Yine Şu Güvenlik Kartları

Kodla Büyü

halimyaren

Site Gezgini
Ya arkadaşlar sitedeki yazıları okudum ama benim derdime çare bulamadım. Bir kere açılışta hiç ctrl+Nome vs yazmıyor. Menüye girmiyor. Klavyeyi değiştirdim ama yine aynı. Bi de NFS yüklemişler Koruma Kartı Da devrede oohh. Kaldıramıyoz da. Neyse . Valla bu Vestel Muhabbeti düpedüz rezalet. Kimler hangi mantıkla böyle rezalet sistemler kurmuş siz de benim gibi tahmin ediyorsunuzdur.
2. sorunum da şu: İmaj zaten alamıyorum cdlerle. cd yi okuyo sonra ghost ekranı donuyo. beklesende boş. dvd w/r diyo ama daha 1 bil dvd okumadı. sistemde dvd r/w yazıyo. valla ben sağlam temiz bi bil imajını aldım bozulanı onla yapıom.

Bu sorunların çözümlerini bilen varsa lütfen yardım etsin.

(koruma kartını sökmek istemiyorum :D )

arkadaşım senin sorunu tam anlayamadım. ama eğer güvenlik kartını devreden çıkartmak istiyorsan ctrl+altgr+home kombinasyonu ile şifre olarak sanırım 12345678 gir farklıda olabilir oradan devre dışı bırak sonra sorunlarını çözmeye çalış.........

ben de neyi anlamadığını anlamadım. ctrl+home veya ctrl+alt+hom a bassamda koruma kartına girmiyo bu. ok?

1-Koruma kartına giremiyorum

2-Dvd çalışmıyo. sadece cd okuyo tüm bilgisaylar

Kasayı aç güvenlik kartının markasına bak internetten o kartla ilgili açılış tuşunu ve gerekli bilgiyi çok rahat bulabilirsin.

diyelimki giriş için "CTRL+home" kullanılıyor ve sen "CTRL+"home" yaptıgında giremiyorsan kalvyende sorun vardır. klavyeyi değiştirdim demişin ama yine bi hatırlatma ps2 kalvye ile dene.
olmazsa

kartı sök yeniden windows kuracagın bir makineye yeniden tanıt bide öyle dene.

yine olmuyorsa "Yapacak Bişey Yok" güvenlik kartın sorunludur.

Şimdi ben kasayı sökmek istemiyorum. hiç açılmamış kasalar daha demirbaşları bile yazılmamaış falan. Diğer tüm bilgisayarların koruma kartlarına ctrl+home tuşuyla giriliyor bu niye farklı olsun ki diye düşünüyorum. zaten ps2 klavye takılı :D .Zaten nerde çeşit çeşit sorun var beni buluyo. Belki aymı sorunu yaşamış bir arkadaş vardır dedim ama neyse yinede teşekkürler. Bıktım şu bilgisayarlardan be.
Şerefsizim bi cinnet her şeyi halleder :D

Genellikle güvenlik kartına HOME tuşu ile giriş yapılır. Standart şifreleri ise : 12345678 dir

Hocam sen yinede bi kasanın içini aç.Bişey olmaz korkma.Olsaydı bizim halimiz nice olurdu.Laboratuarda açmadık kasa bırakmadık.Her arızada garantiye yolarsak işimiz zor.

Allah kolaylık versin

Lab hakkında nası bi bilgi istion bilmiyorum ama bil işte şu vestelin siyah kasalı dandik bilgisayarlarından. valla artık açacam kasayı her halde. ama güvenlik kartını söküp formatlayıp yeniden takınca çalışcak mı ki?Yok ben şimdye çoktan sökerdim de yeni geldim bi de bilg da yeni geldi. yoksa önceki okulda kasaları kapatmazdık biz. her an hazırız yani :D .
herkese ilgisinden dolayı teşekkürler.

Bilgisayar boot ettiği sürece bence kasayı açma ben kendimi tutamam diye kilit bile taktım.
1 güvenlik kartı üstünde on of var (tabi kasa acıldıysa)

2 home tuşu ile açıyosun (bios tan silent bootu disable et pc çok hızlı açılıyoryetcemiyosun)

3 bilgisayarın d sinde drives klasöründe ( Protector LPE SATA) sürücüsü var.

4 partionmagic ile sürücüleri bölersen iyi olur.(70 gb + 0,3gb ayrılması lazım)

halimyaren' Alıntı:
Ya arkadaşlar sitedeki yazıları okudum ama benim derdime çare bulamadım. Bir kere açılışta hiç ctrl+Nome vs yazmıyor. Menüye girmiyor. Klavyeyi değiştirdim ama yine aynı. Bi de NFS yüklemişler Koruma Kartı Da devrede oohh. Kaldıramıyoz da. Neyse . Valla bu Vestel Muhabbeti düpedüz rezalet. Kimler hangi mantıkla böyle rezalet sistemler kurmuş siz de benim gibi tahmin ediyorsunuzdur.
2. sorunum da şu: İmaj zaten alamıyorum cdlerle. cd yi okuyo sonra ghost ekranı donuyo. beklesende boş. dvd w/r diyo ama daha 1 bil dvd okumadı. sistemde dvd r/w yazıyo. valla ben sağlam temiz bi bil imajını aldım bozulanı onla yapıom.

Bu sorunların çözümlerini bilen varsa lütfen yardım etsin.

(koruma kartını sökmek istemiyorum :D )

öncelikle bu makinelerde SATA HDD kullanıldığı için ghost donuyor. bunu devre dişi etmelisiniz.
ghostu çalıştırmak için:

bu anlattığım yine aynı projeden fakat EXPER marka pc ler için ama vestel de de sata HDD varsa aynı sorun olmalı.

öğretmen PC:
bios ta (DEL) MAİN menusunde IDE CONFİGRATİON menusunde" NATİVE" yi "COMPATİBLE" yapacaksınız o zaman ghost çalışır.

öğrenci pc :
bios ta (F2) ADVANTEG altında PRİPHERAL CONFİGRATİON altında ATA CONTROLLER CONFİGRASYON altında SATA MODE altındaki "NATİVE" yi "COMPATİBLE" yapmalısınız ki ghost çalışsın

bunları yapmazsanız ghost DONAR kalır.
kolay gelsin...

halimyaren' Alıntı:
Şimdi ben kasayı sökmek istemiyorum. hiç açılmamış kasalar daha demirbaşları bile yazılmamaış falan. Diğer tüm bilgisayarların koruma kartlarına ctrl+home tuşuyla giriliyor bu niye farklı olsun ki diye düşünüyorum. zaten ps2 klavye takılı :D .Zaten nerde çeşit çeşit sorun var beni buluyo. Belki aymı sorunu yaşamış bir arkadaş vardır dedim ama neyse yinede teşekkürler. Bıktım şu bilgisayarlardan be.
Şerefsizim bi cinnet her şeyi halleder :D

biraz cesur ol hocam güvenlik bantı yoksa sök kapağı. varsa güvenlik etiketi o zaman saç kurutma makinesi ile ısıt kendini bırakır zaten... sen açmasan da eğer güvenlik etiketi varsa kapakta, bir müddet sonra toz ve sıcaktan kendisi bırakıyo.....

arkadaşlar tek sorun açılışta kartı tanımaması. bunun için bilgisayar açılırken del tuşuna bas setup ayarlarına gir. boot ayarlarından boot device seçeneğini aç. 1st boot device yazanı network card olarak ayarla inşallah düzelecektir.KOLAY GELSİN....... :)

Hocam ben arıza kaydı bıraktım ve 2 güne okuldaydılar ve hemen sorunu hallettiler. Ağla ilgili yuvalarda problem vardı. Okullara bir yazı fakslandı. Sizin ilde labı kuran şirket adı ve telefonu vardı o yazıda. Ara ve sorunu bildir. Seni yönlendirirler ya da gelir bakarlar. Sıkma boşuna canını ve uğraşma gelsin baksınlar...

turan kardeş çok teşekkür ederim pazartesi söylediklerini deneyeceğim. Mantıklı görünüyor.
tekrardan teşekkür ederim.

Sanırsam öğrenciler yada başkaları yani güvenlik kartlarınının standart şifrelerini bilen biri oyunu yüklemiş sonra güvenlik kartı menüsünden girip, güvenlik kartı açılış ekranını kaldırmış.
http://www.bekdata.com/tr/cozum/guvenlikwins.htm bu adresi ziyaret et, gerekirse firma yetkililerine durumu anlat, sorunun büyük ihtimalle çözülür

öncelikle bu makinelerde SATA HDD kullanıldığı için ghost donuyor. bunu devre dişi etmelisiniz.
ghostu çalıştırmak için:

bu anlattığım yine aynı projeden fakat EXPER marka pc ler için ama vestel de de sata HDD varsa aynı sorun olmalı.

öğretmen PC:
bios ta (DEL) MAİN menusunde IDE CONFİGRATİON menusunde" NATİVE" yi "COMPATİBLE" yapacaksınız o zaman ghost çalışır.

öğrenci pc :
bios ta (F2) ADVANTEG altında PRİPHERAL CONFİGRATİON altında ATA CONTROLLER CONFİGRASYON altında SATA MODE altındaki "NATİVE" yi "COMPATİBLE" yapmalısınız ki ghost çalışsın

bunları yapmazsanız ghost DONAR kalır.
kolay gelsin...
[/quote]

Hocam sölediğin menüde o seçenekler yok!!yahi advanteg te pri conf var ama ata cot ve devemı yok. başka yerlere de baktım ama yok:)
Ama been biosta ne buldumsa kurcaladım değiştirdim. Şimdi gnost alıyor bakem olcak mı? Şerefsizim bi cinnet her şeyi halleder. :D

Kardeş senin olayı denedim. Giriş ekranı kaldırılsa bile BİOS ekranından sonra ctrl+home basarsan güvenlik kartı girişi için şifre istiyor ve girebiliyorsun. Eğer girmiyorsan..... Kasanın içini açıp güvenlik kartını sökmen gerekli, bunu yaparkende hafif ısıtılmış bir çakıya ihtiyacın var silikonlar için. güvenlik kartını çıkardıktan sonra ghost çek. ghost tamamlanınca da güvenlik kartını takarsın ve çalışır.

:D :D :D Saygı değer hocalarım okula saç kurutma makinalarını getirmeye gerek yok. KASALARIN İÇERİSİNDEKİ PARÇALAR KAYBOLMADIĞI MÜDDETÇE KASALARI AÇABİLRİSİNİZ. meb1400.probil.com.tr

idil' Alıntı:
hocam bilgisaarlar exper imaj dvd lerini yükleyeceğim zaman kartları çıkardım ama imajları yükledikten sonra bi türlü aktif olmuyor.Açıklayıcı şeklinde anlatırsanız senirim.
tşk

Kartın sürücüsünü yüklemeniz gerekiyor.

Ekli dosyalar

• securitycardv8.0.rar
    55.7 KB · Görüntüleme: 23
MERHABA ARKADAŞLAR BENİMDE VESTEL GÜVENLİK KARTIYLA İLGİLİ BİR SORUNUM VAR.PROGRAM YÜKLEDİM VE GÜVENLİK KARTINDAN KAYDETMEK İÇİN CTRL HOME İLE MENÜYE GİRDİM ORADAN FONKSİYONLARDAN DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET DEDİM VE KAYIT YAPARKEN FAT HATASI DİYE UYARI VERDİ. VE BİLGİSAYAR ÖYLECE KALDI.BENDE CTRL+ALT+DELETE YAPTIM EKRAN GİTTİ VE BAŞKA BİR AKRAN GELDİ ORADA ŞUNLAR DİYORDU. GÜVENLİK KARTINI HIZLI KUR ÖZEL KUR FALAN DİYORDU ORADAN HIZLI KUR DEDİM TAMAM DEDİM YİNE FAT HATASI VERDİ.
lütfen yardımcı olun arkadaşlar

Geri