Yeni Formatörlük Yönetmeliği

Kodla Büyü

memoras

Aktif Üye
Bilgisayar öğretmeni olan bir arkadaşıma il formatör toplantısında il yetkilileri, formatörlükle ilgili yeni yönetmelik taslağının hazırlanarak maliyeye gönderildiğini söylemişler, bu konuda bilgi ve duyumu olan başka arkadaşlar varmı acaba?

Maliye mi :eek: Oraya mı alacaklar bizi acaba ? bol bol para sayarız artık bilgi sayamadık :D

memoras' Alıntı:
Bilgisayar öğretmeni olan bir arkadaşıma il formatör toplantısında il yetkilileri, formatörlükle ilgili yeni yönetmelik taslağının hazırlanarak maliyeye gönderildiğini söylemişler, bu konuda bilgi ve duyumu olan başka arkadaşlar varmı acaba?
o bir efsanedir hocam M.Ö söylenmeye başladı daha da sürer
boşver hocam sen çıkar diye bekleme,

halukk' Alıntı:
Maliye mi :eek: Oraya mı alacaklar bizi acaba ? bol bol para sayarız artık bilgi sayamadık :D
valla hocam bu gidişle meb den şutlayacakları kesin de maliyemi olur başka bi yermi olur bilemem artık.. üstüne üstlük sabah öğrtler odasında türkçe öğtni "arkadaşımız" müdür yrdcmıza bilgisayar dersi yerine medyaokuryazarlığını seçelim dedi, hem de tam karşımda otururken, medyaokuryazarlığı dersine türkçe öğrtlerimi giriyo merak ettim

memoras' Alıntı:
halukk' Alıntı:
valla hocam bu gidişle meb den şutlayacakları kesin de maliyemi olur başka bi yermi olur bilemem artık.. üstüne üstlük sabah öğrtler odasında türkçe öğtni "arkadaşımız" müdür yrdcmıza bilgisayar dersi yerine medyaokuryazarlığını seçelim dedi, hem de tam karşımda otururken, medyaokuryazarlığı dersine türkçe öğrtlerimi giriyo merak ettim
Seçmeli dersler çoktan seçilmiş olması gerekmiyor mu ? Geçen senede Türkçe öğretmenleri için drama seçtiler bizim okulda iki öğretmen norm fazlası olduk.. Herkes kendi işine bakıyor hocam.. Bu sene okulda herkes egzersiz açıyor ama yapacakları yer yok hepsinin gözü BT sınıfında..

memoras' Alıntı:
Hocam arkadaşı keklemişlerdir

memoras' Alıntı:
o bir efsanedir hocam M.Ö söylenmeye başladı daha da sürer
boşver hocam sen çıkar diye bekleme,

bu mesaj sistemin yoğunluğundan dolayı tekrar gelmiş.
kusura bakmayın

by_rebel' Alıntı:
memoras' Alıntı:

O arkadaş benim ama kekleme mevzusu hoş olmamış.Beni kekleyecek adamın alnını karışlarım.

Muğla ilinde her yıl yapılan formatörler toplantısında söylenenler:

İl: Muğla
Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni: Murat ESKİAKGÜN
Yer:Muğla Kız Meslek Lisesi
Tarih:30/09/2011

Murat Bey,Egiteke gittiği zaman ona söylenenler şu şekildeymiş. Taslak hazırlanmış, Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğüne gönderilmiş.Rehber öğretmen gibi bir kadro alınmasına yönelik bir taslakmış.Bu iki kurumun ağzına bakılıyormuş.

Ben bu sözleri söyleyenin yalancısıyım.Sakın mışlı mişli hikayalere inanmam kanıt isterim gibi sözler etmeyin.İspat için belge olsa ya istihbaratçı oluruz yada belge kamuoyuna açıklanır zaten.O zaman da herkes öğrenir.

Bugün müdürüm bana ders veremedikleri için ek ders de veremiyeceklerini söyledi. O zaman ben neden formatörüm ve neden 8-5 okuldayım. Bu durumda ben ne yapacağım???

fantasio' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
memoras' Alıntı:

O arkadaş benim ama kekleme mevzusu hoş olmamış.Beni kekleyecek adamın alnını karışlarım.

Murat Bey,Egiteke gittiği zaman ona söylenenler şu şekildeymiş. Taslak hazırlanmış, Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğüne gönderilmiş.Rehber öğretmen gibi bir kadro alınmasına yönelik bir taslakmış.Bu iki kurumun ağzına bakılıyormuş.

Ben bu sözleri söyleyenin yalancısıyım.Sakın mışlı mişli hikayalere inanmam kanıt isterim gibi sözler etmeyin.İspat için belge olsa ya istihbaratçı oluruz yada belge kamuoyuna açıklanır zaten.O zaman da herkes öğrenir.
Çalışmalar yapıyor özellikle eğiticiler içinde yapılıyor. Çalışma saatleri değişecek ve fatih projesi kapsamında okuldaki öğrenci sayısına göre norm açılacak.Taslak hazırda bekletiliyor. Daha ne kadar bekler kimse bilmiyor

bilgogrt61' Alıntı:
Bugün müdürüm bana ders veremedikleri için ek ders de veremiyeceklerini söyledi. O zaman ben neden formatörüm ve neden 8-5 okuldayım. Bu durumda ben ne yapacağım???
eğitekin ilgili yazısını bulup müdürün alnına yapıştırabilirsin. bu forumda var.

alfa-turk' Alıntı:
bilgogrt61' Alıntı:
eğitekin ilgili yazısını bulup müdürün alnına yapıştırabilirsin. bu forumda var.
Hocam formatörsen paşa paşa ek dersini verirler. Öyle şey olur mu sen valilik oluruyla formatörsün.

memoras' Alıntı:

doğru olması yüksek ebitefo lar ekders ücretini kaybetti onlar için olabilir.

medya okuryazarlığı dersine ya bilişim teknolojileri öğretmeni ya da sosyal bilgiler öğretmeni giriyor hocam.

pcbilisim' Alıntı:
fantasio' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
memoras' Alıntı:

Çalışmalar yapıyor özellikle eğiticiler içinde yapılıyor. Çalışma saatleri değişecek ve fatih projesi kapsamında okuldaki öğrenci sayısına göre norm açılacak.Taslak hazırda bekletiliyor. Daha ne kadar bekler kimse bilmiyor

Eğer gerçekten okuldaki öğrenci sayısını baz alırlarsa ve çalışma saatlerimizi düzeltirlerse sıkıntımız her açıdan biter .. başka ne derdimiz vardı ? Ha dersler ... Seçmeli olacaksa notsuz olacaksa olmasıyla olmamasının hiç bir anlamı olmuyor zaten :S

bilgogrt61' Alıntı:
:shock: Böyle şey mi olur, bu idareciler de sanki ceplerinden veriyor :verymad:

Ya arkadaş anlamıyorum sistemin en gerekli elemanlarının içinde bulunduğu duruma bak üniversiteye başladığımız sıralar oo bilişim çağına giriyoruz falan aradan 10 yıl geçti bilişim herkesin bildiği (sözde) bi alan oldu herkes bilişimci oldu, en çekilmeyen alan oldu, bu alanı seçtiğime inanın ki çok pişmanım.

Biri yeni yönetmelik mi dedi o değilde en yakın güneş tutulması ne zaman bilen varmı acaba ?

Muğla il formatörleri toplantısında buna benzer birşeyler söylendi hatta Tunay beyinde ismi geçti. Bekleyip göreceğiz hep beraber.

ben de öğretmenler odasına girmekten korkar oldum. ne zaman girsem en az 2-3 bilgisayar sorunu dinliyorum ve çözüm için bekleniliyorum. oysa ben daha kendi lab-web işlerimi halledememişken.. :(

bogrt' Alıntı:
ben de öğretmenler odasına girmekten korkar oldum. ne zaman girsem en az 2-3 bilgisayar sorunu dinliyorum ve çözüm için bekleniliyorum. oysa ben daha kendi lab-web işlerimi halledememişken.. :(

hepimizin derdi aslında bu rahat kaldımız hiç yok, fakat görünürde bizden rahatı yok muş :)

bilgogrt61' Alıntı:
hocam sizin müdür iyi sallamış. formatörlüğünüzle ilgili yazı geldiyse ve bilişim teknolojileri seçmeli ders olarak seçilmediyse, hiçbir allahın kulu size birşey diyemez ve müdürün ekdersi yazmama gibi şansı dahi yok.

Diyavol' Alıntı:
bilgogrt61' Alıntı:
hocam sizin müdür iyi sallamış. formatörlüğünüzle ilgili yazı geldiyse ve bilişim teknolojileri seçmeli ders olarak seçilmediyse, hiçbir allahın kulu size birşey diyemez ve müdürün ekdersi yazmama gibi şansı dahi yok.

Hocam kendisi de derse girmiyor. O zaman o da ek ders almasın. Müdür yardımcısı da almasın. Görevlendirme kelimesinin anlamını idrak etsin önce idareciniz.

bilgogrt61' Alıntı:

Saçmalamış.. Derse girmeyip formatörlük yapan yığınla adam var.. Ayrıca size ders bulmakta onların sorunu, bulsalarmış. Ya da başka bir okuldan falan ayarlasınlar dicem.
Bence ilgili yerlere "bilgi edinme"den yazın, durumunuzu sorun. Enazından elinizde yazılı birşey olur.
Gerçi bilg öğretmenlerinin hepsi başka bir durumda, farklı tuhaflıklar içinde, ne cevap verirler bilemiyorum ama şimdikinden kötü olmaz herhalde.

bogrt' Alıntı:

Okulumda 4 bina var. Sınıfımın ve bilişim odamın bulunduğu binada alt katta anasınıflar üst katta özel eğitim sınıfları var. Okulda 50 öğretmen var. Bu adamların kişisel işini zaten yapmıyorum 1 2 samimi hocamın dışında hatta olmadık zamanda çağıranları terslediğimde oluyor. Ne kadar iş yaparsanız yapın zaten birilerinin gözünde okuldaki en rahat 2 3 öğretmenden birisiniz onun için bende son yıllarda bu kalıba uygun olarak işim olmayan şeylere hayır demeyi öğrendim onlara kapak oluyor.

Yüzü yumuşak olan hocalarımı bir tarafa koyarsam onlara lafım yok(insanlık halidir olabilir) bunların dışında karakteri zayıf olan yalakalık yapmayı seven öğretmen arkadaşlarımızda var. Üzerine vazife olmadığı halde herşeyi yapmayıda marifet sanıyorlar. Bu adamlarada ne kadar semer vururlarsa o kadar iyi.

HERKES 3. ŞAHIS OLARAK YORUM YAPIYOR, O ŞUNU DEMİŞ, ÖTEKİ BUNU DEMİŞ, BEN BİŞEY DUYDUM SENDE DUYDUNMU ................ Valla formatörlükten değilde bu forumda dönen muhabbetlerden bunaldım artık yaa. :verymad:

Geri