Yibo'ya resen atandım...Ne yapacağım?

Kodla Büyü

forumicinforum

Site Gezgini
Beni zorunlu olarak yibo' ya atama yaptılar norm fazlası olduğum için. Daha önceden tercih edecek işe yarar bir okul bulamadım. Gitmeme şansım yok mu acaba?
12 saat şuan ki okulumda ders, yibo'da 14 saat. iki saat için gönderdiler beni :(

Ben nöbet falan tutmak istemiyorum. Ayrıca uzaktan eğitim üniversite okuyorum derslerim oluyor akşam. Napacağım ben? şuanki yönetmelikte nöbet gönüllülük esasına göre mi? Yani zorunlu olarak yibo ya tayinim çıktı. zorunlu olarak nöbeti kaldıramayacağım. zaten yeterince evde yoğunum ders çalışıyorum. üstüne bir de geceleri evde olmazsam ne yaparım artık bilmiyorum.

nöbeti istemezsen tutmazsın zaten tutmak için pansiyondan zorunlu müdüryardımcısına dilekçe vermen gerek

eğer yibo da nöbet tutacak öğretmen sayısı yeterli değilse ayda 4 nöbet zorunlu olur ama şunu bilesin bir nöbet 6 ek ders ücreti yani birde kolay olduğu için her öğretmen tutar.

eski okulunda kaç öğretmendiniz hocam normalde bilişim hocaları tek oluyor meslek lisesi harici oda norm düşmez yani

Hocam orada BTR olursanız, nöbetten kurtulabilirsiniz. BTR'ler bildiğim kadarıyla isterse nöbet tutuyor. Hem okul nöbeti hem pansiyon nöbeti.

bizim burda ortaokullarda btr uygulaması yok. çorum meb'te böyle bir görevlendirme yapılmıyor. eski okulumda tek öğretmendim 12 saat olunca norm 0 görülmüş ve 14 saatlik başka yere şutlamışlar. hem de yibo'da nöbet tutacak öğretmene her daim ihtiyaç olduğu için oraya göndermek uygun da gelmiş olabilir orasını bilemiyorum.

2,5 yıl yiboda çalıştım, 1-4 taşımalı, 5-8 yatılıydı. Yiboda çalışmak çok keyiflidir gözünüzde büyütmeyin.

Hocam hiç kasma bazı yibolar hariç çok çok eğitim seviyesi düşüktür ama samimiyet insanlık ve çalışma ortamı gayet ıyıdır.korkmayın çekınmeyın ben calıstım sımdı deseler gıder gene calısırdım.

frtmr' Alıntı:
2,5 yıl yiboda çalıştım, 1-4 taşımalı, 5-8 yatılıydı. Yiboda çalışmak çok keyiflidir gözünüzde büyütmeyin.

Hocam çalıştığın okula göre değişiyor işte, bende yibo da çalıştım allah bir daha öyle bi yere düşürmesin diyorum. Nöbet konusu da tutmak için yeterli sayıda dilekçe gelirse zaten problem olmuyor istemezseniz tutmazsınız, ancak nöbet için kimse başvurmazsa okulun öğretmenleri tutmak zorunda diye biliyorum.

Geri