Yibo ları önerir misiniz hocalarım ?

Kodla Büyü
yibolarda sorumluluk fazladır pansiyon nöbetin var küçük yaştaki öğrencilerle ilgileneceksin. parası iyidir nöbetti ekdersttir. BTR dir iyi birikim yaparsın lojmanları var ev sıkıntısı çekmezsin tabi lojman olmayanları varmı bilmiyorum...hizmet süresi kısadır hizmet puanı iyidir.hizmet puanı dışında bayan hocalar +10 puan alır erkek hocalar +6 puan ekstradan alırlar...

ilk yıllarında git çalış hocam ücret alırsın... hemde öyle yerler genelde doğu görevi olur ...onuda aradan çıkarırsın

7 senedir yiboda çalışıyorum hocam ... biraz farklı yibolar ama çalışmalayacak yerler değil. nöbet olayı yok zaten tutmuyoruz o nedenlede bizim için normal okul sayılır :)

hocam yibo yazacaksan da imkanlarını ve kadrosunu iyi araştır. gerçi birçok yibonun imkanı çok iyidir ama sen yine de rasgele yibo yazma. sıkıntılı olan bi okula düşersin , sonra soruşturmadan başını kaldıramazsın demedi deme, mesela benim yibo bu konuda biçilmiş kaptan; bela çeken, belki de türkiyenin en kötü birkaç yibosundan biridir :D

puan olarak gayet cömerttir ama; göreve başlayalı 2 yıl 2,5 ay oldu puanım 85 :++:

Artıları
Hizmet Puanı bayana:10 Puan-Erkeğe:6 Puan
Nöbet başı yaklışık 50 TL
Para olduğu için okul olanakları oldukça iyidir
Lojman olanağı vardır.
Öğrenci sürekli okulda olduğu için egzersiz ve kurs açabilirsiniz
Eksileri
Sorumluluk çok fazla
Öğrenci seviyeleri düşük
Nöbetler oldukça yorucudur

KIsacası Bekarsanız.2-3 Sene çalışabilirsiniz ama evliyseniz kesinlikle önermem

ramo87' Alıntı: