yeni nesil bitmiş

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
bu gün yan mahalledeki okuka 8. sınıfların ortak sınavlarında gözetmenlik yapmak için gittim, benim sınav erken bitti, erken çıkan çocuklardan birtanesi önümden geçerken merhaba dedi bende merhaba dedim arkasından lavbali bir şekilde nasıl gidiyor araba dedi bende böyle bir tavır görünce bir anda sinirlendim sanane dedim dışarıda görüşürüz dedi bende hadi gel çıkalım dedim çekti gitti, ondan sonrada okulun önünde hava alırken gördüm o bana baktı ben ona, sonuçta karşımdaki öğrenci bu tür gerginliklere girmemek lazım, ama eyvallah çekmekte olmuyor, idareye gittim söyledim, duyduklarım beni şok etti, mezun olacak zaten biz ona sen büyüksün diyoruz bulaşma pisliğin teki dediler, sanki ben bulaşmışım gibi.
işin özü istisnalar hariç geleceğin öğrenci profili; hiperaktif, konsantre olamayan, dersten hoşlanmayan, sürekli espiri yapmaya çalışan, birbirini ezmekten hoşlanıp birbiri ile kavga edip alay eden, bir nesil!
birkaç yıl içinde bizi çok zor günler bekliyor, İşimiz gittikçe zorlaşıyor...
yada benim bulunduğum çevremi böyle?
Siz ne dersiniz?

Not: Çoğumuz 5-6. sınıflara giriyoruz yorumlarınızı 7-8. sınıflara göre yapın lütfen.

Re: Ynt: yeni nesil bitmiş

Hocam hangi ildesiniz bilmiyorum ama bizim burasida ayni bende dün başka bir okulda görevliydim birkaç ögrenciye idareciler bile laf geciremiyor. Akışına bıraktım müfettişin dediği gibi biraz üstelesem senin durumuna bende düşecektim. O çocuklar şimdiye kadar öyle gelmisler idareciler laf geciremiyor ben kızınca mı düzelecekler. Gül geç hocam.

Not: bende rahatsizim bu durumdan ama ne gelir elden

Re: Ynt: yeni nesil bitmiş

hastasıyız dede' Alıntı:
adana dayım arkadaşlar, haklısınız galiba ne kadar mücadele verirsen o kadar psikolojin bozuluyor...

Ha şunu bileydin hocam. Bu duruma zorunlu egitim yuzunden geldigimizi dusunuyorum. Davranislari nedeniyle her turlu hesap sorulan ve bedel odeyen/odetilen ogretmen, hic bir sekilde hesap sorulmayan ogrenci profili var suanda. Sozde egitim seviyemizi
Artiriyoruz nicelik artiyor ama nitelik dusuyor...

Her yer aynı farklı değil maalesef.

Gerçi Adana biraz ilginç bu konularda, pek iyi bir ünü yok yani...

Geri