Yeni modem ve İnternet Bağlantı Sorunu

Kodla Büyü

dijireis79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün zyxel vmg3312-b10b modem aldım. Airties modemi söktüm, yenisini taktım. Modemin yanındaki bilgisayara kablolu bağlantı yaptım. Kablosuzu da test ettim çalışıyor. Bir kablo da koridordaki tp link marka 4 portlu, kablosuz, wan girişli accespointe çektim. Ama access pointe bağlı tüm bilgisayarlar sınırlı bağlantı hatası veriyor. Ne yaptımsa düzeltemedim. Access pointi sıfırladım şimdi kablolu bağlantı var ama access pointle kablosuz bağanıyorum ama sitelere giriş yapamıyorum. Acaba acces pointte nasıl bir değişiklik yapmam gerekir.
modem: 192.168.1.1
accespoint: 192.168.1.1

Arkadaşlar accesspointin içine girdim ip 192.168.0.1 olarak değiştirdim. yapılandırmasını da yaptım. modem de bağlantı var ama accesspoint bağlantısı hala sınırlı modemde de bir ayar yapmalı mıyım?

192.168.1.2 yapın ya da ağda kullanılmayan 192.168.1..... farklı bir ip, Tplink Ap nin kablosuz dağıtım özelliği(WDS) varsa kabloyla hiç uğraşmayın hocam.

dijireis79' Alıntı:
Arkadaşlar accesspointin içine girdim ip 192.168.0.1 olarak değiştirdim. yapılandırmasını da yaptım. modem de bağlantı var ama accesspoint bağlantısı hala sınırlı modemde de bir ayar yapmalı mıyım?
Yapılandırmayı nasıl yaptığınızı açarsanız yardım edebiliriz. Access pointe Modemin adresini yanlış belirtmiş olabilirsiniz. Daha önce de çalışan ayarlarını sizin yaptığınızı düşünerek başka bir hata olabileceğini düşünmüyorum.

Hocam access point olarak kullanacağınız modemi kabloyla bilgisayara bağlayın ve arayüzüne girin.ip adresini 192.168.1.254 yapın.modunu ap olarak ayarlayın.wireless şifrenizi ve adını belirleyin.dhcp yi kapatin.işlem tamamdır.artık modemden kablo çekip ap yaptığınız modeme bağlantıyla kullanıma geçebilirsiniz.

modemi resetledim. accesspointi 192.168.0.1 olarak ayarladım. wan ayarını modem ip(192.168.1.1) yaptım. default gateway 192.168.1.254 ağ alt maskesi 255.255.255.0 yaptım. ben hep static ip deniyordum. bağlanamıyordum. dinamik ip seçince bağlantı geldi ve sorun halloldu. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Geri