Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi

Kodla Büyü
Hiç de inmişe benzemiyor hocam, sabah 3,75 di şimdi 3,77 oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15 Temmuzda başaramadıkları darbe girişimini, şimdi ekonomi ve terör ile gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Ne yapsalar olmayacak, eski Türkiye özlemiyle paradan para kazanmaya alışmış zihniyet er yada geç kaybedecek..

atakom' Alıntı:

bende onu diyorum hocam piyasaya o kadar dolar sürmenin 3 kuruş faydası olmadı.

Hocam bence, bürakratların, vekillerin dolar hesaplarına bakılsın, yurtdışı bankalarındaki ve içerdeki, ayrıca yurtdışındaki gayrimenkulleri olanlardan da vergi alınsın.Rusya bunu 5-6 sene evvel yapmıştı.kuyruğıu o sayede dikleştirdiler bir yandan da. Yurtiçi ve Yurtdışı varlıklarından vergi alınsın bakın o vakit ülkeye nasıl para girişi oluyor.Tabi bu işlerine gelir mi orası da muamma :lol:

bidene' Alıntı:
atakom' Alıntı:

3,82 olmuş
Dolar is flying

Re: Ynt: Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi

atakom' Alıntı:
bidene' Alıntı:
atakom' Alıntı:

3,82 olmuş
Dolar is flying

Gecedemi çalışıyor bu piyasa
Nereden baktınız?

3,85 olmuş

coolbilgisayarci' Alıntı:
15 Temmuzda başaramadıkları darbe girişimini, şimdi ekonomi ve terör ile gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Ne yapsalar olmayacak, eski Türkiye özlemiyle paradan para kazanmaya alışmış zihniyet er yada geç kaybedecek..

her şeyi 15 temmuz a dış güçlere bağlamak en kolayı...bizi kıskanıyorlar;havaalanını-köprüyü çekemiyorlarrr....bırakın ALLAH AŞKINA...bugün OHAL'i bitirseler-başkanlık teklifini ve yeni anayasa çalışmalarında vazgeçseler dolar 3.2-3.3 e kadar geri çekilir...
HANİ NERDE SAĞDUYULU ülkesini seven;ülkesi için her türlü fedakarlığa hazır yöneticiler? idareciler??? bu ortamda başkanlığın kime ne faydası olabilir??
neyin acelesi?ne bu acele? uygun ortam bu ortam mı??? yapmayın ALLAH AŞKINA...

Önceden Geziydi. Şimdi 15 Temmuz, Dış Güçler. Koskoca Dünya İşi Gücü Bıraktı ,sadece Bizim ülke üzerine oyun oynuyor. Enteresan Valla. İşin kötüsü bu yüksek kurun acısı daha sonra fena çıkacak.

Bankalardaki hesaplarından dolar 3,60 iken dolar satıp 3,40 a düşünce tekrar dolar alan insanların hesapları açıklansın görelim bu ülkede kaç milletvekili kaç işadamı bu üçkağıtçılığı yapmış görelim. Kimler ülke millet devlet hikayeleri anlatıp ceplerini doldurmuş bu dolar hikayesinden...

yılın henüz başındayız. yıl sonu tahmini yürütmek çok zor. yıl sonu 4te olabilir, 5 bile olabilir, bilemeyiz... ama mart/nisana 4ü geçeceğine hemen hemen tüm ekonomistler emin. yatırımlarınızı ona göre belirleyin. (yatırım tavsiyesi değildir.)

dolar hesaplarının o günkü kurlardan LİRA ya çevrilip;dolar alım-satımna yasak -kısıtlama getirilmesi bile konuşulmaya başlanmış...işler hepten çığırından çıkabilir....ama dur bi yeni anayasa -başkanlık geçsin ;bütün sorunlar-ekonomi-turizm-terör-hepsi hallolacak...

hem

http://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2016/1 ... imiz-artti

baksanıza daha 1 ay önce kişi başına milli gelirimiz durduğu yerde 2000 dolar artmış;hemde dolar yükseliyor daha ne istiyosunuz.....nankörler...

valla dolar artıyor ama dolara yatırım yapanlarında çok mutlu olduğunu sanmıyorum; her şeye iğneden ipliğe zamları döşüyorlar...araba fiyatlarından tutun markette ki makarnaya -benzine....işin kötüsü seçimden sonra kim gelirse gelsin devalüasyon ihtimali var...yani 4.40 lı seviylerden 7 - 8 lere gelme olasılığı da var...bakalım;yaşayıp göreceğiz...

Artık $ da düşüş başlamalı. Önce sert bir düşüş ve sonra şellale gibi daim aşağıya inmeli. İnşAllah

Dolar da düşüs ancak faizleri n ciddi olarak yikselmesi ohalin bitmesi ve hukuk devletine dönüş le olur...lafla gemi yürümez

mb dolar 4.83 iken, yıl sonu tahminleri için 4.83 dedi. enflasyonun yüzde 13.5 olduğunu sayın mb başkanı söyledi. 4.83 artı yüzde 13.5 enflasyon eklesen bile aralık ayında 5.48 görüleceği aşikar. bu fiyatlamaya rahib brunson, halkbanka kesilecek ceza vs dahil etmiyorum. Allah vere de çekik gözlüler bu gece operasyon yapmasın. çünkü bi zamanlar 4.97'ye çıkaran onlardı. saat 2 ve 3 de gece piyasa açılıyo. bakalım hayırlısı. kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

Ben pozisyonu kapaatım. Rahat ol hocam.
İnş ufak dalga bu. Hallederler sanırım.

Ucu acik dolar sene sonu 10 dahi olabilir,umarim bir an önce mantıklı ve rasyonel kararlar verilir.su an cds batik Yunanistan i geçmis durumda...

Geri