Yerleşik Mikrofon Sorunu

Kodla Büyü

casper

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğretmen arkadaşın laptop marka bilgisayarında sesi duyabiliyorum ama ses girişi yani mikrofon olmuyor. İşletim sistemi Win 10 bütün sürücüleri kurmama rağmen ses kaydemiyorum. "the wizard could not start microphone.." diye başlayan hata aldım ve intetteki videolardaki gibi ayarlar. Güvenlik olayları gibi her şeye izin verdim. Harici telefon kulaklıklı mikronla denedim yine olmadı.
Acaba yerleşik mikronda sorun mu var? Şöyle bir ayrıntı da vereyim
Bulunan sorunlar
Mikrofonunuzun ayarlanması gerekebilir
Düzeltilmedi
error.png

Mikrofonunuzu ayarlayın
Tamamlandı
Kontrol edilmiş olası sorunlar
Mikrofonunuz hazır değil
Mikrofonunuz hazır değil
Sorun yok
Bulunan sorunlar
Algılama ayrıntıları
6
Düzeltilmedi
error.png

Mikrofonunuzu ayarlayın
Tamamlandı
Kontrol edilmiş olası sorunlar
Algılama ayrıntıları
Mikrofonunuz hazır değil
Sorun yok

Algılama ayrıntıları
expand.png

Koleksiyon bilgileri
Windows Sürümü:
10.0
Mimari:
x64
Saat:
29 Eylül 2020 Salı 20:02:07
Yayımcı ayrıntıları
expand.png

Ses
Bilgisayarınızın çalmasını veya ses kaydetmesini önleyen sorunları giderin.
Paket Sürümü:
4.1
Yayımcı:
Microsoft Windows
Donanım ve Aygıtlar
Cihazlarla ve donanımla ilgili sorunları bulun ve düzeltin.
Paket Sürümü:
4.0
Yayımcı:
Microsoft Windows
Konuşma
Mikrofonunuzu hazırlayın ve Windows'un sizi duymasını engelleyebilecek sorunları düzeltin
Paket Sürümü:
1.0
Yayımcı:
Microsoft Windows
Konuşma
Mikrofonunuzu hazırlayın ve Windows'un sizi duymasını engelleyebilecek sorunları düzeltin
Paket Sürümü:
1.0
Yayımcı:

Hocam yüklediğiniz resimler açılmıyor, ayarları yaptın demişsiniz ama "erişim" probleminden bahsetmemişsiniz. Win 10 için arama kısmına "Mikrofonunuza erişebilecek uygulamaları seçin" yazıl açılan ayarlar sayfasında "Uygulamalarınızın mikrofonunuza erişmesine izin verin"i "açık" yaptınız mı acaba. Resimdeki gibi.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2020-09-29 202847.png
    Ekran görüntüsü 2020-09-29 202847.png
    499.7 KB · Görüntüleme: 57
Hocam yüklediğiniz resimler açılmıyor, ayarları yaptın demişsiniz ama "erişim" probleminden bahsetmemişsiniz. Win 10 için arama kısmına "Mikrofonunuza erişebilecek uygulamaları seçin" yazıl açılan ayarlar sayfasında "Uygulamalarınızın mikrofonunuza erişmesine izin verin"i "açık" yaptınız mı acaba. Resimdeki gibi.
Ben de bu şekilde ses alabilmiştim mikrofondan hocam. Öncesinde bir şekilde bu seçenek pasif hale gelmiş, driver güncelleme, hata giderme, mikrofon ayarları birçok sey deneyip çözüm bulamamış, tam donanımsal hata mı diye düşünmeye başlamışken bu şekilde sorun çözülmüştü.

Benzer şekilde ben de bir sorun yaşadım. Mikrofon ayarlarında iki tane mikrofon girişi seçeneği vardı. Birini devre dışı bırakınca ses alabilmiştim.

Bütün programların Erişime izin vermiştim,
Benzer şekilde ben de bir sorun yaşadım. Mikrofon ayarlarında iki tane mikrofon girişi seçeneği vardı. Birini devre dışı bırakınca ses alabilmiştim.
Hocam dediğinizi yaptım yerleşik olanı devre dışı bıraktım telefon mikrofon kulaklığını taktım sesi cızırtı olarak kaydediyor. Jaktan çıkartıp dahili olanı denedim herhangi bir cızırtı bile kaydetmiyor sorun aradığımda herhangi bir soru belirlenemedi diyor. Dün mikrofon ses ayarında hata veriyordu güncelleştirmlerde o sorunda kalktı

Son düzenleme:
Geri