Yönetim Paneli Hazırlamayı düşünüyorum, bir kaç sorum var?

Kodla Büyü

yusufpb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, admin yönetim paneli hazırlamayı düşünüyorum, bütün sitelerimde kullanmak için, ufaktan bir kaç kod yazdım ama bazı sıkıntılarım oldu, sizden yardım bekliyorum..
1. admin paneli sitenin içinde ayrıca bir klasörde mi olmalı yoksa site dosyalarıyla bir arada admin dosyaları olmalı mı?
Eğer ayrı olursa upload resimlerde sıkıntı olmazmı?
2.Yönetim panelinde çağırılacak dosyalar iframe şeklinde mi olması gerekir yoksa her sayfa menüleriyle birlikte ayrı sayfa olarak gelmesimi gerekir ?

Şimdiden teşekkürler..

Ayrı klasörde olursa daha sağlıklı olur. Upload da site dosyaları arasında bir klasörde olursa sorun olmaz.
İframe de virüs bulaştırdığından pek tavsiye edilmiyor.

cevap 1. ayrı klasörde daha mantıklı ve dosyaları bir üst dizine upload edilit "../../resimdosyaları"
cevap 2. frame yi unut google sevmez. menülere bir defa yapılır kopyala yapıştır yaparsın yönetim paneli olduğu için frame kullanılabilir ama artık frame çağı geçti.
soru asp, .net yoksa php ?

tati' Alıntı:
cevap 1. ayrı klasörde daha mantıklı ve dosyaları bir üst dizine upload edilit "../../resimdosyaları"
cevap 2. frame yi unut google sevmez. menülere bir defa yapılır kopyala yapıştır yaparsın yönetim paneli olduğu için frame kullanılabilir ama artık frame çağı geçti.

asp ile..Cevapların için teşekkürler.. :D

asp ise eğer c kullanıyorsan asp.net c# geçmeni tavsiye ederim. güzel de bir eğitim dvd si gorsel eğitimin var visual strudio 2008 ile e-ticaret a den z ye analtılmış

tati' Alıntı:

hocam güzel cevaplamış. frame çok sıkıntılı işin içinden çıkılmaz hale getiriyor.

1.soruyu cevaplamış arkadaşalr o yüzden 2.sorunuza geçiyorum; admininizin index sayfasına diğer sayfaları switch case yapısı ile include edebilirsiniz. tabi güvenlik için include edeceğiniz sayfada da login kontrolü yapmalısınız. kolay gelsin

Geri