yerel aga bağlanıyorum ama internete giremiyorum

Kodla Büyü

ecezehra

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okuldaki laptoplardan birtanesi internete girmiyor. Ağı görüyor ama sadece yerel ağ olarak. İnternete girmiyor. Diğer kaplosuz bağlanan bilgisayarlarda internet sıkıntısı yok. ne yapabilirim

ip - dns - ağ geçidi vs. ayarlarınızı kontrol edin... ve varsa güvenlik duvarı vs bloke etmş olabilirisiniz...

Araçlar> internet seçenekleri>bağlantılar> yerel ağ ayarları>prox sunucusundaki tiki kaldırın sonra kapatıp yeniden ie açın..

Araçlar> internet seçenekleri>bağlantılar> yerel ağ ayarları>prox sunucusundaki tiki kaldırın sonra kapatıp yeniden ie açın..
hocam denedim ama yine olmadı. kabloyla bağlandığım zaman hiçbir sıkıntı yok. ama kablosuz bağlanılmıyor

hocam daha önceden bağlanıyorduysa eğer sistem geri yüklemeyi deneyin bide

wireles kullanıcılarında ağ adını sil yeniden sıfırdan bağlamayı dene bir de

Hocam modemi kapat-aç. Dün aynı sorunu ben yaşadım sorun çözüldü. Belki sende ki de aynı sorundur..

Kablosuz bağdaştırıcıyı devre dışı bırakıp yeniden aktifleştirin.

dns, yerel ip hepsini elle vermişsinizdir zaten, elle verdiğiniz ipler ör: 192.168.2.50 ise 51 le deneyin, farklı bir ip verin hocam

Antivirüs yazılımı var ise kaldırıp deneyin. Engellenmiş veya antivirüsün kullanım süresi sona ermiştir.

bu kadar şeyi yapıpta olmuyorsa bilgisayarı kaldır at hocam :)

arkadaşlar herşeyi denedim. son çare olarak format attım. yine internete girmiyor. Ne yapabilirim

geçen sene başıma geldi. o markanın desteğini aradım, ağ bağdaştırıcısının en yeni sürücüsünü gönderdiler. kurdum çözüldü. aynı sorun başka bir pcde de oldu ama onu o şekilde çözemedim. router ayarlarımızda bir sorun olduğu içinmiş. şu anda başka bir pc var elimde aynı durumda olan. router ayarlarını değiştirmeye çalışıyorum. olursa yazarım.

kabloyu değiştir başka bir yerde dene
hocam kabloyla bağlanıyorum. Kablosuz bağlanmıyor. Ağları görüyor şifresini girip baglanıyorum ama sadece yerel ağa bağlanıyor. İnternete girmiyor

Geri