Yozgat Atatürk İsmini Sildi!

Kodla Büyü
bırakın bu cadde sokak isimlerini, adresleme sistemi tamamen sayıya dönsede bitse bu yok isim verildi yok silindi. birde milli değerlerle ilgili yozgata, yerköye laf atmadan önce çok düşünmek lazım. Dışarıdan bakanın anlayamayacağı bir bölge ama büyük bir çoğunluğu en önde, vatanı milleti için göz kırpmadan canlarını verebilecek güzel insanlar.

Hadi sildin de Bekir Bozdağ caddesi nedir yav. Ben henüz aktif görevde olan siyasetçilerin isimlerinin cadde, okul gibi yerlere verilmesine karşıyım.

okuduysan ne anlayacağını benim anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum..anlamadıysan sorun yok zaten

Çamura yatma hemen. Atatürk ismini kaldıran yozgat değil. yerköy değil. Yerköy belediyesi. doğru düzgün başlık at. Amacın belli. Atatürke saldırsınlar tartışma çıksın, iki vatan haini bulalım bizde saldıralım. iki gram bilgimizle Atatürkü yalan yanlış savunalım. Bizde tepki koyuyoruz bazı şeylere ama her olaya Atatürkü katıp arkasına sığınmak çok büyük acizlik. Ör: Markete gidiyorsun, marketle bir sorunun var. Sorunu halletmek yerine diyorsunki niye Atatürk resmin yok iş yerinde. hainsin.

ya dostum haber yazdık 1 ton hikaye yazdın..oku ne anlıyorsan sana kalsın..yorumunda sana kalsın

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
Çamura yatma hemen. Atatürk ismini kaldıran yozgat değil. yerköy değil. Yerköy belediyesi. doğru düzgün başlık at. Amacın belli. Atatürke saldırsınlar tartışma çıksın, iki vatan haini bulalım bizde saldıralım. iki gram bilgimizle Atatürkü yalan yanlış savunalım. Bizde tepki koyuyoruz bazı şeylere ama her olaya Atatürkü katıp arkasına sığınmak çok büyük acizlik. Ör: Markete gidiyorsun, marketle bir sorunun var. Sorunu halletmek yerine diyorsunki niye Atatürk resmin yok iş yerinde. hainsin.
:+1:

compteach06' Alıntı:
Phascolarctos cinereus' Alıntı:

ne kadar çok akil varmış forumda...sizler neden akil olmadınız :puhaha: :++:

yazıyı okuyan varmı başlıkları okuyan varmı...seviyeye hayranım

Hassasiyetinizi anlıyorum ama Atatürk isminin en son silineceği yerlerden biridir Yozgat, kimse merak etmesin. Saçma sapan bir belediyenin yaptığını Yozgat'a mal etmek gerçekten gereksiz. Şehir Türk milliyetçilerinin en önemli merkezlerinden birisidir. Bazı kesimler tarafından olmasa da büyük bölümü Atamızı sevgiyle, saygıyla, rahmetle anar...

Accipiter' Alıntı:
Hassasiyetinizi anlıyorum ama Atatürk isminin en son silineceği yerlerden biridir Yozgat, kimse merak etmesin. Saçma sapan bir belediyenin yaptığını Yozgat'a mal etmek gerçekten gereksiz. Şehir Türk milliyetçilerinin en önemli merkezlerinden birisidir. Bazı kesimler tarafından olmasa da büyük bölümü Atamızı sevgiyle, saygıyla, rahmetle anar...
sayın hocam başlıkları veren gazeteler ..bizde buraya ekledik ..burdaki akillerin hoşuna gitmedi tabikide bu haberin eklenmesi..

bilo' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
sayın hocam başlıkları veren gazeteler ..bizde buraya ekledik ..burdaki akillerin hoşuna gitmedi tabikide bu haberin eklenmesi..

Bu konuda haklısınız. Nerede olursa olsun milli değerlere yapılan saldırılar görülmeli ve dillendirilmeli. ben sadece Yozgat hakkında biraz açıklama yapma gereği hissettim, kendim de aslen Yozgatlıyım. akiller konusunda birşey demeyi de bıraktım artık. zaman ilerleyip tamamen yanıldıklarını görünce zaten tek kelime etmeyecekler. şimdi konuşsunlar...

Atatürk'ün yerine koyulabilecek tek bir insan göremiyorum ben sadece caddenin ismi olsa bile yazıklar olsun...

burda bazı haberler paylaşılınca bazı akilleri sinir oluyor yaaaa :puhaha: :puhaha:

bilo' Alıntı:
burda bazı haberler paylaşılınca bazı akilleri sinir oluyor yaaaa :puhaha: :puhaha:
sen de zil tak oyna hır çıkardım diye..
yerköy belediyesinin kendince yozgatlı bakana yaptığı jest senin bunu bu şekilde paylaşmanın sonucu ise :
mnn' Alıntı:
yozgatlılar sevmez atatürkü... normaldir.. :eek:
AYIPTIR !
....

SÖZÜN DOĞRUSU
Accipiter' Alıntı:

yozgatta isyan olduğunda aslıp keslince Yozgatlılar atattürk yobaz şehir diye üzerini çizmiştir.. ben bunu Yozgatlılardan dinledim...

mnn' Alıntı:
yozgatta isyan olduğunda aslıp keslince Yozgatlılar atattürk yobaz şehir diye üzerini çizmiştir.. ben bunu Yozgatlılardan dinledim...

Yine bir Yozgatlıdan okuyorsunuz şimdi, yazdığınızda doğruluk payı var. Asi Yozgat tanımı vardır, Osmanlı zamanında da zaman zaman bazı isyanlar yaşanmıştır. Sebebi halkın söylenilenlere kolayca inanmasıdır. Atatürk zamanında da bazı kişiler yine bugünkü provakatörler gibi provakatörlere inanmış ve sesini yükseltmiştir.

Şehir milliyetçi bir yapıya sahiptir. Terörle mücadele konusunda en çok şehit veren illerden birisidir. Çok yakın illerde terör olayları olmuşken Yozgat'ta 1 kez bile böyle bir olay olmamıştır. Gönüllü olarak güneydoğuda askerlik yapmak isteyen insanlarla doludur. Ben de onlardan birisi olarak yazıyorum.

Uzun lafın kısası Türk yurdu Yozgat'ın Atatürkle ilgili ne bir sıkıntısı vardır, ne de olacaktır...

Arkadaşlar mesele Yozgat meselesi değil.
Mesele akepe zihniyetinin her geçen gün daha fazla şımarması.
Bunlar şımardıkça yalakalığın da Atatürk düşamlığının da dozunu artırıyorlar.
Yoksa Yozgat insanı normal yurdum insanı.

gazete haberinin başlığını eklemiş olabilirsiniz, fakat yozgat halkına mal etmek yanlış.
arkadaşın belirttiği gibi belediye ya da vali yapar sonra gelen yine kafasına göre değiştirir buna benzer durumları çok yaşadık.
yozgattaki durumda şu süreçte yapılan etkinliklerden sadece birisi, bakalım sonu ne olacak.

zili sen tak oyna bana yakışmaz...akıllı olduğumun farkındayın sende rahat ol...birilerinin yalakalığını yapmayın

Geri