Yök karar yazısı

Kodla Büyü

SüleymanSah06

Site Gezgini
Yükseköğretim Kurulu, Mesleki Eğitim Fakültesi mezunlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36 ncı maddesinin A/2 fıkrasında yer alan fakülte mezunlarına verilen 1 (bir) derece hakkından, her ne kadar kanunda Mesleki Eğitim Fakültesi ifadesi geçmese bile mezkür kanun hükmünün 1977 yılında yayımlandığını, Mesleki Eğitim Fakültelerinin ise 1982 yılında açıldığı gözönüne alınarak Teknik Eğitim Fakültesi Teknik Öğretmen unvanı alan programları ile Mesleki Eğitim Fakültesinin Teknik Öğretmen unvanı alan programlarının aynı kapsamda değerlendirilmesi gerektiğine karar vermiştir.
mesl.jpg

Memurlar.net haberidir

esef mezunu bilişimciler de teknik öğretmen sayılıyor ama 1 derece alamıyordu neden kapsamamış?

Diplomasında mesleki egitim fakültesi yazanlar Bu yazıya göre alacaklar anladığım kadarı ile. Bu yazıyı ekine koyarak bir dilekçe ile okul müdürlüğüne başvurulacak heralde. Esef i bilmiyorum.

Benzer karar esef için de vardı, buna istinaden başvuranlar için, "fakülte adınız geçmediği için 1 derece alamazsınız" diye cevap verilmişti diye hatırlıyorum, merak eden forumda araştırabilir.

Bende Esef mezunuyum. Yazının son kısmını dikkatli okursanız. Aynı kapsam diyor. Hernekadar Esef ismi geçmesede bizde aynı kapsam içerisindeiolmamız gerekiyor.
Ben dilekçe verdim ilçeye gitti, bekliyorum

Benzer karar esef için de vardı, buna istinaden başvuranlar için, "fakülte adınız geçmediği için 1 derece alamazsınız" diye cevap verilmişti diye hatırlıyorum, merak eden forumda araştırabilir.
İşte yökün bu yazısında Mesleki eğitim için 1977den sonra açılmıştır deniyor. Esefte 93te açılmış yani aynı kapsamda oluyoruz. Bence herkes dilekçeyle başvursun ki kamuoyu oluşsun. Benim cevabım olumlu olursa burdan yazarım zaten

Ankarada esef mezunu arkadaşlar yöke bir dilekçe verirlerse aynı cevabı bizim içinde vereceklerdir. Esef hakkında daha önce ki yazılarda direk endüstriyel sanatlar eğitim fakültesi ibaresi geçmediği için meb kabul etmiyor.

Geri