Kodla Büyü

son muallim

Site Gezgini
Sevgili hocalarım yeni tayin aldığım okulda göreve başlamadan askere gittim. Döndüğümde tam bir enkaz devraldım. Laboratuvarım var fakat bilgisayarlar çok kötü durumda ve sınıfımda akıllı tahta takılı değil + projeksiyon cihazı da yok. İlk dönem derse giren hoca hiç bir şey işlememiş. Nasıl bir yol izlemeliyim yorumlarınızı bekliyorum. Esas sorum yıllık planımı nasıl hazırlamalıyım?

öncelikle kolay gelsin hocam...
eskisi gibi kazanım seçme yok yıllıklarımızda artık. 5. sınıflar için yeni müfredata uyggun..6 lar için seviyelerine göre plan yapıp, defter yazımlarında plana uyup derslerde istersen kazanımlara yönelik çalışmalar yapsan iyi olur.
meela nedir tüm sınıflar seviyesinde tahta kullanımı... antropi kullanımı, word ve ppt ile geçer bu dönem...
antropiyi pclere kurmuştum ancak bu okulumda dediğin gibi ne lab vardı ne de tahta var...
dersin kitabı olmadığı için lab seni rahatlatır, hele bozuk anakart vs var özellikleri de aynıysa bir arızayı tesbit ettiğinde labı ayağa kaldırmak daha da kolay olur. şu an 15 pclik bir labım var.. klavye ve fareler için için 420 tl harcadım..
klavye ve fare için yapacak bişey yok. set olarak en uygun 30 tl harcayacaksın.
kolay gelsin

Son düzenleme:
öncelikle kolay gelsin hocam...
eskisi gibi kazanım seçme yok yıllıklarımızda artık. 5. sınıflar için yeni müfredata uyggun..6 lar için seviyelerine göre plan yapıp, defter yazımlarında plana uyup derslerde istersen kazanımlara yönelik çalışmalar yapsan iyi olur.
meela nedir tüm sınıflar seviyesinde tahta kullanımı... antropi kullanımı, word ve ppt ile geçer bu dönem...
antropiyi pclere kurmuştum ancak bu okulumda dediğin gibi ne lab vardı ne de tahta var...
dersin kitabı olmadığı için lab seni rahatlatır, hele bozuk anakart vs var özellikleri de aynıysa bir arızayı tesbit ettiğinde labı ayağa kaldırmak daha da kolay olur. şu an 15 pclik bir labım var.. klavye ve fareler için için 420 tl harcadım..
klavye ve fare için yapacak bişey yok. set olarak en uygun 30 tl harcayacaksın.
kolay gelsin

Sayın @mse hocam yorumların için teşekkürler. Aklımdan da söylediğiniz gibi çeşitli uygulamalarla dönemi bitirmek geçiyor. word / ppt ve scratch...
Peki deftere işleyeceğim yıllık plan için, Forumdaki hocalarımızın hazırladığı yıllık planları inceledim gayet güzel ve kapsamlı hazırlanmış bunun ikinci dönem kısmını mı ele almalıyım yoksa sil baştan hiç ders işlenmemiş gibi birinci dönemden mi başlamalıyım. Ya da iki dönemin hedef kazanımlarını inceleyip karma bir plan mı hazırlamalıyım?

Geri