Yerel Ağ Bağlantısı sürekli gidip geliyor

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar BT Sınıfımda bir bilgisayarda , durmadan ağ bağlantısı gidip geliyor görev çubuğunda da 5 sn aralıklarla yerel ağ bağlantısı bağlı 5 sn sonra yerel ağ bağlantısı simgesi üzerine çarpı geliyor bu durum sürekli kendini tekrarlıyor. Labaratuar için gelen teknisyen durumu birkaç özelliği değiştirip düzeltmişti ama deepfreeze unuttuğum için tekrar aynı durumda. Bu durumu nasıl aşabilirim. Bağlantının sürekli gidip gelmesini nasıl engelleyebilirim

bence temassızlık sorunu olabilir bu. Bana pek yapılandırmayla ilgili gibi gelmedi. Kabloları kontrol et

hakimrenk' Alıntı:
bence temassızlık sorunu olabilir bu. Bana pek yapılandırmayla ilgili gibi gelmedi. Kabloları kontrol et
Teşhis doğru temassızlık var hocam.Yeni bir jak alıp takarsan zannımca sorun çözülür

Bilgisayar için görevli gelene kadar bende sizin gibi düşünüyordum ama adam birkaç ayarı değiştirip halletmişti sorunu ama hiç dikkat etmedim ne yaptığına deep freeze unuttuğumuz içinde bilgisayarı kapatıp açınca aynı dert geri geldi.

prentice' Alıntı:
Bilgisayar için görevli gelene kadar bende sizin gibi düşünüyordum ama adam birkaç ayarı değiştirip halletmişti sorunu ama hiç dikkat etmedim ne yaptığına deep freeze unuttuğumuz içinde bilgisayarı kapatıp açınca aynı dert geri geldi.

hocam deepfreeze ile alakası yok o işin.sen eline rj45 pense al bir de jak yeniden bağla her iki tarafını kablonun.merak etme düzelir.yada bilgisayar için gelen adama söyle.

Bilgisayar içim görevli adam ne demek bu arada...

hocam anlatamadım derdimi bu adam ağ bağlantılarından birkaç ayarı değiştirdi ağ bağlantısı düzeldi sorun gitmişti yani dediğim gibi DF den dolayı adamın yaptığı ayarlar gitti. Ben zaten başka bilgisayarın kablolarını denemiştim ama aynıydı. Ethernet kartındandır diye düşünüyordum ki gelen adam yaptı. O adamın tekrar gelme şansı yok

ağ balantılarından yapılan ayar bağlantının gidip gelmesine sebeb olmaz.ya gitmesine yada gelmesine sebeb olabilir.eğer illa merak ediyosan başka bilgisayarlar proxy dns yada manuel ip kullanıyor mu diye ağ özeliklerinden bak sorunlu blgisayarda dene o ayarları.

bana göre sorun ip yapılandırmasında ,kablolarda değil yani ,tcp-ip değerlerini manuel olarak gir ve öyle dene

o makinada dahil tüm labda elle vermiştim ipleri Bu gelen adam ne numara yaptıda düzeltti bugünde kurcaladım dediğiniz gibi değişen birşey yok

kardeş fazla bişi yok değiştirebileceği.sen tama olarak sorunu nu da anlatamıyosun derdini .o adama olan hayranlığını bırak da .sorun ne tam olarak onu anlat.

aynısı

aynısı bende de var ,
hergün labda bir bilgisayar seçiliyor , aynı dediğin sorun bi geliyor bi gidiyor bağlantı ,
ip ayarları ile ilgili bişi , otomatik yaptım olmadı ,elle verdim olmadı.
amaaaan senlemi uğraşçam dedim bıraktım. Switch den kaynaklanıyo heralde. Ama haksızlık yapmıyo hergün ayrı bilgisayar bağlanmıyo.Haksızlık yapmaya başlarsa oturup uğraşcam

:) fercanx hocam sorun şu labdaki bir bilgisayarda ağ bağlantısı sürekli gidip geliyor görev çubuğundaki ağ bağlantılarımda sürekli Ağ kablosu takılı değil 5 sn sonra yerel ağ bağlantısı bağlı yazıyor sürekli aynı durum ağda makineyi göremiyorum. ip leri elle verdim, ağ kablosunu değiştirdim olmadı anlayacağın

HOCAM DEDİĞİNİZ PROBLEM BENİM BAŞIMA GELDİ.
AĞ KABLOSUNU KESTİM YENİ BİR JACK BASTIM.
SIRASI - TURUNCUBEYAZ,TURUNCU,YEŞİLBEYAZ,MAVİ,MAVİBEYAZ,YEŞİL,KAHVERENGİBEYAZ,KAHVERENGİ
SİZİN AĞINIZDA BU SIRAYLAMI BASILMIŞ BİR KONTROL EDİN

benimde benzer bi sorunum var. internete bağlanabiliyorum ama ethernetten bağladığım bi yazıcıya (dijital baskı makinası) resmi yolluyorum kafa iki sağ bi sol falan yapıp duruyor ve ağ kablosunun takılı olmadığını idda edip duruyor. 2 sn görünüp kaçıyor durmadan. kabloları değiştirdim format attım olmadı. anakartı değiştirdim 2 hafta dayandı şimdi yine aynı durumda. 2 haftada bir anakart değiştirecek durumum olmadığı için problemi çözmek zorundayım yardımarınızla..
deddiğim gibi;
1. internete bağlanmamda sorun yok.
2. kabloyu değiştirdim.
3.format attım
4. 2 gün öncesine kadar tüm ayarlar doğruydu (ip manuel veriyorum, kablo fabrikanın gönderdiği orjinal kablo falan.. )
ethernet kartım onboard. biosu sıfırladım yine farketmedi. başka ethernet kartı taktım ondada aynı problem var. (aslında yoktu ama 2 hafta kullandım başka bi pcde oda bozuldu galiba)
kısacası sorun ya anakartta yada ethernet kartında. nasıl çözebilirim?

hocam ağ bağlantılarını sağ tıklayın özellikler sekmesini tıklayın, daha sonra yapılandır var onu tıklayın gelen ekrandan gelişmiş sekmesini tıklayın, orda speed&dublex seçeneğini tıklayın yandaki kutucukta 10 mbps half dublex yapıp tamam deyin düzelmesi lazım.

Geri