YENİ WINDOWS 10 FAZ 1 VE FAZ 2 İMAJ

Kodla Büyü
1-Windows 10 1703 PRO kurun.
2-MEB Sertifikayı ekleyin.
3-İnternet varsa otomatik etkinleşecek. Windows 10 Pro Education yazacak. Etkinleşmezse eğer, etkinlestirme sayfasındaki sorun gidere tıklayarak kolayca etkinleştirebilirsiniz.
4-Tüm güncelleştirmeleri ve programlarınızı kurun, ince ayarlarınızı yapın.
5-Herşey bittiyse, imaj almaya başlayabiliriz.
6-Şimdi lisansı sileceğiz. İnterneti kesin.
7-Komut istemini yönetici olarak açın ve şunları yazın.

slmgr-upk

slmgr-cpky

8-Etkinleştirme sayfasına gidip, aşağıdaki ürün anahtarı gireceğiz ve sistem Win 10 Proya dönecek.
VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

9-Tekrar komut istemini yönetici olarak açın ve lisansları silin.

slmgr-upk

slmgr-cpky

10-Şimdi acronis 2018 ile usb ye imajınızı alın.

11-Aldığınız imajı başka bir tahtaya kurun. İnternetiniz takılı olsun.

12-Etkinleştir sayfasına gidin ve aşağıdaki keyi girin.

W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

13-WINDOWS 10 PRO ETKİNLEŞMİŞ OLARAK HİZMETE HAZIRDIR.

Takip. Teşekkürler. Windows 10'un education lisansıyla kalsa pro'ya dönüştürmesek ilerde herhangi bir sorun olur mu?

Takip. Teşekkürler. Windows 10'un education lisansıyla kalsa pro'ya dönüştürmesek ilerde herhangi bir sorun olur mu?
Education lisans olması için, her tahtaya tek tek format atmak gerek. Bu halde hepsi pro education olur.

İmaj yöntemiyle pro education lisans diğer tahtalarda etkinleşmiyor maalesef. O yüzden pro ya çevirmek zorunda kalıyoruz.

W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

13-WINDOWS 10 PRO ETKİNLEŞMİŞ OLARAK HİZMETE HAZIRDIR.
Bu yöntem ne kadar yasal?
Her tahtanın biosunda kendi serial varken ve bu tahtalar k12 lisanlıyken siz tüm tahtaları bireysel kullanım lisans kodu ile lisanslıyorsnuz, 1607 sürümü sonrası tahtaların Pro education olması normal bir durum, lisans gereği olması gereken bu.
Bence tavsiye ettiğiniz yöntem yasal bir yöntem değil. Zaten 1073 sürümünü kurup biastaki serial girip demeyince etkin olmazsa öylece bırakın zamanla bilgisayar kapanıp açıldıkça kendiliğinden etkin oluyor.

hocam mersin in win10 imajında faz 1 lerde, kalibrasyon programında tahta kilitleniyordu hatta bir başlık açılmıştı bunun için ama çözüm yoktu sanırım, sorun çıkarmayacak bir kalibrasyon programı kursanız iyi olur bence

Hocam ne zaman yayinlayacaksiniz.
Su an 34 tahtam var hocam win8 kullaniyoruz atak programi kurmak ici admin hesabi ile giris yapmam gerekiyor. Tahtaya sifirdan format attigim zaman admin hesabi ile giris yapmak yaklasik 25 dakika suruyor. Win 10 da boyle bir durum var mi acaba ?

Her tahtanın biosunda kendi serial varken ve bu tahtalar k12 lisanlıyken siz tüm tahtaları bireysel kullanım lisans kodu ile lisanslıyorsnuz, 1607 sürümü sonrası tahtaların Pro education olması normal bir durum, lisans gereği olması gereken bu.
Bence tavsiye ettiğiniz yöntem yasal bir yöntem değil. Zaten 1073 sürümünü kurup biastaki serial girip demeyince etkin olmazsa öylece bırakın zamanla bilgisayar kapanıp açıldıkça kendiliğinden etkin oluyor.

Sorun etkinleşmemesi değil, imaj yemiş tahtanın etkinleştirilmesi.

Girdiğimiz key, bireysel key değildir. Kurumsal keydir. (KMS KEY)

Key Management Services (KMS) Windows işletim sistemlerini ve Office ürünlerinin active edilmesi için Volume Lisans sahibi ve yazılım güvencesi olan müşterilerin kullanabilecekleri bir servistir. Bu hizmet sayesinde aktive edilmek istenen bilgisayarın internet bağlantısı olmasa bile içeride çalışan KMS sunucusu üzerinden aktivasyon yapılması mümkün olmaktadır.

Yani bu akıllı tahtalar, okulda ve mebin interneti kullanıldığı sürece lisansları patlamayacaktır.

KMS keyin çalışma prensiplerini inceleyin.

Arkadaşlar imaj üzerinde çalışmam devam ediyor. Lisan ve EpicPen durumlarından dolayı yeniden oluşturuyorum imajı. Desteklerinizi bekliyorum.

hocam açılış için açılırken bekleme süreleri varsa onların süresini azaltırsanız güzel olur. faz 1 için özellikle açılış biraz eziyetli oluyor. faz 2 de ssd hardisk olduğu için sıkıntı olmuyor. çok zaman harcıyor açılış.

İmajı hazırlayan arkadaş forumda yeni galiba!
Art niyetli değilim ama temkinli olmakta fayda var.

win 10 imajını denemiş biri olarak 1 hafta sonra tekrar win 8 e geri döndüğümüzü bilmenizi isterim. Windows 10 görsel olarak güzel olsada açılışta windows görev çubuğu kaybolması ekranda çizgi çizgi şeritler oluşturma gibi bir takım hatalar verdi çeşitli sınıflarda. Faz 2 için donanım sıkıntısı yaşanıyor diye düşünerek eski sisteme geri döndüm. win 8 in win 10 a göre bir eksiği olduğunu düşünmüyorum ve şunuda bilin ATAK kullanmayı düşünüyorsanız windows 10 da ki bir özelliğin kapatılamaması nedeniyle anahtarsız yeni masaüstü eklenerek çocuklar tahtayı kullanabiliyorlar.... geçip geçmemek size kalmış ben Win 8 den memnunum :) seviyor muyum? elbette hayır :) ama tahtalarda bana sorun yaşatmayan işletim sistemini tercih etmem ve memnun olmam olası bir durumdur zaten değil mi....

win 10 imajını denemiş biri olarak 1 hafta sonra tekrar win 8 e geri döndüğümüzü bilmenizi isterim. Windows 10 görsel olarak güzel olsada açılışta windows görev çubuğu kaybolması ekranda çizgi çizgi şeritler oluşturma gibi bir takım hatalar verdi çeşitli sınıflarda. Faz 2 için donanım sıkıntısı yaşanıyor diye düşünerek eski sisteme geri döndüm. win 8 in win 10 a göre bir eksiği olduğunu düşünmüyorum ve şunuda bilin ATAK kullanmayı düşünüyorsanız windows 10 da ki bir özelliğin kapatılamaması nedeniyle anahtarsız yeni masaüstü eklenerek çocuklar tahtayı kullanabiliyorlar.... geçip geçmemek size kalmış ben Win 8 den memnunum :) seviyor muyum? elbette hayır :) ama tahtalarda bana sorun yaşatmayan işletim sistemini tercih etmem ve memnun olmam olası bir durumdur zaten değil mi....

Win 8 çok hantal Win 10 tahata uçuuyor. UEFI kurulum ile açılış 10 saniye kadar ya sürüyor ya sürmüyor. Görselllik ve stabilite bakımından da hiçbir sorun yok. Microsoft zaten Win8 de çuvalladığı için win 10 ile işleri toparlamaya çalıştı. Win 8 israrının anlamı yok.

Atak yerine diğer anahtar programlar kullanabilirsin. Ya da istedğiniz bir özellik varsa kapatıp açalım. Aylardır Win 10 kullanıyoruz FAZ2 lerde hiçbir sorun yok. İçiniz rahat olsun.
Ayrıca şu anda bios a gömülü windows lisans anahtarıyla otomatik aktivasyon üzerinde çalışıyoruz. Yapabilirsek her şey daha güzel olacak.
İstek ve desteklerinizi buraya yazın arkdaşalar.

İmajı hazırlayan arkadaş forumda yeni galiba!
Art niyetli değilim ama temkinli olmakta fayda var.
Arkadaşım amacım öğretmen arkadaşlarımın işlerini kolaylaştırmak. İmaj bitince inceler bakarsınız. Kimse zorla bu imajı kullanın demiyor. Benimki gönüllü bir çaba. Karar sizlerin. Forumu arada takip ediyordum ama bu imaj işi için üyelik yaptım

Bir ara tüm tahtalara dyned yükleyin demişlerdi. O olabilir. Onun dışında liseler için geogebra olabilir.

epic pen tahtaya ilk gediği gibi kalırsa sorun yok. fakat güncellenirse o zaman sorun oluyor ve ücretsiz olmuyor. bu yüzden imajda olmaması isabetli olmuş. imaj için çaba gösterip paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Geri