yeniden üniversite okumak

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
daha önce de bahsetmiştim ygs sınavının ardından lys 5 dil sınavına girmiştim. yerleştirme puanım 403 gibi birşey geldi. Hic calismadan bu puani aldigima da inanamadim tabi :mrgreen: ingilizce öğretmenliği okusam mı, yapabilir miyim diye düşünüyorum :lol: sorun şu ki, tekirdağda görev yapıyorum ve oradaki ünide eğitim fakültesi yok. edirne trakya üniversitesinin geçen yılki taban puanı da 390. yani yazarsam belki kazanabilirim. ama kazanırsam da ne yapıcam diye kara kara düşünüyorum.

kendi okulumda şu an 6 saat dersim var. norm fazlası olmiyim diye 2 saat de zeka oyunları dersi vermiş müdür. edirneye mi taşınsam, kendi okulumda 1 gün derse girip, sonrasında edirneye mi dönsem filan diye düşünceler dolaşıyor kafamda. tabii bu durumda formatörlük filan da yapamam sadece maaşa kalıyorum.

sizce bu kadar atraksiyona değer mi? tercihler de başladı bugün, çok iki arada bir derede kaldım. tekirdağda ingiliz dili ve edebiyatı da yazabilirim ama 2.öğretimi yok, okuldan çıkıp derse gitme şansım da olmaz. yine formatörlükten vazgeçerek yapabilirim ancak. onu okumak zor diyorlar bir de.

2.üniverisite okuyan var mı?? yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorumm..

Hocam benim 4. Üniversite olacak. 465 almışım lys5. İspanyol dili ve edebiyatı ile fransızca tercümanlık arasında kalmış durumdayım. Aslında ispanyolca öğrenmek istiyorum ama tercümanlık diploması da cazip geliyor. Ne yazık ki ispanyolca tercümanlık yok. Alan değiştirmek için düşünüyorsanız gayet mantıklı bir tercih okuması da düşündüğünüzden kolay olur bence. En kötü kenarda durur belki bir bir.fırsat sağlar o diploma. Şimdiden hayırlı olsun. Hocam.

Edirne'yi tercih edin. Formasyon derslerinin alayını saydirirsiniz. 15 saat dersi de 2 3 güne toplarsaniz. Gider gelirsiniz. Bende İngilizce öğretmenliği istiyorum. Bugün bakanın açıklamasından sonra değil öncesinde de hayalimdi. Dil sınavlarına çalışırken sevdim İngilizceyi.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

promethus' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
tekrar öğretmen olacaksanız bence hiç değmez uğraşmaya. :wink:
Ben de öyle düşünüyordum ama bıktım bu branştan. Emeklilik yaşı 65. Önümde daha 32 sene var. 4-5 senesi ikinci üniversiteyle geçse, geriye 27 yıl kalıyor. Az mı? 27 yıl bu branşla uğraşacağıma, güzel bir branşla uğraşırım.
hocam branşımızın sıkıntıları var evet katılıyorum. Ama ben idareci olunca daha iyi anladım ki her branşın sıkıntıları var :) buyurun;

Sınıf öğretmenleri: "Bebelere söz geçmiyor küçüklerle uğraşmak zor...amannn bıktımm velisine söylücem bu sene sınıfta kalması içinnn"
İng Öğrt: " yokk olmuyor nasıl anlatırsam anlatayım çocuklar ing öğrenemiyor. Çocuk daha Türkçeyi konuşamıyorr...."
Matematk. Öğretmeni " bu gün öldüm bittim hiç yerime oturmadım biliyor musun, 7 saat ders+2 saat kurs+ nöbet...offf aklım olsa pdr okurdum!"
Türkç. Öğrt " Arkadaş türkçe öğretmeniyiz diye her proğram da sunuculuğu bana vermek zorunda değiller yaa, şiir okunacak türkçeci sunu yapılacak türkçeci, bu ne yaaaa hep ben mi yapacam !"
Fen Big. " Hocam bakanlık bilime önem vermiyor derslerimizi biraz daha artırıp lab.ları yenilemeli her okula malzeme yollamalı, yoksa deneysiz bilim olmuyor!"
....
.....
vb 8)

compteach06' Alıntı:
Edirne'yi tercih edin. Formasyon derslerinin alayını saydirirsiniz. 15 saat dersi de 2 3 güne toplarsaniz. Gider gelirsiniz. Bende İngilizce öğretmenliği istiyorum. Bugün bakanın açıklamasından sonra değil öncesinde de hayalimdi. Dil sınavlarına çalışırken sevdim İngilizceyi.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edirneye tasinmam gerekicek, sadece maasim olucak ek ders olmayacak vs. Yani hayatimi baya etkileyecek bir karar. Ingilizce calismadan yapabilecegim tek seydi o yuzden dil sinavina girmistim. Ingilizce ogretmenligi ve ingiliz dili ve edebiyati disinda birsey de yazamam. Ogretmenlik yazmak mi dil edebiyat mi, ikilemde kaldim. Ayrica dersleri saydirabilir miyim ki, ogretim programina baktim cok cok farkli gorunuyor :lol:

Hocam Adalet okuduktan sonra marmara hukuk kazandım. Müthiş zevk alarak okuyorum.. size tavsiyem şartlarınız ne olursa olsun okuyun o üniversiteyi.. yok evliyim, çocuğum var, vaktim yok.. hiçbiri bahane değil. Tebrik ediyorum ve Kesinlikle okuyun diyorum :)

lemmings' Alıntı:
Hocam Adalet okuduktan sonra marmara hukuk kazandım. Müthiş zevk alarak okuyorum.. size tavsiyem şartlarınız ne olursa olsun okuyun o üniversiteyi.. yok evliyim, çocuğum var, vaktim yok.. hiçbiri bahane değil. Tebrik ediyorum ve Kesinlikle okuyun diyorum :)

Okumak istiyorum tabii ki ama keske sehrimde egitim fakultesi olsaydi..sehir degisikligi cok zor geliyor :(( o yuzden kararsizim zaten..

Hepinizle aynı düşüncedeyim.Ben de 7 sene önce memleketime geldim ev ve araba aldım borcumu bitirdim.Hemen ardından yönetim bilişim sistemlerinde 1 sene içinde yüksek lisansdan mezun oldum.Ama hayal hedef Ankara diyor.Benim de okumak istediğim bölüm Türkiyede sadece Ankarada.Git gel imkanım yok uzak.Tayin çıkması lazım oraya yerleşmem lazım.

Özel soru:Ben sınıf öğretmeniyim.Tezsiz mühendislik yönetim bilişim sistemleri mebbis modülüne işlenir mi?Bağlı olduğum ilçe mem mi öğrenim bilgilerimi güncelleyecek?Bilen varsa bir zahmet beni yönlendirsin.

İngilizce lisansı bitirdikten sonra branş değiştirmek nasıl olacak, eskiden vardı branş değişikliği ama son yıllarda pek duymadım. Yapan var mıdır, ya da nasıl yapılır?

Daha önce çalıştığın bir okulda Fransızca mezunu bir sınıf öğretmeni vardı, Fransızca öğretmenliğine geçmek için çok bekledim diyordu. Alan değişikliği prosedürlerini de bi gözden geçirmek lazım.

Yoksa bir İngilizceci olarak tavsiye ederim branşımı. :) İlk,orta,lise,üniversite her yerde iş bulabilirsin, kamu ve de özel :idea:

snow_flake' Alıntı:
İngilizce lisansı bitirdikten sonra branş değiştirmek nasıl olacak, eskiden vardı branş değişikliği ama son yıllarda pek duymadım. Yapan var mıdır, ya da nasıl yapılır?

Daha önce çalıştığın bir okulda Fransızca mezunu bir sınıf öğretmeni vardı, Fransızca öğretmenliğine geçmek için çok bekledim diyordu. Alan değişikliği prosedürlerini de bi gözden geçirmek lazım.

Yoksa bir İngilizceci olarak tavsiye ederim branşımı. :) İlk,orta,lise,üniversite her yerde iş bulabilirsin, kamu ve de özel :idea:

Garantisi yok ama bir umut iste :)

Sayın öğretmenim ikinci üniversite okuyan biri olarak tavsiyem kesinlikle okumalısınız.
Mesleğinizi seviyorsanız ama malum branşımızdan memnun değilseniz çok doğru bir tercih olacaktır.
Hem şunu da unutmayın, İngilizce öğretmeni olarak bir okula atanırsanız oldu ya ders saatiniz az olsa yine btr görevi alabilirsiniz.
Bence güzel bir yola niyetlenmişsiniz hayırlı olsun.

ilahiyat okudum 2. üni olarak ve uzaktak eğitimdi,ilitam.
her vize final dönemi nerden de bulaştım bu işe diyordum. bırakasım geliyordu zorlandım açıkçası. bu sene bitince rahatladım işe yarar mı bilmiyorum ama 2.diplomada güzel bişey.
bizim okuldaki mat.çi de iç mimarlık okuyor.15 saat derse giriyor bi üni bi okul zor oluyor ama emek olmadan yemek olmuyor.
kolay bişey değil ama yıllar çabuk geçiyor

lemmings' Alıntı:

Kendim gibi birisini görünce çok mutlu oldum...Ankara hukuk okuyacağım bu sene sınava girmiştim...sınav dönemlerinde rapor olayını idare ya da milli eğitim sıkıntı yapıyor mu acaba...?şimdilik tek derdim bu...hukuk Okumayı ve öğretmenliği bırakmayı istiyorum artık yoruldum bu sistemden...cevap verirseniz çok sevinirim... :idea:

Re: Ynt: yeniden üniversite okumak

Label is important

Veliler sizi tercih eder ve Ayrıca, 1/14 dünden emekli olursunuz.

Hocam açıkçası ben böteyi sırf fen bilgisi branşından kurtulmak için okumuştum. Alan değişikliğini 3 yıldır bekliyorum, ses seda yok. Boşa gitti emeklerim diyemiyorum çünkü en azından güçlü olduğum bir yönümü diplomayla kanıtlamış oldum. (Bu arada 2.öğretim olarak okudum böteyi, gün 7 de başlayıp gece 11 de bitiyordu.)

Tebrikler hocam. Benim de istanbul Üniversitesi İspanyol dili ve edebiyatı olmuş tahmin ettiğim gibi. Derslerden fırsat bulabildiğim ölçüde devamlılık sağlamayı düşünüyorum ama keşke ikinci öğretimi olsaydı demeden de edemiyorum. Eğitim hayatınızda başarılar dilerim.

Tebrikler hocam. Benim de istanbul Üniversitesi İspanyol dili ve edebiyatı olmuş tahmin ettiğim gibi. Derslerden fırsat bulabildiğim ölçüde devamlılık sağlamayı düşünüyorum ama keşke ikinci öğretimi olsaydı demeden de edemiyorum. Eğitim hayatınızda başarılar dilerim.

Ben nasil devam edicem onu da bilmiyorum, farkli sehirde sonucta:rolleyes: hayirlisi bakalim..size de tebrikler

hayırlı olsun hocam başka şehirde ise akşam nasıl okuyacaksınız çıkış eve dönüş geceyi bulur

Sendeki sorun bende de var.Ankara tayinde açılmıyor orada yl kazandım ama hoca derse istiyor aksamlari.

Geri