Yıl Sonu Seminerleri Hakkında

Kodla Büyü

Monkey D. Luffy

Site Gezgini
En son yayınlanan yazıya göre 1 hafta bulunduğumuz okulda ardındaki hafta istediğimiz ilde alabilecekmişiz. Bu bilgi kesin mi, sonradan değişir mi ? Sendikalar çalışma yaptı mı ve buna cevap verildi mi ?

Ben ilk haftadan itibaren memleketimde almak istiyorum. Ramazan ayında olmamız sebebiyle sıcakta beni zorlamakta. Bu konuda neden MEB duyarlı değil anlamıyorum.

BİMER'e yazsam mantıklı olur mu ?

okullara 2. hafta başka yerde alınabileceği yazısı gönderildi. bu saatten sonra değişiklik olacağını sanmam.

Öğrencilerim yanıma gelip soruyorlardı "Hocam ramazanda okula gelecek miyiz?" diye. Benim onlara cevabımsa şuydu:
5 sene sonra ramazan ayı mayısın 1'ine denk gelecek. O zaman da mayısta mı okula gelmeyi bırakacağız? İbadetiniz görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmenize engel olmasın. Ya da bir şeyi yapmak veya yapmamak için ibadetinizi öne sürmeyin.

Bu şekilde öğrencilerime farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalıştığımı düşünüyordum. Ancak görüyorum ki öğrencilerden önce öğretmenlerin farklı bakış açıları geliştirmeleri gerekiyor. Madem ramazan ayında sıcak seni zorluyor git istifa et Umman'a yerleş 3,5 saat oruç tut. Ya da kuzey kutbuna yerleş serin serin tut orucunu...

Ulan arkadaş göreve başlayana kadar 40 takla atarız başladıktan sonra da hem bakanlığın her uygulamasını göbeğimizi kaşıya kaşıya eleştiririz hem de hiç bir haltı beğenmeyiz...

Allah şükrünüzü artırsın!

giryan' Alıntı:
Öğrencilerim yanıma gelip soruyorlardı "Hocam ramazanda okula gelecek miyiz?" diye. Benim onlara cevabımsa şuydu:
5 sene sonra ramazan ayı mayısın 1'ine denk gelecek. O zaman da mayısta mı okula gelmeyi bırakacağız? İbadetiniz görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmenize engel olmasın. Ya da bir şeyi yapmak veya yapmamak için ibadetinizi öne sürmeyin.

Bu şekilde öğrencilerime farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalıştığımı düşünüyordum. Ancak görüyorum ki öğrencilerden önce öğretmenlerin farklı bakış açıları geliştirmeleri gerekiyor. Madem ramazan ayında sıcak seni zorluyor git istifa et Umman'a yerleş 3,5 saat oruç tut. Ya da kuzey kutbuna yerleş serin serin tut orucunu...

Ulan arkadaş göreve başlayana kadar 40 takla atarız başladıktan sonra da hem bakanlığın her uygulamasını göbeğimizi kaşıya kaşıya eleştiririz hem de hiç bir haltı beğenmeyiz...

Allah şükrünüzü artırsın!

İnsanın yaşama koşullarını bilip bilmeden atmak serbest. Doğuda görev yapıyorum, kepenkler hergün kapalı. Ananın veya karının hazırladığı yemekle iftar sahur açmıyoruz. Boş bir seminer yüzünden eziyet çekmeye lüzum yok.

Geri