Yönetim Panelli Dijital Pano

Kodla Büyü
Müzik çalar tarzı bir uygulama ekleyemez miyiz farklı günlerde verilen listedeki müzikleri çalacak?
Mesela pazartesi pop şarkılar,salı türküler olacak şekilde

fantasio' Alıntı:
Müzik çalar tarzı bir uygulama ekleyemez miyiz farklı günlerde verilen listedeki müzikleri çalacak?
Mesela pazartesi pop şarkılar,salı türküler olacak şekilde
Hocam o işi Hüseyin hocamızın hg zil programı daha iyi yapıyor. :D

Hocam bende c# ile uğraşıyorum. Kendim pano tasarımı yapmak istiyorum. Benim panomda nöbetçi öğretmenler ve o ders saatinde hangi sınıfta hangi öğretmen var onların gözükmesini istiyorum. Fakat veritabanını oluştururken ve bilgileri çekerken nasıl bir mantık izlemem gerekiyor. İşin içinden çıkamıyorum. Dizi kullanmak istemiyorum.
Yani demek istediğimi örneklendirmek gerekirse örneğin 3. ders saatinde :

Ortada 3. Ders yazacak
Sol tarafta Nöbetçi öğretmenler
Sağ tarafta 3. Derste hangi öğretmen hangi sınıfta olduğu gözükecek

bunun için nasıl bir veri tabanı oluşturmam gerekiyor ve bu bilgileri nasıl çekmem gerekiyor. işin kod kısmını istemiyorum. Sadece mantığı nedir. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Hocam kayıt yaptım ama giriş yaparken "hatalı veya onaylanmamış" diye uyarı veriyor...

bende de aynı sorun var
Kurum kodu: 713915
üye girişi yapmıyorum.
şifremi unuttum diyorum..kurum mailini kabul etmiyor.

hocam üyelikler onaylanmadığından vermiştir o hatayı. şimdi onayladım giriş yapabilirsiniz.

nightwalker99' Alıntı:
Hocam bende c# ile uğraşıyorum. Kendim pano tasarımı yapmak istiyorum. Benim panomda nöbetçi öğretmenler ve o ders saatinde hangi sınıfta hangi öğretmen var onların gözükmesini istiyorum. Fakat veritabanını oluştururken ve bilgileri çekerken nasıl bir mantık izlemem gerekiyor. İşin içinden çıkamıyorum. Dizi kullanmak istemiyorum.
Yani demek istediğimi örneklendirmek gerekirse örneğin 3. ders saatinde :

Ortada 3. Ders yazacak
Sol tarafta Nöbetçi öğretmenler
Sağ tarafta 3. Derste hangi öğretmen hangi sınıfta olduğu gözükecek

bunun için nasıl bir veri tabanı oluşturmam gerekiyor ve bu bilgileri nasıl çekmem gerekiyor. işin kod kısmını istemiyorum. Sadece mantığı nedir. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

hocam c# hiç kullanmadım pek bilgim yok ben phpden tasarladım. dizi olmasın demişsiniz. ben ders saatlerini olayını dizi tanımlayarak yapmıştım. ben yapacak olsam veri tabanında sinifadi, dersadi, dersbaslangicsaati, dersbitissaati, ogretmenadi alanları oluşturup sistemden kayıt yaparak dizi kullanarak çekerdim. ama dizisiz nasıl bir veritabanı lazım onu bilemeyeceğim. ben phpde belli bir karaktere göre parçalatıp kayıt sayısına göre çağırıyorum.

hocam ayarları yapamıyorum mesela nöbetçi öğretmen falan ekleyemiyorum..diğerleri de öyle :(

only61' Alıntı:
hocam ayarları yapamıyorum mesela nöbetçi öğretmen falan ekleyemiyorum..diğerleri de öyle :(

hocam kontrol ettim. bir problem gözükmüyor. nöbetçi öğretmen ve öğrenci eklemeden önce anasayfadan günlük kaç öğretmen nöbet tutuyor onu yazmanız gerekiyor. daha sonra alanlar oluşunca nöbetçi öğretmenleri ve öğrencileri yazıyorsunuz.

acelayir' Alıntı:
only61' Alıntı:

hocam kontrol ettim. bir problem gözükmüyor. nöbetçi öğretmen ve öğrenci eklemeden önce anasayfadan günlük kaç öğretmen nöbet tutuyor onu yazmanız gerekiyor. daha sonra alanlar oluşunca nöbetçi öğretmenleri ve öğrencileri yazıyorsunuz.
TAMAM HOCAM ORAYI ATLAMIŞIM..TEŞEKKÜRLER :)

Hocam bugün doğanlar için olan videoyu izleyemiyorum. Excel tablosu nasıl olacak acaba...

kayıtları onayladım. hocam video dosyası da şimdi yükledim tekrar. siteyi güncellerken silmişim. kolay gelsin.

Sayın hocam doğum tarihi excel belgesini yüklerken aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. Bugün doğan bir öğrenci var panoda onu göstermiyor. Ne yapabiliriz?

Ekli dosyalar

• okulpanohata.jpg
    okulpanohata.jpg
    14.7 KB · Görüntüleme: 1,008
Birde eklediğimiz birşeyi mesela nöbetçi öğrencileri yanlış yazdık. Silemiyoruz. Sil butonları çalışmıyor.

yaya2015' Alıntı:
Birde eklediğimiz birşeyi mesela nöbetçi öğrencileri yanlış yazdık. Silemiyoruz. Sil butonları çalışmıyor.

hocam silmede bir problem gözükmüyor. excel tablosununda örnekteki gibi olması gerekiyor. siz kurum kodunuzla excel tablosunu özelden mesaj atın ben deneyip haber edeyim size.

Geri