YİBO Müdür Başyardımcılığı

Kodla Büyü
yibo kalktı hcm artık ybo (yatılı bölge ortaokulu) oldu
ybo müdürü 30 saat ( diğer okullara göre daha zor ve forslu bir idarecidir) tüm koordinasyon ona aittir.
ybo müdür başyardımcısı 30 saat ( ihale işleri, öğrenci harçlıkları, çalışanların maaş ödemeleri, faturalardan sorumludur. tamaman para işi ile uğraşır)
ybo pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı 28 saat ( pansiyon kısmı tamamen bu idareciye aittir. pan nöbet, yemek, pansiyon düzen tertip)
ybo eğitim öğretimden sorumlu müdür yardımcısı 22 saat ( e-okul -ders programı-destek eğitim odası,destekleme yetiştirme kursu-egzersiz -plan- veli toplantıları-zümre toplantılar v.b )

Bu devirde YBO'larda bırakın idareciyi olmayı öğretmen bile olmak zor.. İdealist arkadaşlara bir şey diyemem lakin mevcut şartlar gerçekten eskisi gibi değil..

paranın olduğu her işte sorun vardır mutlaka hocam.ama işinizi düzenli yapıp dürüst olursanız hiçbir sorun yaşamazsınız.doğuda çalışırken 4 yıl yiboda çalıştım idarecilik işini düzgün yaparsan çok da sorun değil.ama bir şey oldu mu ilk sorguya çekilecek kişi sizsiniz.mesela bizim yurtta yangın çıkmıştı gece.öğrenciler küçük altına kaçıran oluyordu.öğrenci utanmış çarşafı yakmaya çalışırken yangın çıkarmış.idare gerekli tedbiri almış mı vs.bi sürü şeyle uğraşıyosun.öğrencilerden sorumlu idareciler de çok fazla sorunla karşılaşıyor.Her işin kendine göre zorluğu var yani

paranın olduğu her işte sorun vardır mutlaka hocam.ama işinizi düzenli yapıp dürüst olursanız hiçbir sorun yaşamazsınız.doğuda çalışırken 4 yıl yiboda çalıştım idarecilik işini düzgün yaparsan çok da sorun değil.ama bir şey oldu mu ilk sorguya çekilecek kişi sizsiniz.mesela bizim yurtta yangın çıkmıştı gece.öğrenciler küçük altına kaçıran oluyordu.öğrenci utanmış çarşafı yakmaya çalışırken yangın çıkarmış.idare gerekli tedbiri almış mı vs.bi sürü şeyle uğraşıyosun.öğrencilerden sorumlu idareciler de çok fazla sorunla karşılaşıyor.Her işin kendine göre zorluğu var yani
Bütün bunları çekecek, katlanacak arkadaşlar varsa yolları açık olsun.. Ancak yaşanacak olumsuz bir durumda Allah korusun, yangın, ve daha kötü şeylerde öğretmenliği bırakın hapis cezası bile gündeme gelebiliyor.
Para dürüst çalışarak her türlü kazanılır..

Geri