Yeni MEBBİS Yöneticiliği Yönetmeliği

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
MEBBİS Yöneticisi Yönetmeliği 19 Ağustos 2014 tarihinde değişmiş. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bizi bitirdi.

Bugün ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü baskıları arttırdı.

Daha önceden ağız ucuyla söyleniyordu.

Seni MEBBİS Yöneticisi yapalım. diye.

Ayrıca MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM SİSTEMLERİ (MEBBİS) BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI BİRİMLERİ, İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLME VE ÇALIŞMA ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK'te "Görevlendirme Esasları" madde 6'ya dikkatim kesildi.
"b) Bilişim teknolojileri öğretmeni veya daha önce Bakanlık oluru ile MEBBİS Yöneticisi olarak görevlendirilen personel olması,"
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/mebbisyo ... yon_1.html

İlçenin yeni sekreteri olacak gibiyim.

bİLgi işlem dairesi başkanlığını aradım.

İstemediğime dair dilekçeyi yazmamı, ilçeye vermemi evrak numarası alıp, kendilerine göndermemi istediler.

Muğla müfettişleri aradım. Yine dilekçe yazmamı söylediler. gerekçelendirip.

norm kadro olarak ilçe merkezinde tek BT'yim. 15 saat dersim var. ve kulüp.

Hocam hangi ilçe, ufak bir ilçe heralde. İlçede tek bilişimci olmak zordur. Her türlü arıza (kaymakamlık dahil) sana bakar. Kolaylıklar diliyorum hocam.

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam hangi ilçe, ufak bir ilçe heralde. İlçede tek bilişimci olmak zordur. Her türlü arıza (kaymakamlık dahil) sana bakar. Kolaylıklar diliyorum hocam.
sağolun hocam Muğla ULA ilçesi.

Bakalım. yazıyı bugün yazacaklar muhtemelen, yarın da dilekçelerle müdafaya geçeceğim.

Sonucunu da buraya yazarım.

İkili ilişkiler, hoşgörü ve anlayışla olayı çözdüm gibi.

MEBBİS Yöneticisinin sadece teknik kısmını kastediyorlarmış.

MEBBİS ifadesini çıkarmalarını istedim bakalım ne olacak.

Eğer vali ve kaymakamlık yazısı olsun farketmez. (yazıda Bakan oluru demesine kanmayın) resen bu işi yapabilirler, geçici ihtiyaç deyip. Eğer yazı tebliğ edildikten sonra 15 gün içinde itiraz edilmezse, itiraz hakkım ölmüş olur. O yüzden kesinlikle MEBBİS ifadesi olmamasını istedim.

Bakalım ne olacak.

hocam ula demişken aldın mı kendine güzel bir pisiklett...ben muğlalıyımda bari ben gelemiyorum..sen tadını çıkar oraların..ama ula hiç iç açıcı bir yer değil yav...tek güzelliği gökovaya yakın.neyse konu dışı ama yazmak istedim sadece.

elrond' Alıntı:
hocam ula demişken aldın mı kendine güzel bir pisiklett...ben muğlalıyımda bari ben gelemiyorum..sen tadını çıkar oraların..ama ula hiç iç açıcı bir yer değil yav...tek güzelliği gökovaya yakın.neyse konu dışı ama yazmak istedim sadece.
burda bisikletsiz olur mu hocam.

ilk geldiğim yıl aldım. 4,5 yıldır kullanıyom.

gerçekten fazla birşey yok ama arkadaşlar saolsun iyiler, zaman iyi geçiyo.

Arkadaşlar Mebbis yöneticisi olarak ilçede görevlendirildiğimiz durumda ek dersimiz ve çalışma saatlerimiz nasıl oluyor?

muratbdg' Alıntı:
Arkadaşlar Mebbis yöneticisi olarak ilçede görevlendirildiğimiz durumda ek dersimiz ve çalışma saatlerimiz nasıl oluyor?
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM SİSTEMLERİ (MEBBİS) BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI BİRİMLERİ, İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLME VE ÇALIŞMA ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK
Mali haklar:
MADDE 10 - "(1) Görevlendirilen MEBBİS İl/İlçe Yöneticililerinden unvanı öğretmen olanlara Milli Eğitim Bakanlığının Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16 ncı maddesinin ikinci fıkrasına göre haftalık 18 ek ders saati ücret ödenir. Ancak Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun 29/05/2012 tarih ve 2012/1 nolu kararı doğrultusunda görevlendirilen yöneticiler, 2006/11350 sayılı kararın 10 uncu ve 16 ncı maddede öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır."

muratbdg' Alıntı:
Çalışma saatlerini de sorduğunuzu yeni farkettim.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM SİSTEMLERİ (MEBBİS) BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI BİRİMLERİ, İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLME VE ÇALIŞMA ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK
Çalışma Esasları (madde 8 )
"r) Sorumlu oldukları birimlerin çalışma saatlerine tabidir. Yıllık izinleri görev yaptıkları birimlerin çalışma esasları doğrultusunda belirlenir. Verilecek izinler konusunda birimin çalışmaları dikkate alınır."

İlçe MEM müdür ve şube müdürü; tarafıma MEBBİS Yöneticiliği ibaresinin olmayacağı bir görevlendirme yazısı hazırlayacağını söylemişti.

Ancak alınan olur da resmen, açık bir şekilde, açılımı ile beraber "MEBBİS Yöneticisi" olarak görevlendirilmesi hususunda diye yazmışlar. Şu an yazı ilçeye gelmiş, okula gelince bakacağız artık.

özetle; güvenmeyin idarecilere. :verymad:

Bugün İlçe Milli Eğitim Müdürümle görüştüm.

Görevlendirme konusunda mutabakata varabilmek için, durumumu izah ettim.

MEBBİS Yöneticiliği ibaresinin yer aldığını, dilekçe vereceğimi söyledim. Zaten benim istediklerime göre işlemlerin yapıdığını söyledi. Tüm MEBBİS görevlerini kapsamadığını, sadece, "okulumdaki görevleri aksatmayacak şekilde düzenleneceğini " yineledi. ikna oldum.

Bakalım sonrası nasıl olacak.

Vermeyi düşündüğüm dilekçem ve eklerini buraya ekledim.

Ekli dosyalar

• MEBBİS istememe dilekçe.rar
    23.2 KB · Görüntüleme: 134
  • EK-1 MEBBİS Yöneticiliği Yönetmeliği.rar
    150.7 KB · Görüntüleme: 109
  • EK-3 Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi ve Ekleri .rar
    274.4 KB · Görüntüleme: 46
  • EK-4 ve EK-5 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yazıları.rar
    311.8 KB · Görüntüleme: 89
  • Ek-2 Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen Görevlendirmesi.rar
    760.1 KB · Görüntüleme: 49
Hocam, geçmiş olsun demek geliyor içimden. Allah sabır versin diyorum şimdiden. Nasıl kandın anlayamıyorum. :cry:
Üstteki kısımları kabul ettiniz ve görevlendirildiniz şeklinde anladığım için yazmıştım...
Bence hiçbir koşulda kabul etme. İnşallah, hakkında hayırlısı olur hocam. :wink:

zulfikar1985' Alıntı:
Hocam, geçmiş olsun demek geliyor içimden. Allah sabır versin diyorum şimdiden. Nasıl kandın anlayamıyorum. :cry:
Üstteki kısımları kabul ettiniz ve görevlendirildiniz şeklinde anladığım için yazmıştım...
Bence hiçbir koşulda kabul etme. İnşallah, hakkında hayırlısı olur hocam. :wink:

kaymakamlık olurunda MEBBİS Yöneticisi yazıyor. Ancak buradaki yönetici ifadesini (ek4- ek5) sistemin güncellemesi, sorunların giderilmesi, web sitesi olarak gördüklerini dile getirdiler.

yönetmelik herşeyi ellerine veriyor. fazlaca zıtlaşmak istemedim. ne de olsa çoğu isteğimi kabul ettiler. zaman gösterecek.

ercinc98' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:

kaymakamlık olurunda MEBBİS Yöneticisi yazıyor. Ancak buradaki yönetici ifadesini (ek4- ek5) sistemin güncellemesi, sorunların giderilmesi, web sitesi olarak gördüklerini dile getirdiler.

yönetmelik herşeyi ellerine veriyor. fazlaca zıtlaşmak istemedim. ne de olsa çoğu isteğimi kabul ettiler. zaman gösterecek.
Hocam, ufak çaplıda olsa daha önce insanlarla yaşadığımız hadiseler gösteriyor ki insanlarımızın dile getirdikleri ufak bir sıkıntı ve sıkışıklık anında kağıtta yazılı olanlar ile yer değiştiriyor. Hatta biz kağıtta yazılanı kastetmiştik diyebiliyorlar o yüzden, Allah yardımcınız olsun...

zulfikar1985' Alıntı:
Hocam, ufak çaplıda olsa daha önce insanlarla yaşadığımız hadiseler gösteriyor ki insanlarımızın dile getirdikleri ufak bir sıkıntı ve sıkışıklık anında kağıtta yazılı olanlar ile yer değiştiriyor. Hatta biz kağıtta yazılanı kastetmiştik diyebiliyorlar o yüzden, Allah yardımcınız olsun...
ilginize teşekkür ederim hocam. :)

aynen kağıtta yazılı olan deyip çıkacaklar karşıma ki bis sürü kağıt var. :?

İlçe MEM'in istediği çalışma zaman çizelgesini hazırladım.

Bugün vereceğim.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ REHBER ÖĞRETMENİ ULA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMA ZAMAN ÇİZELGESİ;

Ula MEM 10.11.2014 tarih ve 5176115 Sayılı MEBBİS Yöneticisi Görevlendirme yazısı;

Ula MEM 10.11.2014 tarih ve 5167290 Sayılı MEBBİS Yöneticisi Görevlendirme Ula Kaymakamlık makamı onay yazısı;

Ekli dosyalar

• Zaman çİZELGESİ.rar
    14.7 KB · Görüntüleme: 66
  • Ula MEM 10.11.2014 tarih ve 5176115 Sayılı MEBBİS Yöneticisi Görevlendirme.rar
    303.2 KB · Görüntüleme: 62
ercinc98' Alıntı:
MEBBİS Yöneticisi Yönetmeliği 19 Ağustos 2014 tarihinde değişmiş. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bizi bitirdi.

Ayrıca MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM SİSTEMLERİ (MEBBİS) BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI BİRİMLERİ, İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLME VE ÇALIŞMA ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK'te "Görevlendirme Esasları" madde 6'ya dikkatim kesildi.
"b) Bilişim teknolojileri öğretmeni veya daha önce Bakanlık oluru ile MEBBİS Yöneticisi olarak görevlendirilen personel olması,"

Hocam bulunduğum ilde benim için bunu teklif ettiler İl Mebbis Yöneticisi aklımda sorular var ne iş yaparlar artısı eksisi nedir hala doğu hizmetim bitmedi il milli eğitimde görevlendirildiğim taktirde yıllık hizmet puanım ne olur doğu hizmetinden sayılır mı ? Memnun olmadığınız durumlar nelerdir?

cok basit bir yanitla sizin nick cilekes ogretmen ya bunu kabul ederseniz extra extra cilekes ogretmen olursunuz.

:D bayağı övmüşlerdi il kordinatörlüğü gibi değil anlaşılan telefonla iletişme geçmemde sizin için bir sıkıntı var mı ?

ben birakana kadar cok ugrastim 4 ay oldu hala ara ara ariyip bisiler soruyorlar ben hic memnun kalmadim ama demek degilki cok kotu her il yada ilce bizimki gibi olmayabilir. birde memurlar gibi 8 5 bucuk bana gore degildi 9 da derse girip 2 bucukda eve gidip ayni ek dersi almak ve yaz tatili varken mantikli degildi bir gaza gelip kabul etmistim sonra ogrendim ilcedeki herkesi aramislar kimse kabul etmemis. en son beni aramislar gazla da kabul ettirince :)

cilekes_ogrt' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:

Hocam bulunduğum ilde benim için bunu teklif ettiler İl Mebbis Yöneticisi aklımda sorular var ne iş yaparlar artısı eksisi nedir hala doğu hizmetim bitmedi il milli eğitimde görevlendirildiğim taktirde yıllık hizmet puanım ne olur doğu hizmetinden sayılır mı ? Memnun olmadığınız durumlar nelerdir?
Hangi ildesiniz hocam? Bizim il ilçe mebbis yöneticisi görevlendirmesi yapmamak için yeni çıkan mebbis yöneticileri yönetmeliğini dayanak göstererek bakanlık görevlendirir, valilik görevlendirmesiyle mebbis yöneticisi yapamayız diyor.

Görevlendirme yapıldığı takdirde görevlndiğiniz yerin puanını alırsınız, görevlendirildiğiniz süre zorunlu hizmet süresinden sayılmaz.

habibocak' Alıntı:
Bende Yönetmeliğe göre İlçelerde MEBBİS Yöneticisi görevlendirmedim.

Ben de yönetmeliğe göre ilçe mebbis yöneticisinin valilikçe görevlendirilmeyeceğini düşünüyorum, bazı illerde nasıl yapmışlar onu merak ediyorum sadece.

Mebbis yöneticisi olarak bakanlığın görevlendirilmesi ile ilin görevlendirmesi arasında bir fark var mı?
Sonuçta görevlendirme değil mi istediğiiz zaman istifa edemez myiz? yada bakanlık görevlendirmesi olunca daha mı sağlam oluyor il isteiği gibi göreve son veremiyor mu ?
Bilgisi olan yardımcı olursa memnun olurum. Teşekkürler.

technolog' Alıntı:
Mebbis yöneticisi olarak bakanlığın görevlendirilmesi ile ilin görevlendirmesi arasında bir fark var mı?
Sonuçta görevlendirme değil mi istediğiiz zaman istifa edemez myiz? yada bakanlık görevlendirmesi olunca daha mı sağlam oluyor il isteiği gibi göreve son veremiyor mu ?
Bilgisi olan yardımcı olursa memnun olurum. Teşekkürler.
Bakanlık Görevlendirmesinde görevlendirme Bakanlık tarafından yapılır ve iptali de yine Bakanlık tarafından olur. Valilik görevlendirmesindeyse tasarruf tamamen ildedir.

Habib hocam anladigim kadariyla 10 yili askindir bu istesiniz. Internette videolarinizida gormustum.
Il mebbis yoneticisi isterse ilcelere is ve islemlerin yurumesi icin istedigi kisiyi ilce mebbis yoneticisi yapabilir mi yada teklif edebilir mi?
ilce mebbis yoneticileride bakanlik gorevlendirmesi ile mi calisiyor
Sizce yeni baslayan bir il mebbis yoneticisi tum is ve islemlere ne zaman vakif olur.

Geri