Yerimizde olsanız ne yapardınız ?

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Benim tayin orduya nun bi ilçesine çıktı hanımın branş görsel sanatlar ordu merkezde hıc olmamak kaydıyla 37 yer açmışlar cogu dag köyü , eşim şuanda kars merkezde kucuk bır okulda 200-300 ogrencısı olan bı okulda ,
sorum şu siz olsanız karsı bırakıp dag koyude olsa servıs falan uğraşıp orduda ilçe köy bilmem ne tercıh yaparmıydınız yoksa beklermıydınız kafayı yemek uzereyım bana yardımcı olun arkadaşlar en azından fikir verin

Hemşerim Ordu'da 5 yıla yakın kaldım. Tayininin çıktığı ilçeyi ve eşine açılan okulları yazarsan yardımcı olmaya çalışırım...

hocam akkuş Aybastı Çatalpınar caybası mı ne sonra Mesudiye ve kumruyu yazmak ıstemıyorum bır tek
Gölköy ünye perşembe fatsa bunları tum yazacaz bı tek kumru ve mesudıye bırde korganın koylerını yazmayı dusunmuyoz

blue123' Alıntı:
ordunun bazı köyleri doğudan kötüdür

Aynen öyle. Hele sahilden (sahildeki diğer ilçeler dahil) 30-40 km içerileri kışın çok sıkıntı verir... (Akkuş, Korgan, Aybastı, Gölköy en sapa ilçelerindendir. Çatalpınar, Kumru, Kabataş, Ulubey nispeten ulaşımı daha kolay ilçelerdendir.)

işte şartlar sıkıntı iyi biliyorum fakat ne edecem onu bılmıyorum evı ordu merkezde tutuyorum ama bu ılcelerde de olsa sıkıntılı gunlerdede olsa ogretmen evı neyı var mı yada burda ulaşım sıkıntı fakat en azından ilçelerden il merkezıne ulaşım agı nasıl sık sık mınubus falan var mı

g.cetin.66' Alıntı:
hocam akkuş Aybastı Çatalpınar caybası mı ne sonra Mesudiye ve kumruyu yazmak ıstemıyorum bır tek
Gölköy ünye perşembe fatsa bunları tum yazacaz bı tek kumru ve mesudıye bırde korganın koylerını yazmayı dusunmuyoz
ben niksarlıyım. doğru düşümüşsünüz hocam. hoş siz orduda eşiniz karsta daha zor. yazılacak yerler değil ama ayrı kalmaktan daha iyi.

Allah yardımcınız olsun inş. Birçok öğretmen arkadaşımız benzeri durumlardan dolayı çok sıkıntılı günler yaşıyor.Dolayısıyla tayin dönemlerinde çoğumuz psikolojik olarak oldukça yıpranıyoruz.Ben de benzer bir durumun içerisindeyim.Gitsen bir türlü,gitmesen bir türlü.Allah hepimize kolaylıklar ve sabır ihsan eylesin...

hocam bi ilçeside hangisi eşiniz nereleri isteyebiliyor onları yazsanız yardımcı olmaya çalışırdık. Gidiş-geliş olur olmaz gibi...

hocam sistem şuan acık hepsini isteyebiliyor sanırım atama şubede akıl sır erdiremedi gülyalıda branşına ait norm olmadığından sanırım hepsi şuanda açık

bir şey sormam gerekiyor eş durumunda eşim uzak bir ilçeye geldi diyelim şubatta eş durumu olursa bana yakın bi ilçeye gelebiliyor mu il büyükşehir değil ; yoksa belli bir çalışma süresi var mı

Belirli bir çalışma süresi yok bildiğim kadarıyla.

6 ay başka şehirlerde olacağınıza. Kötü şartlarda da olsa bir arada olmak iyi olabilir. Şubat atamasında , tabi olursa , tekrar özür grubundan başvuru yapmayı düşünebilirsiniz.

öğretmenim, psikolojide "çatışma-çatışma" durumu olarak isimlemdirilen 2 istenmeyen durumdan birisini tercih etmek zorunda kalma durumu yaşıyorsunuz ki istenmeyeni "kerhen" kabul etmeniz gerekiyor..buradaki tavsiyeleri eşinizle birlikte değerlendirin ve kararı birlikte alınız..Ben olsam eşimin ayrı bir ilde kalmasını istemezdim..zorlukları göze alır, birlikte kalmak isterdim..ordu'ya tayin olduktan sonra "görevlendirme" seçeneğini zorlayabilirsiniz..şubattaki atamayı değerlendirebilirsiniz..ayrı kalmak ikinizi de daha çok yıpratır..diye düşünüyorum..hakkınızda hayırlısını dilerim..:)

Hocam sizi bilmem ama benim şahsi görüşüm aynı il olursa en azından geçici görev yada ayrı düşseniz bile haftada bir araya gelme şansınız olacak.Çok sürmez şubatta tekrar il içi isteyip yanınızda bir yere istetirsiniz.Etkileyip vebal almak istemem Ordu'yu da hiç bilmem acizane görüşüm.

yazmak istediğiniz okulları arayıp öğretmenlerin nasıl gelip gittiklerini de öğrenebilirsiniz... ben eminim oradaki öğretmenlerin birçoğu ordu-merkezde oturuyorlardır ve git gel yapıyorlardır eğer mesafe çok uzak değilse...

bunun yanında şunu da unutmamak gerekir, il içinden yer değiştirmek her zaman daha kolaydır...seneye il dışına veya özür grubuna bundan daha iyi okul açılacağını nereden biliyorsunuz? eşinizin de sizin yanınızda olması her zaman daha iyidir benim görüşüm...

g.cetin.66' Alıntı:
bir şey sormam gerekiyor eş durumunda eşim uzak bir ilçeye geldi diyelim şubatta eş durumu olursa bana yakın bi ilçeye gelebiliyor mu il büyükşehir değil ; yoksa belli bir çalışma süresi var mı
hocam ordu büyükşehir oldu haberiniz olsun.

Re: Ynt: Yerimizde olsanız ne yapardınız ?

Hocam ben Fatsa'dayım eşim Korganda hatta beldesinde, evimiz Korganda, ben Fatsaya eşim beldeye gidiş geliş yapıyoruz. 3 senedir böyle, Fatsada sınıfcı boşluğu olmadığı için. Eşiniz yakın bir ilçeye gelsin her dönem eş durumu isteyebilirsiniz

Geri