunda kalır. Eğer tercihlere göre gidemezsek ikinci bir tercih alırlarmı bilinmez ama resen atama olursa o zaman yandık. Daha önce resen atama olmuş mu diğer illerde felan. Birde bu yazıda ilgi olarak MEB insan kaynakları genel müdürlüğü 18/10/2012 tarih ve 127202 sayılı yazısı gösterilmiş. Ama o yazı sınıf öğretmenlerini ilgilendiriyor değil mi. Çanakkale, Kayseri felan sadece sınıfçılara yapmış. Bence bunlar bu yazıyı yanlış yorumladılar. Hayır yazsan gidecek yerde yok. Kadışehri Aydıncık Yenifakılı vs. Halk eğitim çoğunlukla. İster git ister gitme...

ilgi yazıyı okursak sınıf öğretmenleri demiyor mu.

Ekli dosyalar

• norm.jpg
    norm.jpg
    127.9 KB · Görüntüleme: 1,699
burada konbu norm fazlası sınıf öğretmenleri diyor. nasıl iş anlamadım.

arkadaşlar bilişim teknolojileri alanında resen atama yapılan il var mı? Eğer örneği de yoksa tercih yapmamayı düşünmüyorum. Tercih yapsak gittimiz yerdede fazla olup sonra hayda bidaha böyle uğraş dur. En mantıklısı bu yazıyı görmemezlikten gelmek gibi duruyo. Siz ne düşünüyosunuz

mymustafa1' Alıntı:
arkadaşlar bilişim teknolojileri alanında resen atama yapılan il var mı? Eğer örneği de yoksa tercih yapmamayı düşünmüyorum. Tercih yapsak gittimiz yerdede fazla olup sonra hayda bidaha böyle uğraş dur. En mantıklısı bu yazıyı görmemezlikten gelmek gibi duruyo. Siz ne düşünüyosunuz

Evet var, örneğin Mardin..

arkadaşlar sakin olun hiç bir şey olmaz siz yerinizde mutluysanız kalın aynı şey geçen sene benim başımada geldi manisa da sadece sınıf öğretmenleri için geçerli oluyor bu durum. Atansak sanki gittiğimiz yerde 30 saat derse giricez rahat olun

yazı sadece yozgat merkeze mi geldi? ilçelerde en azından bizim ilçede böyle bir yazı yok henüz? ama geçen senelerde yazı geliyordu ben norm fazlası olduğum halde gitmek istemediğimi belirterek dilekçe yazmıştım. bir sorun çıkmadı inşallah yine çıkmaz.

yeniceli' Alıntı:
yazı sadece yozgat merkeze mi geldi? ilçelerde en azından bizim ilçede böyle bir yazı yok henüz? ama geçen senelerde yazı geliyordu ben norm fazlası olduğum halde gitmek istemediğimi belirterek dilekçe yazmıştım. bir sorun çıkmadı inşallah yine çıkmaz.

geldi hocam ilçelerede geldi saraykent teyim ben sizin ilçe neresi hocam

bizimki şefaatli ama hala yok öyle bir yazı dediğim gibi her sene geliyor ama ben norm fazlası olduğum halde istemiyorum bir sıkıntı olmuyor hiç.

Arkadaşlar sendika başkanı ile görüştüm. Her seneki olay değilmiş bu. Yok resen atarız felan. Herkes okulunda kalıyordu. Şimdi adamlar her şeyi hazırlamış. Hatta hukuk yolunu bile kapatacak kadar. Yönetmelik çıkarmışlar. Mecbur olacakmış. Böyle saçma şey olabilir mi. Evlisi var çocuk çoluğu olan var. Kaç kişi bütün branşlarda Yozgat'ta mağdur. Beden Eğitimi, Müzik, Tek tas vs. onlarda çok sıkıntıdalar. Ne olacak böyle valla yaa. Sinirden çatlıyorum...

öyle olursa çok sıkıntı var ama bu davayı kazananlar yeni kazandı daha diye hatırlıyorum hiç kimse yazmazsa ne olacak bi görüşmekte fayda var il şube müdürleriyle bence.

cingozcemal' Alıntı:
Yozgat merkezde 28 yerde ihtiyaç var. (9 u anadolu türünden) Kalan 19 yer ortaokulu ve liseler. Norm fazlası öğretmen sayısı 24 müş MEM den öğrendim. Yani 6 kişi anadolu türünden liselere geçse 19 kişi mecburen buralara gitmek zorunda kalır. Eğer tercihlere göre gidemezsek ikinci bir tercih alırlarmı bilinmez ama resen atama olursa o zaman yandık. Daha önce resen atama olmuş mu diğer illerde felan. Birde bu yazıda ilgi olarak MEB insan kaynakları genel müdürlüğü 18/10/2012 tarih ve 127202 sayılı yazısı gösterilmiş. Ama o yazı sınıf öğretmenlerini ilgilendiriyor değil mi. Çanakkale, Kayseri felan sadece sınıfçılara yapmış. Bence bunlar bu yazıyı yanlış yorumladılar. Hayır yazsan gidecek yerde yok. Kadışehri Aydıncık Yenifakılı vs. Halk eğitim çoğunlukla. İster git ister gitme...

ilgi yazıyı okursak sınıf öğretmenleri demiyor mu.
Cemal hocam merkezde görev yapmıyormuyuz biz niye yenifakılıya aydıncığa gidelim ki,sonuçta merkez bizim için kazanılmış bir hak.Bi de dediğin gibi yazı sadece sınıfçılardan bahsediyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olmuş,deli olacam yaa şimdi ders yok diye norm fazlası yapıyorlar atadıkları okulda dönem ortasında program değiştirip ders mi verecekler sanki :verymad:

koordinatorumuz yapacagim birsey yok dedi ama il mem müdürü ile gorusmus durumumuza ilgili bir sonuc cikmamis atayacağız demiş. bugün biz sorgun'daki arkadaslar toplanip ortak bir karar alacağız dilekçe verip vermemekle ilgili. diğer ilçeler de biraraya gelip fikirlerini buraya yazarlarsa iyi olur sevgili arkadaslar...

........... İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE
/YOZGAT

YOZGAT İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 05.11.2012 Tarih ve 14442 Sayılı Yazıları doğrultusunda, okulumda Norm Kadro fazlası olduğum gerekçesi ile tayin istemek ve tercih yapmak zorunda bırakıldım. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22.02.2011 tarihli ve 27854 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin “Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar” başlıklı 15. maddesinin (g) bendi 2. Fıkrasındaki; “2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.” hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir. Bu güne kadar normu belirlenmeyen BT öğretmenleri hakkında norm kadro fazlası veya norm kadroya dâhildir şeklinde bir tabir kullanılamaz bu nedenle de; norm kadro fazlası olduğum gerekçesiyle resen yer değiştirmeye tabi tutulamaz. Konu ile ilgili yasal haklarımı saklı tutuyorum.
Gereğini bilgilerinize sunarım.

Arkadaşlar kesinlikle başvurmuyorum bu dilekçeyi yazıya cvp olarak vereceğim

mymustafa1' Alıntı:
........... İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE
/YOZGAT
YOZGAT İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 05.11.2012 Tarih ve 14442 Sayılı Yazıları doğrultusunda, okulumda Norm Kadro fazlası olduğum gerekçesi ile tayin istemek ve tercih yapmak zorunda bırakıldım. ....

Arkadaşlar kesinlikle başvurmuyorum bu dilekçeyi yazıya cvp olarak vereceğim
hocam bende sizin gibi düşünüyorum dilekçeyi tabi sorgun'daki diğer arkadaşlarla bir görüşelim önce. bir de bt rehberliği yaptığımız saatler ders olarak sayılmıyorsa neden ekders alıyoruz, sayılıyorsa neden normumuza bir etkisi yok. bana bunu biri açıklasın. bunu da resmi bir dille ifade edeceğim.

Arkadaşlar beğendiğiniz ve bildiğiniz liselere tayin isteyin bence . BTR görevlendirmeleri genellikle Fatih projesi uygulanan okullardır. Bu okullarda şu anda sadece liselere kurulum yapılıyor.

yozgat merkezde 4 okul açmışlar 3 ü anadolu ve tercih edemiyorum bir tek halk eğitim var :verymad: saçmalıktan başka bişey değil yaa yapmıycam tercih filan :verymad:

pofffffffffffff:((((((((( bende norm fazlasıyımve yarın son gun ve daha ne yapcamı bilmiyorum :verymad: !!!!!!!!

Geri