Yeni KBS - Aile Yardımı ve Çoçuk Yardımı Hakkında

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Eşim ücretsiz izine ayrıldığından KBS sisteminde bazı işlemleri yapmam gerekiyor. Eşimin KBS siteminde izine ayrıldığı ve maaş artık verilmediği için;

1- Aile yardım ödeneğinden 251 TL yararlanabilir miyim. ?
2- Çoçuk yardımı ve eğer aile yardım ödeneği almam mümkünse eşimin KBS sisteminde hangi değişiklikleri yapmalıyım. ?

Eşim(Kendisi) -------------- AGİ - Yararlanıyor mu. ? Yararlanmıyor mu. ? Olmalı.
Kendim(Eşi). --------------- E-Bordro(Çoçuk yardımı almıyor ve çalışıyor işaretledim.)
Çoçuk ----------------------- Çoçuk yardımı ve Asgari Geçim indirimleri ne olmalı. ?

Aynı zamanda kendi KBS sisteminde ne şekilde işlem yapmalıyım.? Belirtebilen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

Son düzenleme:
Hocam eşiniz ücretsiz izne ayrıldığından itibaren eş yardımı alıyorsunuz. Almadığınız ay varsa geçmişe yönelik onları da alabilirsiniz hatta.

2-3 yıl oldu idareciliği bırakalı ama eş çalışmıyor seçeneği vardı eş durumunda KBS'de. . Kbs şifresi elinizdeyse eşi çalışmayan bir öğretmen arkadaşa bakın, aynısını yapın hocam garanti olsun.

Hocam eşiniz ücretsiz izne ayrıldığından itibaren eş yardımı alıyorsunuz. Almadığınız ay varsa geçmişe yönelik onları da alabilirsiniz hatta.

2-3 yıl oldu idareciliği bırakalı ama eş çalışmıyor seçeneği vardı eş durumunda KBS'de. . Kbs şifresi elinizdeyse eşi çalışmayan bir öğretmen arkadaşa bakın, aynısını yapın hocam garanti olsun.

Eşi çalışmayan bir öğretmenin KBS bilgileriyle karşılaştırıp aynısı yapıp onaylayım hocam. Kendi KBS sistemimde ise eşi çalışmıyor işaretliyeceğim.Kendi KBS sistemimde aklıma takılan Çoçuk kısmındaki Çoçuk yardımı ve Asgari Geçim indirimleri ne olmalı. ?

Geri