Yeni ilçe mem şablonunu okul sitesine uyarlamaya çalıştım

Kodla Büyü

irembilisim

Aktif Üye
Okulun isteği üzerine yeni il/ilçe mem şablonunu okul sitesi için uyarlamaya çalıştım. Şablonu normal yüklediğinizde xml'yi kullanırsanız sol tarafta ki menü çalışmıyor. Bende xml ile statik sistemi birbirine karıştırdım. Haber ve duyurular xml'den, sol menu statik yapıdan çalışıyor. Üstte ki bakanlık menüsünü çalıştıramadım bende sol menüden direk bakanlığa bağlantı oluşturarak sorunu çözmeye çalıştım. Öğretmenler ve foto galeri sayfalarında hihgslide kullandım. Muhakkak eksiklikleri vardır, yorumlarınızı bekliyorum.

gozlunadirozsahin.meb.k12.tr

geçenlerde arkadaş bakanlıktaki yetkililerle bu konuuyu görüştü. Okullar için bir şablon düşüncesi varmış lakin o şablon bu kırmızı şablon olmayacakmış. Bu konuda enerjinizi boşa harcamayın arkadaşlar bence.

hocam görürlerse bütün okullardan isterler. :D firefoxta banner ile içerik birbirinden uzak kalıyor.üste bir menü ekleyebilirsiniz.

Google Chromdan hiç baktınız mı siteniz çok dağılıyor.

internet explorer haricindeki taraytıcılarda siteniz dağılmış görünüyor hocam.

hepinize teşekkür ederim. tarayıcı sorunlarının farkındayım, şuan için onunla ilgilenemedim ama aklımda... şablonun kullanılmamasını önerdim ama okulun isteği bu yönde olunca mecburen yaptım.

Bakanlık, il ve ilçe siteleri zaten bu sistemi kullanıyor okulunda bu sistemi kullanması çok gereksiz olmuş.

hasari' Alıntı:
Bakanlık, il ve ilçe siteleri zaten bu sistemi kullanıyor okulunda bu sistemi kullanması çok gereksiz olmuş.
zaten farklı bir şablon getirecekmiş hasari hocam. Cuntaya laf söyleyenler herşeyi tektip haline getiriyorlar.

togius' Alıntı:
hasari' Alıntı:
zaten farklı bir şablon getirecekmiş hasari hocam. Cuntaya laf söyleyenler herşeyi tektip haline getiriyorlar.
Görevlendirme ile birine yaptıracaklardır 6 ay sonra onuda gönderirler öylece kalır. Boşver hocam ne getiriyorlarsa getirsinler. :)

hocam çnce bos sayfa var sandım sonra gördüm ki sayfa üsteki milli eğitim yazısı ile sayfa içeriği baya birbirinden ayrı biri bir yerde diğeri çok aşagıda dağılıp kaymıs durumda.

hasari' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
Diğer tarayıcılarda pert...
:puhaha:

hepinizin eleştiri anlayışına hayran kaldım. tebrik ederim, bir insanın moralini bozma konusunda elinizden geleni yapmışsınız. tarayıcı sorunundan bahsetmesem anlayacağım ama benim yazdığım bu mesajla 13. cevap olacak ve bunların 7 tanesi tarayıcı problemi deniliyor, Allah'tan yukarıda bahsetmişim sorundan, bahsetmesem ne olurdu düşünemiyorum, biride çıkmış katıla katıla gülüyor...

NOT: Yerlerde yatarak gülen arkadaş veya site yönetiminden bir arkadaş, lütfen konuyu kaldırır mısınız? Lütfen...

irembilisim' Alıntı:
hasari' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
Diğer tarayıcılarda pert...
:puhaha:

hepinizin eleştiri anlayışına hayran kaldım. tebrik ederim, bir insanın moralini bozma konusunda elinizden geleni yapmışsınız. tarayıcı sorunundan bahsetmesem anlayacağım ama benim yazdığım bu mesajla 13. cevap olacak ve bunların 7 tanesi tarayıcı problemi deniliyor, Allah'tan yukarıda bahsetmişim sorundan, bahsetmesem ne olurdu düşünemiyorum, biride çıkmış katıla katıla gülüyor...

NOT: Yerlerde yatarak gülen arkadaş veya site yönetiminden bir arkadaş, lütfen konuyu kaldırır mısınız? Lütfen...
Biz sitenin dağılmasına değil, pert tabiri kullanılmasına güldük. Sanırım bugün alınganlığınız üzerinizde...amacımız kimseyi ne küçümsemek nede dalga geçmektir eğer böyle anlaşıldıksa kusura bakmayın. Çok rahatsız olduysanız mesajları temizleriz. Siteminiz yerine küçük bir gülücük ifadesi sanırım bizleri de mutlu edecekti. Eğer kaldırılmasında ısrar ederseniz kaldıracağım. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Sitenin kayık görünmesindeki sorun meb.k12.tr sunucularının loadxml fonksiyonunu çalıştırmamasıdır. Eğer üstmenüyü xml olarak değilde, html olarak gösterebilirseniz sorun düzelecektir.

Geri