yeni yıllık plan kafam karıştıı :( lütfen yardım

Kodla Büyü

kct06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2013-2014 eğitim öğretim yılı bilişim tek 5-6-7-8 sınıflar için yıllık plan incelemek istedim fakat gördümki ya arkadaşlar sadece 5. sınıflar için hazırlamışlar yada eski planları uygulamışlar.
neden sadece 5. sınıflar için plan hazılanmış? 6. sınıflar için ne yapmayı düşünüyorsunuz?
birde 7 ve 8 ler için eski müfredatı mı kullanacaksınız?
şimdiden teşekkürler...

daha önce bilgisayar dersi hiç almadılarsa 6 lara da 5. sınıf yıllık planını kullanabilirsin hocam sorun olmaz..

onu şimdiden ne düşünüyorsun hocam zamanı gelince onuda bi yapan olur :)

hocalarım ben sosyal bilgiler öğretmeniyim okulumda bilişim hocası olmadıgı için 5. ve 6. sınıflarda derslere ben giriyorum. okulda bilgisayar sınıfı yok sıkıntılı bir durum bu üstelik alanım olmayan bir derse girdiğimden dolaı zorluk yasıyorum halihazırda ders kitabıda yok birde yıllık plan işi kafama takıldı 5 ve 6 lara indirdiğim yıllık planları karşılaştırdığımda kazanımların farklı oldugunu gördüm. mesela 5 lere farklı farklı yerlerden bu yıl için hazırlanmıs yılık plan indirdiğimde kazanımların farklı oldugunu gördüm bu durum 6 lar içinde gecerli ne yapmam lazım yardım. hangi planın doğru oldugunu nerden anlıycam yoksa fark etmez mı kazanımların farklılık göstermesi

kaybil' Alıntı:
onu şimdiden ne düşünüyorsun hocam zamanı gelince onuda bi yapan olur :)

İşte bu benim hayat felsefem :puhaha:

Hocam yeni programda amaç öğrencileri bulundukları seviyeden bir üst seviyeye çıkarmak zaten. Bu yıl 6. sınıflar dersi ilk kez alacaklar ve seviyelerinin 5. sınıflar ile aynı olduğunu düşünüyorsanız aynı planı uygulayın zaten.

maraşlım46 hocam bence yeni kazanımları dikkate alın siz. Eski kazanımlar tamamen uygulama gerektiriyor. Bir de forumda paylaşılan BT sınıfsız planlar var, onları inceleyin.

Geri