Yeni İmaj sonrası ses sorunu

Kodla Büyü

btr23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar
Etkileşimli tahtalara Windows10_v5 imajını yükledik ancak tahtalarımızdan ses gelmiyor artık ses açıp kapama butonunun üzerinde kırmızı bir çarpı işareti çıktı.
Sorunları gider yapınca "hoparlör kulaklık veya kulaklık aygıtının fişi takılı değil" hatasını alıyoruz.
Ayrıca tahtaya kulaklık takınca ses geliyor.
Benzer durumla karşılaşıp çözen varsa paylaşırsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...

evet aynı sorunu bende yaşıyorum çözüm bulamadım..
yeniden başlatınca o başlatma için ses geldi lakin zamansız olarak bu sorun devam ediyor..

Faz2 icin driver klasorunde vga icinde 4th generation driver dosyasini yuklemeyi deneyin.

btr23' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
Etkileşimli tahtalara Windows10_v5 imajını yükledik ancak tahtalarımızdan ses gelmiyor artık ses açıp kapama butonunun üzerinde kırmızı bir çarpı işareti çıktı.
Sorunları gider yapınca "hoparlör kulaklık veya kulaklık aygıtının fişi takılı değil" hatasını alıyoruz.
Şimdiden teşekkürler...
hocam şurdaki driveri kur düzelir..

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false

32bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1, Windows10 Driver only (Executable file) R
64bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1, Windows10 Driver only (Executable file)

btnotlari' Alıntı:
btr23' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
Şimdiden teşekkürler...
hocam şurdaki driveri kur düzelir..

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false

32bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1, Windows10 Driver only (Executable file) R
64bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1, Windows10 Driver only (Executable file)

Hocam tesekkürler hemen deneyeceğim

light' Alıntı:
Faz2 icin driver klasorunde vga icinde 4th generation driver dosyasini yuklemeyi deneyin.
evet bu dosyayı yükleyin sonra tahtayı 10 dk internete bağlı tutun güncelleme yaptıktan sonra ses sorunu düzelecek ancak görüntü sorunu çıkacaktır. görüntü sorununu masaüstüne sağ tıkla seçeneklerde en üstte ekran kartı nın simgesi çıkacak ona tıklayınca açılan penceredeki menüler gelmedi şu an aklıma eve gidince bakarı devamına.

btr23' Alıntı:
Hocam yükledim maalesef yine olmadı
Varsa başka önerisi olan....
hocam anlattığın aynı şeyler bi tahtada oldu ben bu şekilde çözmüştüm o ses driveri çözüyor diye bılıyorum .. neyse bakalım diğer çözümlere

btnotlari' Alıntı:
btr23' Alıntı:
Hocam yükledim maalesef yine olmadı
Varsa başka önerisi olan....
hocam anlattığın aynı şeyler bi tahtada oldu ben bu şekilde çözmüştüm o ses driveri çözüyor diye bılıyorum .. neyse bakalım diğer çözümlere
hocam burdan sürücü güncellemesi filan yapınca fılan duzelır beklı yada eskıye dön belki iş görür.

Ekli dosyalar

• realtek.PNG
    realtek.PNG
    26.9 KB · Görüntüleme: 478
MERHABA ARKADAŞLAR BENDE DE AYNI PROBLEM ÇIKTI. V5 YÜKLEDİM HER ŞEY DÜZGÜN SADECE SESTE PROBLEM VAR. SORDUM MERSİN FATİHTEN EROL HOCAYA. O SORUNU ÇÖZÜP İMAJI YENİDEN YÜKLEDİKLERİNİ SOYLEDİ. BENDE TEKRAR İNDİRDİM BUGÜN AMA BU SEFERDE YÜKLEMEDE PROBLEM YAŞADIM. İNŞ AALLAH O SORUNU DA ÇÖZERLER.

2 sene önce kendi okulumda btr olan öğretmen arkadaş 1 hafta uğraşmış en son amd nin sitesinden indirmiş.
Bende ondan aldım sorun çözüldü.

1)amd-catalyst-15.7.1-raidxpert-utility-win10-win8.1-win7 (237 mb)
2)amd-catalyst-15.7.1-with-dotnet45-win8.1-64bit (286 mb)
3)amd-catalyst-15.10beta-64bit-win10-win8.1-win7-oct12 (301 mb)

isimleri ve boyutları bu hocam. Sadece 3. yeterli olur mu bilmiyorum ben 3. yü kurduktan sonra ses ve görüntü düzeldi.

buradaki çözümler çare olmadı hocam... her an bir sınıftan ses sorunu gelebiliyor...

v4 imajı nasıldı acaba ona dönmeyi düşünüyorum....

Arkadaşlar tekrardan merhabalar. Öncelikle Mersin Fatih Grubunun hazırlamış olduğu V5 imajı çok güzel ellerine saglık buradan tesekkürlerimi sunuyoru. Ses sorunu vardı sagolsunlar imajı tekrardan eklediler siteye indirdim ses sorunu yok. Her şey tam çalışıyor fakat ben iki konuda problem yaşadım. Biricisi DeepFrezee win10 la uyuşmuyor. İkincisi ve daha mühimi ATAK hata verdi. Bu konuda yardımcı olabilecek biri ya da birileri varmıdır?

hocam aynı sorunu ben de yaşadım geçen hafta ama benimkisi mersin imajı değildi benden önceki arkadaşın attığı imajdı. aygıt yöneticisinden gragik aygıtlarını devre dışı bırakıp etkinleştirdim sonra oldu ses geldi. çözüm olur mu size bilmem

Hocam benim problemim ATAK. Atak problem veriyor. Ayrica win 10 ile uyumlu bir derpfrezee lazim elinde olan varmi

Arkadaşlar malum başlığı acmistim öncelikle bütün yorum yapanlara teşekkür ediyorum. Dun donanımsal bir sorunumuz için servis geldi onlara da problemi gosterdim bana win 8.1 imajini yuklememi cunku win 10 imajlarinda sürücü ve depfreeze hatalarıyla sık sık karşılaştıklarıni söyledi.Bende tekrardan win8.1 e dönüş yaptım

hocam sanırım benimde son çarem win8.1 e dönmek imajını yükleme şansınız var mı acaba faydalansak?

mozkan7' Alıntı:
hocam sanırım benimde son çarem win8.1 e dönmek imajını yükleme şansınız var mı acaba faydalansak?
Hocam ebadan faz2 win8.1 imaji var onu indiri. Yine Mersin ekibine ait bir imajdi zannedersem.

Geri