Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

yine güvenlik kartı sheriff

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında gakkosgirl tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. gakkosgirl

gakkosgirl Aktif Üye

ARKADAŞLAR BENİM LABDA VESTEL BİLGİSAYARLAR VAR GERİ YÜKLEME DVDLERİ İLE HEPSİNİ GERİ YUKLEMİSTİM GECEN SEMİNER DONEMİNDE. HEPSİNİN GUVENLİK KARTLARINIDA TEKRAR AKTİF ETMEME RAĞMEN (YANİ KORUNACAK PARTİSYON OLARAK C Yİ SECTİM) BİLGİSAYARLARA DEĞİSİKLİK YAPILABİLİYOR HDD Yİ KORUMUYOR ACABA NEREDE HATA YAPTIM/YAPIYORUM

KART AYARLARIMI DA YAZAYIM
    KORUNACAK PARTİSYON = C SEÇİLİ
    KORUMA MODU = OTOMATİK SEÇİLİ VE 0 GÜNDE BİR YAZIYOR
    CMOS KORUMA MODU= KAPALI
    ANTİ IO İSLEMİ = KAPALI

FORUMDA DATA KAYDET İLE İLGİLİ BİSEYLER OKUDUM C KORUMASI SEÇİLİYKEN DATA KAYDETE DE BASTIM KAYDETTİM AMA YİNEDE KORUMA OLMUYOR AMA KARTLAR KORUYOR GİBİ GOZUKUYOR.

2. tmancar

tmancar Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşım aynı problem bende de olmuştu. Benim Vestel bilgisayarların güvenlik kartının markası winlite idi. Güvenlik Kartının bi güncellemesi var. Onu indirip kur ve bilgisayarını yeniden başlat. İnşaAllah düzelecektir. İşte yama linki : http://www.bekdata.com/tr/destek/download.htm
    Buradan Güvenlik Kartının markasına uygun olanı seçip indirirsin.
    Ama seninki junior sheriff ise onun güncellemesi olup olmadığını bilmiyorum.

3. omerlutfi

omerlutfi Üye

Önce bilgisayarı açarken kart ayarlarına gir ve kartı kaldır.tekrar açarken en sondakini seç kurulum yapma.Kurulum dvdsinin içinde güvenlik kartı ile ilgili sürücü klasörü vr.Klasörü aç kura tıkla,İnstali seç.Bilgisayarı yeniden başlat.Kartın kurulumunu yap.Bilgisayar yeniden açılacak açılırken gine kart ayarlarına gir.C yi seç.Otomatik ve 0 olsun.İşlem tamamdır.

4. gakkosgirl

gakkosgirl Aktif Üye

Önce bilgisayarı açarken kart ayarlarına gir ve kartı kaldır.tekrar açarken en sondakini seç kurulum yapma......

-- en sondakini sec derken neyi sececem anlamadım :( kartı kaldırdıktan sonra bilgisayarı kapatıp acınca tekrar kurulum için bi ekran/yazı falanmı cıkacak karsıma ordan mı bisey sececem ? çok tesekur ederim

5. emines

emines Seçkin Üye Seçkin Üye

evet arkadaşım kartı kaldırdıktan sonra bilgisayarı açarken karşına bir ekran geliyor.

6. emines

emines Seçkin Üye Seçkin Üye

çok saol. aynı problemi bende yaşıyordum söylediklerini yapınca olay çözüldü.

7. omerlutfi

omerlutfi Üye

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :D

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal