youtube vıdeo

Kodla Büyü

yasef0606

Site Gezgini
Youtube dan kanal açıp video yüklesem sorun olur mu ?Şuan yeniyim ama ileride izlenme sayıları yükselir ve az biraz para kazanırsam ne olur? Öğretmenim bazı yerler kademe durdurma cezası demiş ama ben yine de gruba sormak istedim.

Youtube dan kanal açıp video yüklesem sorun olur mu ?Şuan yeniyim ama ileride izlenme sayıları yükselir ve az biraz para kazanırsam ne olur? Öğretmenim bazı yerler kademe durdurma cezası demiş ama ben yine de gruba sormak istedim.
Ben araştırdım ve bu konuda çalışma yapan bir uzmandan görüş aldım. Belli bir miktara kadar para kazanmaya şu anda vergilendşşrme yapılmıyormuş. Tabi ileride ne olur bilemem.. İmkanınız varsa devlet memuru olmayan anne, baba, eş gibi yakınlarınız üzerine açın.. Ancak şu da var sizin böyle para kazanıp popüler olmanız bile en az 3 yılınızı alır. Millet saçma sapan şeyleri izliyor. eğitim içerikli videoların izlenme payı çok düşük. Kanalınızı ona göre oluşturun hocam.

hocam yıllardır bende böyle düşünceler içindeydim, halbuki millet hamuduyla götürmüş,götürüyormuş. ek iş yapmayan öğretmen bi sen bi de ben varız. ki sende ya yıllardır öğretmensin ya da fake hesap açıp soruyorsun bu soruyu. özel dersler, araba al-sat, çeşit çeşit dükkan açma- freelance iş vs... aklınıza her ne iş geliyorsa yapıyor tüm öğretmenler. Öğrenciyi dert edip , ya ne olacak bu öğrencinin halini diye soran(sormak var , sormak var...) öğretmeni görmedim, 7 bitti, 8. yıl başlayacak.

Cevaplar için çok teşekkür ederim sayın hocalarım.En iyisi ailem üzerine hesap açmak ,eğitim süreçlerinin izlenmesinin az olduğunu biliyorum artık eğitim videolarının popüler olmasını bekleyeceğim.Diğer türlü körelmiş hissedeceğim zira..

FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU (1)...........

B) Fikir ve sanat eserlerinin çeşitleri:
I – İlim ve edebiyat eserleri:
Madde 2 – İlim ve edebiyat eserleri şunlardır:
1. (Değişik: 7/6/1995 - 4110/1 md.) Herhangi bir şekilde dil ve yazı ile ifade olunan eserler ve her biçim altında ifade
edilen bilgisayar programları ve bir sonraki aşamada program sonucu doğurması koşuluyla bunların hazırlık tasarımları,
2. (Değişik: 1/11/1983 - 2936/1 md.) Her nevi rakıslar, yazılı koreografi eserleri, Pandomimalar ve buna benzer
sözsüz sahne eserleri
3. (Değişik: 7/6/1995 - 4110/1 md.) Bedii vasfı bulunmayan her nevi teknik ve ilmi mahiyette fotoğraf eserleriyle,
her nevi haritalar, planlar, projeler, krokiler, resimler, coğrafya ve topoğrafyaya ait maket ve benzerleri, herçeşit mimarlık ve
şehircilik tasarım ve projeleri, mimari maketler, endüstri, çevre ve sahne tasarım ve projeleri.
(Ek: 7/6/1995 - 4110/1 md.) Arayüzüne temel oluşturan düşünce ve ilkeleri de içine almak üzere, bir bilgisayar
programının herhangi bir ögesine temel oluşturan düşünce ve ilkeler eser sayılmazlar.

FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU (1)...........

B) Fikir ve sanat eserlerinin çeşitleri:
I – İlim ve edebiyat eserleri:
Madde 2 – İlim ve edebiyat eserleri şunlardır:
1. (Değişik: 7/6/1995 - 4110/1 md.) Herhangi bir şekilde dil ve yazı ile ifade olunan eserler ve her biçim altında ifade
edilen bilgisayar programları ve bir sonraki aşamada program sonucu doğurması koşuluyla bunların hazırlık tasarımları,
2. (Değişik: 1/11/1983 - 2936/1 md.) Her nevi rakıslar, yazılı koreografi eserleri, Pandomimalar ve buna benzer
sözsüz sahne eserleri
3. (Değişik: 7/6/1995 - 4110/1 md.) Bedii vasfı bulunmayan her nevi teknik ve ilmi mahiyette fotoğraf eserleriyle,
her nevi haritalar, planlar, projeler, krokiler, resimler, coğrafya ve topoğrafyaya ait maket ve benzerleri, herçeşit mimarlık ve
şehircilik tasarım ve projeleri, mimari maketler, endüstri, çevre ve sahne tasarım ve projeleri.
(Ek: 7/6/1995 - 4110/1 md.) Arayüzüne temel oluşturan düşünce ve ilkeleri de içine almak üzere, bir bilgisayar
programının herhangi bir ögesine temel oluşturan düşünce ve ilkeler eser sayılmazlar.
Hocam son maddeye göre youtube içerik videolarımız eser sayılmaz mı? Yanlış mı anladım...

Geri