Yine Kodlama Haberleri(?) Peki Nasıl Olacak bu?

Kodla Büyü

btnotlari

Süper Üye
Süper Üye
Kodlama dersi ilkokuldan itibaren lise bitene kadar öğretilecek
Uzun süredir müfredatta yer alması için çalışmaları süren kodlama dersi hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni bir açıklama yaptı. Kodlama dersi için önemli bir ders olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, ilkokul birinci sınıftan 12.sınıfa kadar kodlama dersi verileceğini ifade etti.

Kodlama dersi ilkokuldan itibaren lise bitene kadar öğretilecek

İlkokul 1.sınıftan 12.sınıfa kadar öğrencilere kodlama dersi öğretilecek. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren tüm öğrencilerin kodlama dersinden yararlanacağını açıkladı. Bakan Yılmaz tarafından yapılan bu açıklama Bilgisayar Öğretmenlerini ve yazılım alanında uğraşan eğitimci uzmanları sevindireceğe benziyor. Adıyaman’da İnovasyon Merkezi açılışına katılan Bakan Yılmaz Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan İnovasyon Merkezi içerisinde yer alan bölümleri gezdi ve bölümler hakkında bilgi aldı. Kodlama bölümü, Fen Bilimleri bölümü ve Matematik bölümünde daha fazla zaman geçirdiği görülen Bakan İsmet Yılmaz daha sonra kodlama dersi hakkında açıklamalarda bulundu.

kaynak : http://www.ogretmenlericin.com/meb/meb- ... 16396.html

Hocam kodlamayla ilgili konuların müfredata girmesi yeterli değil. Önemli olan okulların bilgisayar ihtiyaçlarının karşılanması ve herkesin ortak bir platformdaki dersleri takip etmesi. Bilişim müfredatında temel bilgisayar konularında herkes aynı şeyleri anlatıyor, kodlamada da o şekilde olur ve bütünlük sağlanır. Biz Rize'de 102 okulda konuları ve programları ortak kullanıyoruz.

önce bilgisayar verin de sonra konuşun boş boş... ilkokul öğrencisi temel dersleri halletti de kodlaması kaldı :alkis:

lim6.gif

sevgili bakanımız kodlamanın ne olduğunu biliyor mu acaba? gerçi cevap belli.. boşuna ümitlenmeyelim sonu yine hüsran

comaster' Alıntı:
önce bilgisayar verin de sonra konuşun boş boş... ilkokul öğrencisi temel dersleri halletti de kodlaması kaldı :alkis:

bransiniz nedir bilmiyorum ama iyi planlanarak verilmis bir "kodlama" dersini her cocuk anlayabilir, diger temel derslerinde ve dusunebilme kabiliyetinin gelismesinde pek cok faydasini gorebilir. "kodlama" denilen sey adam gibi yapilabilse ezberci egitim sistemimizin kurtaricisi olur.

ya seçmeli dersler bölümüne koyacak zaten okullar seçmeliyi hangi derslerden seçtikleri belli

Suicide' Alıntı:
"kodlama" denilen sey adam gibi yapilabilse ezberci egitim sistemimizin kurtaricisi olur.
:+1:

Bunu bir anlatabilsek iş çözülecek ama bunu anlamaları baya zor...

Bunları yazarken aklıma "Steve Jobs Türkiye'de doğsaydı" diye bir video çekmişler o geldi :roll:

Geri