YİNE YENİDEN EYLEM..

Kodla Büyü

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?

• Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım

Oy: 161 82.6%
  • Kararsızım

Oy: 31 15.9%
  • Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum

Oy: 3 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    195
Re: Yine Yeniden Eylem..

@TR61 arkadaşıma söylediklerinde katılıyorum. @yansitma arkadaşımızın da örnek teşkil etmesini diliyorum.
Arkadaşlar eylem organizasyonu için çalışalım, bulunduğumuz illerde tandıklarımızla ya da burdan iletişime geçip üniversite ve sendikalarla görüşelim. Arkadaşlarımızı ikna edelim. Armut piş ağzıma düşle bu iş olmaz:)) çalışmamız gerekiyor, ve çalışıldığında da gerçekten birşeyler olduğunu görüyorsunuz..

Bu arada arkadaşlar bölgesel eylemler konusunu da gündeme getirelim gerçekten, siz de düşüncelerinizi burda söyleyin. Ankara eylemi öncesi belirli illerde il mem önlerinde basın açıklaması yapılabilir. ankaraya gelemeyecekler ve öğrencilerden de destek bulur. türkiyede toplam 10 merkezi ilde örgütleyebilirsek her basın açıklamasını 50 civarında kişiyle gerçekleştirebiliriz diye düşünüyorum. Bu basın açıklamaları da Ankara eylemine hazırlık olur.

115 kişi katılıyorum demiş yani 30 kişiyi geçmez katılım :-1:

Eylem Tarihi belirleyelim bence okulların ilk açılış haftası olmaz çünkü
- servisler - okul alış verişleri - kalem di kitap dı araya kaynar.
15 Ekim Cumartesi Ankara Olabilir.
Ama İnternet haftası etkinlikleri çerçevesinde okulların internetleri nedense aksayabilir diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

ozenozcan' Alıntı:
Eylem Tarihi belirleyelim bence okulların ilk açılış haftası olmaz çünkü
- servisler - okul alış verişleri - kalem di kitap dı araya kaynar.
15 Ekim Cumartesi Ankara Olabilir.
Ama İnternet haftası etkinlikleri çerçevesinde okulların internetleri nedense aksayabilir diye düşünüyorum.
Teşekkürler.
bi de üniversiteler açıldıktan sonra yapaılım diyordu arkadaşlar, bölüm öğrencilerini de katmak amaçlı, özellikle ankara'dan. doğru ekim ayının başları uygun aslında.. aslında yeterince kitleye ulaşsak bu haftasonu bile yaparız:D

ya bence de böte öğrencileri de katılmalı hiç bi şeyden haberleri yok mu bunların nerdeler?

haksızlığa uğradığını düşünmeyen kişileri çok merak ediyorum.

Okulumda 2 bilgisayar öğretmeniyiz. Trabzon mebin gönderdiği yazıya göre artık 6-7-8.ci sınıflarda Medya dersi seçilecekmiş. Dolayısıyla bize okulda ders kalmadı. Kaldık ortada. Artık nereye defederler bizi merak ediyorum. Sanırım bu psikoloji ile ciddi kararlar alma arefesindeyim... Sizler halen daha uyumaya devam edin. Bir gün senide vuracak bu tufan. Sessiz kalmaya devam et. Yakında müdürünün koltuğunun altında yaver olarak dolaşırsın. Getir götür işlerini yaparsın artık. Serzenişim olaya tepkisiz yaklaşanlara...

Formatör oldum. müdürüm beni okul öncesi sınıfı ve 1. sınıfların dersine dahi soktu. JOKER ÖĞRETMEN oldum. bilişim dışında her işi yaptırıyor zorla. öncekine gelmemiştim. açıkçası korkmuştum.adı üzerinde: eylem.

ama artık sabrım taştı. tabi ki eyleme geliyorum.

satrancsever' Alıntı:
Formatör oldum. müdürüm beni okul öncesi sınıfı ve 1. sınıfların dersine dahi soktu. JOKER ÖĞRETMEN oldum. bilişim dışında her işi yaptırıyor zorla. öncekine gelmemiştim. açıkçası korkmuştum.adı üzerinde: eylem.

ama artık sabrım taştı. tabi ki eyleme geliyorum.

Hocam 5 Ekimdeki Panele de gelin. Ücretsiz.
duyurularimiz-f3/panel-ucretsiz-kayitlar-basladi-t68790.html
duyurularimiz-f3/onemli-bilisim-zirvesine-kayit-yaptiriniz-t69740.html

kabadaba' Alıntı:
Şu panel saçmalığından bi vazgeçsenizde düzgünce eylem yapsak.
hocam aslında istanbulda olan arkadaşlar katoılabilir, en azından konuya ilgisiz olmadığımızı anlar karşımızdakiler, keşke panelin yapılacağı yerde bi de basın açıklamsı filan yapabilseler, aslında yapıla da bilir. fakat tabiki size kesinlikle katılıyorum: mailleri, mesajlar, sempozyum ve panelleri güzel bir eylemle taçlandırmalıyız kesin..

arkadaşlar eylemse eylem yapalım veya birşeyler yapalım. Ben yeni atandım. Seminer döneminde herkes boş boş otururken müdür, müdür yardımcıları ikide bir beni çağırıyor gel sunu yap, yok senin yazın hızlı gel şunu yaz. Artık daha 2 hafta bu tür davranışlar beni bunalttı. Kim bilir bu işkenceyi kaç senedir çeken arkadaşlarım vardır. Hatta bazı kendini bilmez öğretmenler hocam sizide teknik servis gibi kullanıyorlar diyip bıyık altından güldüklerini gördüm. Artık niçin kavga ettiğimizi anlamış değilim. Herkesin derdi aynı. Bence bizi formatörde yapabilirler yapsınlar. Ama okulda bizi piyasaya almaları için kesinlikle zorunlu dersimiz olmalı. Belki iyi idarecilere sahip arkadaşlar şu an için rahat olabilirler ama kötü bir idareye düşseler düşünemiyorum.

akdenizkanki' Alıntı:
arkadaşlar eylemse eylem yapalım veya birşeyler yapalım. Ben yeni atandım. Seminer döneminde herkes boş boş otururken müdür, müdür yardımcıları ikide bir beni çağırıyor gel sunu yap, yok senin yazın hızlı gel şunu yaz. Artık daha 2 hafta bu tür davranışlar beni bunalttı. Kim bilir bu işkenceyi kaç senedir çeken arkadaşlarım vardır. Hatta bazı kendini bilmez öğretmenler hocam sizide teknik servis gibi kullanıyorlar diyip bıyık altından güldüklerini gördüm. Artık niçin kavga ettiğimizi anlamış değilim. Herkesin derdi aynı. Bence bizi formatörde yapabilirler yapsınlar. Ama okulda bizi piyasaya almaları için kesinlikle zorunlu dersimiz olmalı. Belki iyi idarecilere sahip arkadaşlar şu an için rahat olabilirler ama kötü bir idareye düşseler düşünemiyorum.
Hocam yeni başladıysanız, şimdiden tavsiyem, kişisel işleri yapmayın. Eğer bir arkadaşınız şu nasıl oluyor diye soruyorsa, hemen siz geçmeyin pcnin başına. Nasıl yapıldığını anlatın ve kendi yapsın. Yani yöntemi öğretin. Eğer her sorulanı siz yaparsanız sekreter olur çıkarsınız.

Sizin görevleriniz hızlı yazdığınız için sekreterlik yapmak değil. Hem panele hem de eyleme katılmalıyız. diğer başlıkta da yazdım bununla ilgili.

Aramızda bizden olduğunu farzedip, bizi bölmeye çalışanlar var. Tedirginlikleri ortada. Düzenleri bozulacak. Bizi koyun bellediler besbelli.

Arkadaşlar yarın bakan müsteşarı ile görüşmek için bakanlığa aşağıdaki fax çekeceğim 7 ekimde ankarada olacağım benimle gelmek isteyen 5 tane arkadaş arıyorum sorunlarımızı bir dosya halinde bakanlığa iletelim eğer bu seferde bir iyleşme olmaz ise büyük çaplı bir eylem yapalım 5 tane arkadaş arıyorum mazaret üretmeyen sadece çözüm üreten fax aşağıda yarın yollayacağım

sefa TETİKOĞLU

Ekli dosyalar

• RANDEVU.JPG
    RANDEVU.JPG
    40.1 KB · Görüntüleme: 573
  • RANDEVU.JPG
    RANDEVU.JPG
    12 KB · Görüntüleme: 573

liselerde de 2. seçmeli grubunda dersimiz, branş öğretmeni olup sadece 2. seçmeli grupta olan tek ders bu. 4 yıl boyunca sadece bir defa olmak üzere her 30 öğrenciye 1-2 saat, o da seçerlerse. yani Liselerde de kesinlikle 2 saat zorunlu olmalı 9. sınıflara. ek olarak daha ileri bir bilgisayar dersi de seçmeli olarak konulmalı programa. yani 6 şube olsa 9lar 12 saat ders yapar, 5-6 saatte seçmelilerden gelse eh işte birkaç saat ek ders alırız:) şunu demek istiyorum mebdeki gerekli birimlere talepte bulunurken ortaöğretimdeki konumumuzu da belirtmek gerekiyor..
Ve eylem umarım büyük olur. aslında ayda bir eylem yapmamız gerekiyor bizim bu koşıullarda:))

arkadaşlar bu arada 8 ekimde de KESK'in merkezi bir eylemi var Ankara'da. yani 8 ekim de eylem için uygun değil gibi (1 ekimi zaten elemiştik-md. yrd. sınavı) ki zaten sefa hocalarda 7sinde görüşme yapacaklarmış, söylediği gibi görüşmenin ne getireceğine bakmak gerekiyor.. dolayısıyla daha önce bir arkadaşın önerdiği gibi en erken 15 eylül olur gibi, fazla uzatmamak gerekiyor.. hatta biz farklı durumlar olışmazsa her olasılığa karşı kesin olmasa da referans olarak 15ekimi alalım derim..

Bence de gayet iyi bir tarih 15 Ekim üstelik Cumartesi olacağı için yakın şehirlerde oturan arkadaşlar da katılabilirler diye düşünüyorum.Umarım haklarımızı gasp edenlere gereken cevabı verecek kadar kalabalık olabiliriz....

arkadaşlar bence de 15 ekim iyi hem biz de katılabiliriz farklı şehirlerden ben istanbuldayım eşim bursa da. eğer haftasonu olursa ikimiz de geliriz

Heyecanla bekliyorum...KHK eyle yeni teşkilatmanın başlayacayı bu günlerde yönetmelikler yazılana kadar kendimizi acilen göstermeliyiz...Sesimiz bakana duyurmalıyız..Yazık haberi yoktur bizden.... :verymad: :verymad: :verymad: EYLEM EYLEM EYLEM

artık maille olacak hiç bişey yok zate bi çoğu spam maile gidiyodur artık o maillerin...Eylem konusunda artık çekimser kimse kalmasın yaaaaaaaa!!!bu anket ne halde boyle 1500 çevrim içi kişi var 140 kişi eyleme katılıyor..12000 bilişimci nerde yaaaaaa...

Bu deve artık güdülemez hale geldi :x
Herkes elini taşın altına sokmalı yoksa oturarak hiç bir şey değişmez.
Ağlamayana mama verilmez.
Bugün müfettişin biriyle konuşuyorum derslerin kaldırıldığı ve hak kaybına uğradığımızı anlattım.O da direk bakanla görüşmeden sorununuz çözülmez diyor haklı olarak.
Gerçekten de eylem şart sesimizi duyurmak için....

Sefa hocam bakan bey le görüşmeniz inşallah olur. İnşallah bir sonuç alabiliriz. Ama sonuç alamazsak daha büyük bir eylem şart olur. Bakanlığın önüne 12 bin bilişimciden bin tanesi gelse yeter.

Bir çok branştaşımız yarın müdür yardımcılığı sınavına girecek. Sanırım kendilerini o şekilde kurtarmaya çalışacak. Ama idealinde öğretmen olan arkadaşların mutlaka eyleme destek vermeleri gerekiyor. İnşallah orada dikkate alınacak bir sayı ile bulunuruz. Yoksa bu halimiz hiç iyi değil. Bence çok daha olumsuz günler bizi bekliyor.

Merhaba arkadaşlar EYLEM ŞART diyen arkdaşlara
1. Eylemi kim düzenliyor.
2. Emniyet ile görüşen ve ayarlayan kim hangi sendika
3. İzinler alınmadan yapılan eylem e polis müdahelesi kesindir.

Geri