yıllık-günlük plan yapma

Kodla Büyü

cihanmnsl

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar yıllık plan yapma ve bunları da otomatik olarak günlük plana dönüştürme tarzında hazır bir format programınız varmı acaba...
saygılarımla iyi iftarlar

Hocam günlük plan yapılmıyor bilişim tek dersinde çünkü klavuz kitaplarımız var.Yıllık plan yapmaya daha başlanmamıştır yapılınca sitede istemediğin kadar çok olur...

keyloger hocam teşekkkürler
lise derslerinde kullanılmak üzere hani yıllık plan verilerini girdikten sonra ona uygunolarak günlük plan yapan birşey bakmıştım..
acaba öğretmen arkadaşlarımız böyle birşey oluşturdumu acaba dedim yada arşivinde varmı.
malum bakanlık müfettişleri geldiğinde bunlara titizlikle bakıyor...
saygılarımla

GÜnlük planlara bakılıyor mu hocam bilginiz var mı?

Hort.

Pek kıymetdâr, lâkin kıymetleri bilinememiş bilişimci arkadaşlar;
Malûmunuzdur ki 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibarıyle bazı bazı derslere ait öğretmen kılavuz kitaplar gelmemiştir.
Kılavuz kitapların bulunmasına istinaden oluşan "Günlük plân hazırlamaya gerek yoktur." fikrîyatı da bu sebeple çökmüştür.
Özet olarak, artık ünitelendirilmiş yıllık plânın yanında günlük plân da yapma zaruriyeti hasıl olmuştur.

Eğitim uygulamalarında 2005 öncesine dönme eğilimi bu alanda da kendini göstermiştir.
Buna istinaden #cihanmnsl tarafından yaklaşık 10 yıl önce sorulan "arkadaşlar yıllık plan yapma ve bunları da otomatik olarak günlük plana dönüştürme tarzında hazır bir format programınız varmı acaba...
saygılarımla iyi iftarlar" sorusu yeniden hayat bulmuş oluyor. (İftar kısmı hariç. Nafile oruç tutanlar da hariçten hariç...)

Evet, gelecek günler günlük plân kaosuyla birlikte gelecek!...
Bilişimciler olarak, nasıl ki milenyum kaosuna gıda depolayarak hazırlandıysanız, şimdi kaosu bilişimle defetme zamanı...
Biliyorum ki asrın hortlatması oldu ama kimin neye ne zaman ihtiyacı olacağı belli olmuyor.

Üzerinde az biraz çalıştığım, farklı kişiler tarafından excel'de hazırlanmış Otomatik Sınıf Defteri ve Günlük Plân programlarını ekte sunuyorum.
Hâli hazırda sınıf defterinin içine gömülmüş ve yıllık plânlardan veri alan bir günlük plân programı hem sınıf deferi girişini hem de günlük plân ihtiyacını tek dosya içinde karşılayacağından verimli olacaktır.

Sınıf öğretmeni olarak mahdut düzeydeki bilgimle pek fazla ilerletemediğim bu çalışmayı sizlerin nihayete erdireceğinizi düşünüyorum.
Her sınıf düzeyinde ihtiyacı karşılayacak olan bu çalışmaya katkı yapacak arkadaşlara Allah (C.C.) zihin açıklığı versin.

Ekli dosyalar

• numune.zip
    222.2 KB · Görüntüleme: 238
Arkadaşlar yıllık planlar ve zümreler Ocak ayından itibaren e-mufredat.meb.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Şu anda pilot illerde denemelerde başlandı. Ocak ayından itibaren tüm illerde geçilecek.

Geri