yeralti.biz (Açsak mı Açmasak mı :)

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Okulların kapanıyor olmasıyla beraber acayip canım sıkılıyor :( Boş vakit çok fazla. Öğrencilik yıllarıma dönüp yine site, reklam, link yayınlama, uploading gibi işlerle yaz boyu uğraşmayı düşünüyorum. Güzel bir domain buldum; yeralti.biz

Alan adı şu an boş durumda. Full programlardan oluşan bir site yapmayı düşünüyorum. Site ismi bu duruma çok uygun. Öğrenciyken yasarsahbaz.com isminde sitem vardı, yayınlıyordum ufak tefek ücretsiz ve full programlar. Herhangi bir ihtarname ya da davalık olma olayı olmadı. Şimdi kuracağım sitede tamamı full programlardan oluşan bir arşiv yapmak istiyorum. Dosyaların tamamı rapidshare, turbobit gibi uploading sitelerinde bulunacak. Zamanında ihtarname almış ya da mahkemelik olmuş tanıdığınız varsa hiç bulaşmayayım ama birşeyler üretmek istiyorum :D Yorumlarınızı bekliyorum hocalarım...

Bence zaman geçirmeniz açısından mantıklı hocam, alın derim fakat full program işine gelince.. Hiç başına gelmiş tanıdığım yok ama yasal olarak yasak. Forum siteleri bunların paylaşılmaması konusunda bu kadar hassassa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum.

PSA' Alıntı:
Bence zaman geçirmeniz açısından mantıklı hocam, alın derim fakat full program işine gelince.. Hiç başına gelmiş tanıdığım yok ama yasal olarak yasak. Forum siteleri bunların paylaşılmaması konusunda bu kadar hassassa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum.
Hocam underground forumlar var. Hatta "yeralti" ismini underground kelimesinin türkçe karşılığı olmasından dolayı seçtim. Reklam olmasın diye burada isimlerini vermeyeyim ama bayağı bildiğim full program yayınlayan forumlar var. Başına ihtar durumu gelen falan varsa bilgi alayım diyorum. Cevabınız için teşekkür ederim :)

calıs hocam bende actım bı forum sıtesı onla ugrasıcam yazın yoksa zaman gecmez bu dunyada :alkis:

adamın bırı :D walla cok pıs guldum sen .biz dıyınce aceba dıgerlerını kım almıs dıe baktım http://yeralti.net/ adam almıs bı bgcolor koymus duruo :D allahım ya ne adamlar war

btnotlari' Alıntı:
adamın bırı :D walla cok pıs guldum sen .biz dıyınce aceba dıgerlerını kım almıs dıe baktım http://yeralti.net/ adam almıs bı bgcolor koymus duruo :D allahım ya ne adamlar war
.net almak daha güzel olurdu ama almışlar ve dediğin gibi arkaplan'a bi renk koymuş, sayemde bugün 10 tık'ı olmuştur :D

bende öğrencilik yıllarımda anadoluyer6.com şeklinde bir şey yapmıştım.Hiç bir sıkıntıda yaşamadım.

dj_alper' Alıntı:
bende öğrencilik yıllarımda anadoluyer6.com şeklinde bir şey yapmıştım.Hiç bir sıkıntıda yaşamadım.
3-4 yıl önce sorun yoktu hocam da şimdi bir arkadaş bonusum.com'un sahibi ve daha bugün mahkemeye çıktı. Birkaç ay önce ihtarname çekilmişti garanti bankası'ndan.

hmmm.Demek korsana karşı ilerleme var bizim memlekette :) O zaman iyi düşünmek lazım.

hehe şimdi aldımö yeralti.biz hayırlı olsun. lazımsa fiyat için görüşelim hocam. :p

ziyaunal' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
hehe şimdi aldımö yeralti.biz hayırlı olsun. lazımsa fiyat için görüşelim hocam. :p
Vergisiz 500 çalışır hocam :p

gel şunu 1500$ yapalım anlaşalım
Ben 500 vergisiz diyorum hocam, daha çok kazanırsın :D 1500 dolar verirsem vergili veririm. Gelir vergisi, stopaj, özel cinlik vergisi vs. derken 500 lira bile kalmaz elinde :D

Er ya da geç bir şekilde ihtarname gelecek ve kapatacaksın. En iyisi daha faydalı bir siteye el atmak. Mesela bugün aklıma gelmişti. Programların yeni sürümlerinin falan tek bir yerden takip edilebileceği bir site. Mesela diyelimki ubuntu yeni bir sürüm çıkardı orada haber olarak geçersin bunu. Joomlanın yeni sürümü, ofisin yeni sürümü, winrar yeni sürüm, java yeni sürüm, eclipse yeni sürüm ve yenilikleri...

halk' Alıntı:
Er ya da geç bir şekilde ihtarname gelecek ve kapatacaksın. En iyisi daha faydalı bir siteye el atmak. Mesela bugün aklıma gelmişti. Programların yeni sürümlerinin falan tek bir yerden takip edilebileceği bir site. Mesela diyelimki ubuntu yeni bir sürüm çıkardı orada haber olarak geçersin bunu. Joomlanın yeni sürümü, ofisin yeni sürümü, winrar yeni sürüm, java yeni sürüm, eclipse yeni sürüm ve yenilikleri...
Güzel fikir hocam, teşekkürler.

yasarsahbaz' Alıntı:
dj_alper' Alıntı:
3-4 yıl önce sorun yoktu hocam da şimdi bir arkadaş bonusum.com'un sahibi ve daha bugün mahkemeye çıktı. Birkaç ay önce ihtarname çekilmişti garanti bankası'ndan.
Hocam orada logo aşırma olayı vardı. r10 da uzun süre takip ettim o mevzuyu.Bencede yasal olmayan hiçbişeye bulaşmayın..

yasarsahbaz' Alıntı:
halk' Alıntı:
Güzel fikir hocam, teşekkürler.

Yaw arkadaş o bu değil de daha düne kadar ismi cismi duyulmamış webrazzi diye bir blog vardı. Bildiğin standart bilişim haberleri veren bir blog. Adamlar aştılar olayı. Videolu haberler vermeye başladılar. Çekim ekibi. Öncü girişimcilerle ropörtajlar vs. Şu anda o sitede en basitinden bir ilan, duyuru, kariyer ilanı vs. için avuç dolusu para vermeniz gerekiyor. Adamlar ülke çapında konferanslar düzenlemeye başladılar. Shiftdelete.net de onları taklit ederek sdn tv adı altında haftanın teknoloji gündemi, donanım inceleme vs videoları yayınlamaya başladı geçen hafta.

Sanırım piyasa bilişim haberlerine ve yorumlarına aç. Yukarıda söylediğim proje de bence tutar diyorum. Hatta bir süre sonra ciddi rakamlara satabilirsin.

Yukarıdaki açıklamalara ek olarak şu da olur. İlgili program, işletim sistemi, cms sistemi (joomla, drupal, wordpress) her ne ise bunların video incelemelerini koyarsın, bunlarla ilgili yenilikleri koyarsın, yorumlar, iyi yönleri, kapatılan açıklar vs.

Hatta gönüllü editörlük yapabilirim bazı şeyler için. Mesela facebook sitesi php nin derlenip exe haline dönüştürülebilmesi için hiphop diye bir sistem oluşturdu ve duyurdu. Bir çok kişi kurulumunu ve performansını merak ediyor değişik sitelerde. Hatta yurtdışındaki sitelerde bile bu konuda doyurucu bilgi yok.

bir süre sonra program incelemelerine oyun incelemeleri de eklersin. İlgili firma sana oyunu gönderir. Bir güzel oynar ve oynatırsın. Basarsın yorumu ve eleştiriyi.

Donanım incelemesi de karlı görünüyor. Gönderdikleri kamera, akıılı tablet, dizüstü vs. incelendikten sonra heralde geri isteyecek değiller :)

hocam bahsini ettiğin underground sitelerin adminlerine mail ile ulaşıp konuyla ilgili bilgi alabilirsin... dediğin gibi paso full çalışıyorlarsa mutlak bilgi sahibidirler

Geri