Faz-2 Imaj - Mart 2021 (Uzaktan Eğitime Uyumlu - UEFI)

Kodla Büyü
Merhaba Hocam imaj için teşekkür ederim. Office 2019 yüklü ve etkinleştirilmemiş galiba . Bir yolu var mı etkinleştirmenin?

Hocam 128gb ssd olan bir tahtamız var. imajınızı yüklemeye çalıştığımda doğal olarak hata veriyor. 240gb dan küçük disklere bu imajı yükleme yapmamız mümkün mü?

kurulum sonrası etkinleştirme sorunu çözümü
önce .......W10DigitalActivationProgramv1.4.1..... programı ile akıllı tahtayı etkinleştirin(yasal değil)
..... sonra.......
produkey programı ile BIOS a gömülü OEM keyi kopyalayın
ayarlardan ürün anahtarını değiştirin kısmında orjinal keyinizi girerek windowsu etkinleştirin. meb internetiyle de yapabilirsiniz sorun olmayacaktır. widowsunuz artık yasal key ile etkin

Ekli dosyalar

• produkey.zip
    58.6 KB · Görüntüleme: 104
  • W10DigitalActivationProgramv1.4.1Portable.taiwebs.com.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 746
İndirmek istediğimde sınırlama geliyor...
sorun.PNG

Merhaba Hocam imaj için teşekkür ederim. Office 2019 yüklü ve etkinleştirilmemiş galiba . Bir yolu var mı etkinleştirmenin?
Imajda Office 2016 yüklü hocam.
Hocam 128gb ssd olan bir tahtamız var. imajınızı yüklemeye çalıştığımda doğal olarak hata veriyor. 240gb dan küçük disklere bu imajı yükleme yapmamız mümkün mü?
Maalesef hocam. En az 240 GB SSD uyumlu.
İndirmek istediğimde sınırlama geliyor...Ekli dosyayı görüntüle 69401
Hocam ilk mesajda videolu bir anlatım var, oradaki yöntemleri deneyin.

önce .......W10DigitalActivationProgramv1.4.1..... programı ile akıllı tahtayı etkinleştirin(yasal değil)
..... sonra.......
ayarlardan ürün anahtarını değiştirin kısmında orjinal keyinizi girerek windowsu etkinleştirin. meb internetiyle de yapabilirsiniz sorun olmayacaktır. widowsunuz artık yasal key ile etkin
Teşekkürler hocam.

Hocam bugün kurulumları yaptım okulumda. Eline sağlık çok güzel olmuş. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Emeğin için teşekkür ederim.

Imajda Office 2016 yüklü hocam.

Maalesef hocam. En az 240 GB SSD uyumlu.

Hocam ilk mesajda videolu bir anlatım var, oradaki yöntemleri deneyin.

Hocam sizin imajı 240lık diske attıktan sonra acronis yedeği aldım, o yedeği acronisle 128 e attım oldu. Elinize sağlık mükemmel bir çalışma. Teşekkürler.

yuklerken bu hatayı aldım tahta kapanıyor başka işlem yapamıyorum nerde hata yaptım acaba yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210322_115829.jpg
    Screenshot_20210322_115829.jpg
    168.3 KB · Görüntüleme: 131
Diski çıkarıp bilgisayarı açınca da bu uyarı çıkıyor

Ekli dosyalar

• 1616405971853528210931762725964.jpg
    1616405971853528210931762725964.jpg
    134.6 KB · Görüntüleme: 107
Merhaba hocam sizin imajı kendi okulumdaki tahtalara attım. Ama SWF uzantılı dosyalarını açamıyorum. Ayrıca bir tahtada da internete baglanamiyorum ne yapmam lazım

Merhaba hocam sizin imajı kendi okulumdaki tahtalara attım. Ama SWF uzantılı dosyalarını açamıyorum. Ayrıca bir tahtada da internete baglanamiyorum ne yapmam lazım
Flash desteği kalktığı için swf sorunu oluştu. Bir hocamız şöyle bir paylaşım yapmıştı:
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/2021den-sonra-flash-calistirma.177379/

İnternete bağlanma sorunu için de daha çok detay vermeniz lazım durumu anlamak için hocam.

..... sonra.......

Bu durum yasal olarak bizi zorlamaz değil mi ? Onun dışında imaj güzel.

etkileştirme problemini mobil internet ile
cmd den orjinal lisansı alıp. Bilgisayarım özelliklerden ürün anahtarını değiştire basıp yapıştırdım. hiç problemsiz etkinleşti.(harici hiç bir program kullanmadım).
cmd kodu=POWERSHELL “(GET-WMİOBJECT -QUERY ‘SELECT * FROM SOFTWARELİCENSİNGSERVİCE’).OA3XORİGİNALPRODUCTKEY”

cmd den orjinal lisansı alıp. Bilgisayarım özelliklerden ürün anahtarını değiştire basıp yapıştırdım. hiç problemsiz etkinleşti.(harici hiç bir program kullanmadım).
cmd kodu=POWERSHELL “(GET-WMİOBJECT -QUERY ‘SELECT * FROM SOFTWARELİCENSİNGSERVİCE’).OA3XORİGİNALPRODUCTKEY”

Teşekkürler Hocam

Bu durum yasal olarak bizi zorlamaz değil mi ? Onun dışında imaj güzel.
Nihai olarak orjinal lisans ile etkinleştirildiği için sorun yok hocam.
Teşekkürler hocam.

Teşekkürler hocam. Bu yöntemi kullanacak arkadaşlar harfleri küçük yazarlarsa sonuca ulaşabiliyor aksi halde hata veriyor. Kopyala yapıştır yapmak isteyenler için küçük hali=
powershell “(get-wmiobject -query ‘select * from softwarelicensingservice’).oa3xoriginalproductkey”

Merhaba hocam bu iso ile format atınca yazıcılardan microsoft mart güncellemesi nedeniyle mavi ekran hatası çıkıyor. Sonu 5006 nolu windows güncellemesi ile yeniden iso oluşturursanız format sonrası sıkıntı çıkmaz.

Geri