Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi

Kodla Büyü
Faiz haram. Dolar alan vatan haini. Paranı inşaata yatır yarın ne olur bilinmez. Dünyada tek maketten daire satışı türkiyede
Son zamanlar dikkat edin suni gündem çok yok tecavüzcüsüyle evlensin. Yok lozana çamur at. Bence bolbol dolar altın almakta fayda var

inikat' Alıntı:
Arkadaşlar Prof. Elvan Aktaş var youtube üzerinden araştırın videoları var. Adam bir kaç yıl önceden ne olacağını söylemiş ve söylerken tahmin yapmıyoruz bilimsel araştırma ve analiz sonuçlarını söylüyoruz, diyor. altin in sitesinde dertli nicki biri var ki yaklaşık temmuzdan beri takip ediyorum kendisini. şuana kadar söylediklerinde gerçekleşme oranı %95. bazılarında zamansal tutmama oldu zaman güncellemesini de genellikle zaman bitmeden söylemişti. dolar 2,94 iken dolar alın elinizde tutun, düzeltme zamanları dışında sakın satmayın dedi. Arada eu da aldırdı aynı şekilde. dolar için temmuzdan öncesindeki yazdıklarını da inceledim ve gördüğüm şu ki 2,92-3,94 seviyelerinde iken kur adam dolar yıl sonuna 3,75 -4 -4, 4 lerin gelmesi muhtemel. En az 3,425 civarı olacak yıl sonu diye aylar öncesinden söylemiş.
kendisi 94 krizinde baya kötü etkilenmiş parası pul olmuş. ondan sonra ben yabancıya para kaptırmam, vatandaşların da kaptırmasına engel olurum demiş. şuanki siteden birkaç kez ban da yemiş.
Sadece elvan aktaş ve bu dertli denen kişiyi bile dinlemiş olan parasını korudu.
Biz para kazanamayız.
Ülkenin içinde bulunduğu refahtan uzak, siyasi çekişmeli ve kokuşmuş bir zihniyetin üst tabakayı ele geçirdiği ortamda belki paramızın değerini koruyabiliriz.
İçki ve sigara satışı 18 yaş altındakilere yasak çünkü çocuklar kendileri doğruyu yanlışı bilemezler diyen ama minicik çocuklar tecavüze uğradığında kendi istemiş olabilir o yüzden tecavüzcüsüyle evlenirse hem tecavüzcüsünü hem de ona ön ayak olanları yardım edenleri aklayan bir zihniyet ile yönetiliyoruz.
...
Hocam bu dertli kullanıcısının mesajlara basış ulaşabiliriz

bidene' Alıntı:
inikat' Alıntı:
Arkadaşlar Prof. Elvan Aktaş var youtube üzerinden araştırın videoları var. Adam bir kaç yıl önceden ne olacağını söylemiş ve söylerken tahmin yapmıyoruz bilimsel araştırma ve analiz sonuçlarını söylüyoruz, diyor. altin in sitesinde dertli nicki biri var ki yaklaşık temmuzdan beri takip ediyorum kendisini. şuana kadar söylediklerinde gerçekleşme oranı %95. bazılarında zamansal tutmama oldu zaman güncellemesini de genellikle zaman bitmeden söylemişti. dolar 2,94 iken dolar alın elinizde tutun, düzeltme zamanları dışında sakın satmayın dedi. Arada eu da aldırdı aynı şekilde. dolar için temmuzdan öncesindeki yazdıklarını da inceledim ve gördüğüm şu ki 2,92-3,94 seviyelerinde iken kur adam dolar yıl sonuna 3,75 -4 -4, 4 lerin gelmesi muhtemel. En az 3,425 civarı olacak yıl sonu diye aylar öncesinden söylemiş.
kendisi 94 krizinde baya kötü etkilenmiş parası pul olmuş. ondan sonra ben yabancıya para kaptırmam, vatandaşların da kaptırmasına engel olurum demiş. şuanki siteden birkaç kez ban da yemiş.
Sadece elvan aktaş ve bu dertli denen kişiyi bile dinlemiş olan parasını korudu.
Biz para kazanamayız.
Ülkenin içinde bulunduğu refahtan uzak, siyasi çekişmeli ve kokuşmuş bir zihniyetin üst tabakayı ele geçirdiği ortamda belki paramızın değerini koruyabiliriz.
İçki ve sigara satışı 18 yaş altındakilere yasak çünkü çocuklar kendileri doğruyu yanlışı bilemezler diyen ama minicik çocuklar tecavüze uğradığında kendi istemiş olabilir o yüzden tecavüzcüsüyle evlenirse hem tecavüzcüsünü hem de ona ön ayak olanları yardım edenleri aklayan bir zihniyet ile yönetiliyoruz.
...
https://profil.altin.in/uye/38025

atakom' Alıntı:
bidene' Alıntı:
inikat' Alıntı:
Biz para kazanamayız.
...

arkadaş belirtmiş. Biz de bir grup mu kursak napsak :) zaten dertli dayının kalabalık bir öğretmen takipçi kitlesi var.
hal böyleyken akıllıca da oluyor napalım değil mi?

ha şöyle birşey söyleyeyim;
ticaret ve sanayi anlamında özellikle trafik yoğunluğunun kaymaya başladığı yerlerden gelişme akslarından uygun arsa yatırımı kesinlikle herşeyden daha değerli.
gelişen tatil beldeleri de olabilir.
Edirne Enez'de babamların yazlığı var. yaklaşık 11-12 sene önce tanesi 4 000 TL ( eski parayla 4 milyara :) ) 8000 TL ile iki villa arsası almış ve 1 sene sonra birine bir yazlık yaptırmıştı. Bu yaz sadece tek villa arsasının fiyatı bölge ortalaması 90 000 TL -100 000 TL civarındaydı.
Babam arsa aldığında bol arsa vardı şimdi ise arsa sayısı oldukça azaldı. Yani yıllar ilerledikçe artış katlanarak yükselecektir.
ben babamın arsayı aldığı yıl ve aya göre dolar kuruyla hesap yaptım. Eğer o gün o parayla dolar alsaydı şuan yaklaşık elinde 30000 tl si olacaktı. şimdiyse sadece iki arsa bedeli 180.000-200.000 TL civarında.

2012 de bireysel emeklilik hesabı açtırmıştım. borcun harcın arasında kredi kartından çeksinler mecbur kalıp da ödeyerek az biraz birikim olsun yoksa elimdeki parayla birşey yapamam diye düşünmüştüm. yaklaşık 10-11 bin tl arası birikmiş dün p.tesi hesap iptali için başvurdum. parayı alıp 300-400 metrekare 1 dönüm arası bir arsa almaya çalışcam. bi o kadar daha kredi de çekebilirim. gitsin kalsın. oğlum yaklaşık 4 yaşında. üniversite zamanlarında bakarız duruma :)
sağlıcakla arkadaşlar.

inikat' Alıntı:
atakom' Alıntı:
bidene' Alıntı:
inikat' Alıntı:
Biz para kazanamayız.
...

arkadaş belirtmiş. Biz de bir grup mu kursak napsak :) zaten dertli dayının kalabalık bir öğretmen takipçi kitlesi var.
hal böyleyken akıllıca da oluyor napalım değil mi?

ha şöyle birşey söyleyeyim;
ticaret ve sanayi anlamında özellikle trafik yoğunluğunun kaymaya başladığı yerlerden gelişme akslarından uygun arsa yatırımı kesinlikle herşeyden daha değerli.
gelişen tatil beldeleri de olabilir.
Edirne Enez'de babamların yazlığı var. yaklaşık 11-12 sene önce tanesi 4 000 TL ( eski parayla 4 milyara :) ) 8000 TL ile iki villa arsası almış ve 1 sene sonra birine bir yazlık yaptırmıştı. Bu yaz sadece tek villa arsasının fiyatı bölge ortalaması 90 000 TL -100 000 TL civarındaydı.
Babam arsa aldığında bol arsa vardı şimdi ise arsa sayısı oldukça azaldı. Yani yıllar ilerledikçe artış katlanarak yükselecektir.
ben babamın arsayı aldığı yıl ve aya göre dolar kuruyla hesap yaptım. Eğer o gün o parayla dolar alsaydı şuan yaklaşık elinde 30000 tl si olacaktı. şimdiyse sadece iki arsa bedeli 180.000-200.000 TL civarında.

2012 de bireysel emeklilik hesabı açtırmıştım. borcun harcın arasında kredi kartından çeksinler mecbur kalıp da ödeyerek az biraz birikim olsun yoksa elimdeki parayla birşey yapamam diye düşünmüştüm. yaklaşık 10-11 bin tl arası birikmiş dün p.tesi hesap iptali için başvurdum. parayı alıp 300-400 metrekare 1 dönüm arası bir arsa almaya çalışcam. bi o kadar daha kredi de çekebilirim. gitsin kalsın. oğlum yaklaşık 4 yaşında. üniversite zamanlarında bakarız duruma :)
sağlıcakla arkadaşlar.

uzun vadeli en mantıklı yatırım arsadır...ama yaş 35; 25 - 30 sene sonrası için yatırım yapmak kendimize değil ancak çocuklarımıza olabilir..o da tutarsa..Edirne-enez güzel bi yazlık bölge..oralarda fiyatların yükselmesi çok doğal...keza izmir de foça-çeşme neyse edirne için de enez-erikli aynı değerdedir..
bundan 20-25 sene önce insnalar daha kolay yazlık-ev sahibi olabiliyolardı;en azından emekli ikramiyesi ile bile rahat bir yazlık-ev alacak imkanı bulabiliyorlardı..

korkarım bizler emekli olabilsek dahi ikramiye vs.. alamayacağız..

Re: Ynt: Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi

Döviz Alış Satış
USD 3.4520 3.4720
EUR 3.6630 3.6880
Güncel istanbul piyasa

ya yok mu "DOLAR BOZMA " kampanyasına katılım???

Hadi hep birlikte her gün en az 100 dolar bozuyoruz yıl sonuna kadar dolar 3 e gelir!!!

önce bu illlerden başlanmalı.

Ekli dosyalar

• GRAFİK_DxeRnl3H8s.jpg
    GRAFİK_DxeRnl3H8s.jpg
    313.1 KB · Görüntüleme: 564
Sayin reisi cumhur efendi aylar once dolar almayin yaya kalirsiniz demisti.. o yuzden dolar almayin... bozdurun dolarlari arkadaslar memleket kazansin.. faiz lobisine para kaptirmayin...

evet iç anadolulu kayserili nevşehirli arkadaşlar bozun dolarları da ;dolar düşsün..gerçi sorsam doların çok etkisi yok dolar da boşalır da derler ama bi taraftan da belli ki gidişat kötü-tutuştular...dolarları bozun çağrıları yapılıyor...bakalım sonumuz ne olacak...

COBOL' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
$/€ ve $/tl paritesi bazında teknik analiz verebilecek arkadaşımız yokmu?
Yani demem o ki;
Eğer şu sıralarda, dolar, euro karşısında da yükseliyor ise;
Bu global çaplı bir durumdur ve yılsonu için $/tl beklentisi 3500 lü rakamlardır.

----------ABD $ = 3.5050 tl

Şuan itibarı ile satış rakamıdır.

Yılsonu için öngörmüştüm.
30 gün önceden, Erken gelen acı gerçek.

http://www.altinkaynak.com.tr/

suriyenin para birimi tl karşısında son bir ayda %10 değerlenmiş.
birilerinin hesap vermesi gerekir :x

Sayın Başbakan; "Dövizdeki harketlilik 1,5 - 2 ay daha devam edecek" dedi...
Ekonomi Bakanı; "Dolar dengesi bir eşkilde bulur" dedi...
Eğer 1,5-2 ay sürecek ve dengesini bulacaksa, sanırım ocak ayının ortasına kadar 4 tl olur ve dengesini bulur.

cronos23' Alıntı:
Sayın Başbakan; "Dövizdeki harketlilik 1,5 - 2 ay daha devam edecek" dedi...
Ekonomi Bakanı; "Dolar dengesi bir eşkilde bulur" dedi...
Eğer 1,5-2 ay sürecek ve dengesini bulacaksa, sanırım ocak ayının ortasına kadar 4 tl olur ve dengesini bulur.

osmanlı tuğralı doblolar bugün kapalı çarşı da dolar bozuyolardı;neyse ki doların ateşi düştü biraz...

Dolar 10 tl olunca tl den 1 sıfır daha atarız. :)
Merkez bankası elindeki dolarları tamamen satıp altına geçmeli.
Türkiye diğer ülkelerle alışverişini altınla yapmalı.
Tüm dünya ülkeleri birleşip dolarlarını aynı gün içinde altına çevirseler ne olur sizce?

Döviz
Alış Satış
USD
3.5770 3.6020
EUR
3.7110 3.7410
○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Yılın 3. Günü $=3600 tl

Döviz
Alış--------Satış
USD
3.7200----3.7500
EUR
3.9050----3.9400

2017 yıl sonu dolar kur tahmini 3.75 idi ama revize edilecek sanırım 4.50 şeklinde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hsarpay' Alıntı:
Yıl sonu $ tahminim;
Gelişecek olaylara göre 1 ile 5 lira arasında olur b;)
Millet elindeki ülkedeki tüm dolarları bozdursa belki 1 tl olur.
Lakin yurtdışından otomobil ve telefon dahi gelmemeli. :eek:
Nasıl ki sigara yasağı kanunu var.Döviz büfeleri kapatılsın.O zaman seyreyle.

Ekonomik özgürlük kendine ait üretim kendine ait markaların olmadıktan sonra merkez bankası rezervi ve kıçımızdaki dona kadar bozdursak yine dolar aynı yerinde olur. 19 milyar dolar bozdurulurken vatandaşın cebinden çıkan dolarlar kimin cebine girdi onu görmek gerek. Ticari ve ekonomik özgürlük olmadan dolar bozdurularak dolar düşürülmez. 3,60 dan dolar bozduranlar 3,40 lardan dolar geri aldılar bugün dolar 3,75 seviyelerinde.

Onlar baştan düşünülecekti.Çünkü çok uzun vadeli planlar ve çok köklü yatırımlar gerektirir.
Dolar böyle yukarı giderse, dış hammaddeye dayalı varolan sanayimizde, daralmaya ve küçülmeye mahkum.

doları bozdurdular bozdurdular;3.35 e düştü yabancılar ucuzdan aldı dolarları adamlar resmen tabiri caizse donsuz kaçıyolar...daha millet dolara saldırmadı bile;birde o olsa 4 ü geçer....
ama hele bi yeni anayasa-başkanlık gelsin pardon cumhurbaşkanlığı sistemi işte o zaman o dolarlar kaçacak delik arayacak...
işin tuhafı bu ortamda dolarla iş yapan üretim yapan iş adamları-kobiler-esnaf itiraz etmiyor-çıtları çıkmıyor...demek ki hallerinden memnunlar..????

dolarda kalan yaya kalır.
bekleyin referandumdan sonra dolar 2 tl olacak.
kesin bilgi yayalım.
ytd :p

bidene' Alıntı:
dolarda kalan yaya kalır.
bekleyin referandumdan sonra dolar 2 tl olacak.
kesin bilgi yayalım.
ytd :p
:eek:

gunerkartalova' Alıntı:
Dolar düşmez.Ekonomi iyice kırılgan bir yapıya geldi.Daha geçenlerde Mehmet Şimşek açıklama yaptı :"Bankaların kasaları boşaldı, olmayan paraları kredi olarak veriyorlar. Türkiye’ye dışarıdan kaynak girişi olmazsa veya halk tasarruf etmeye başlamazsa, felakete doğru sürükleniyoruz…"
Dolar düşse bile bunlar kısa vadeli düşüşler olur. yıl sonunda ve 2017 yılında 4 tlyi geçebilir.

Bu arkadaşa saygı duyun, demiş adam aylar öncesinden. Gidişat hiç iyi değil maaşlar su gibi erimeye devam ediyor. 4000 tl maaştan aşağısına çalışılmaz bundan sonra. Şimdi yaklaşık 800 $'a çalışıyoruz, 1000 $ bile değil.

gunerkartalova' Alıntı:
Dolar düşmez.Ekonomi iyice kırılgan bir yapıya geldi.Daha geçenlerde Mehmet Şimşek açıklama yaptı :"Bankaların kasaları boşaldı, olmayan paraları kredi olarak veriyorlar. Türkiye’ye dışarıdan kaynak girişi olmazsa veya halk tasarruf etmeye başlamazsa, felakete doğru sürükleniyoruz…"
Dolar düşse bile bunlar kısa vadeli düşüşler olur. yıl sonunda ve 2017 yılında 4 tlyi geçebilir.

Sayın hocam 02 Mayıs 2016 tarihinde saat 09:34 te yazmış :alkis: :alkis:

merkez bankası piyasaya 1,5 milyar dolar sürdü dolar 3 kuruş indi :scared:

Geri