Faz-2 Imaj - Mart 2021 (Uzaktan Eğitime Uyumlu - UEFI)

Kodla Büyü
hocam modify password ü tıkladığımda gelen pencerede üstte old password yazıyor ve şifre değiştirmeme engel oluyor

Hocam merhaba, bizde şöyle bir hata verdi. Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20210310_114347.jpg
    IMG_20210310_114347.jpg
    69.4 KB · Görüntüleme: 192
Galiba Rufus ile yapmışsın hocam. Ventoy kullanmanızı öneririm. İlla Rufus ile yapacaksanız da ilk mesajımda Rufus ile ilgili yazdıklarıma dikkat ederek yapın.

Teşekkürler hocam. Rufus ile söylediklerinizden gpt-uefi-fat32 seçeneği ve dd ile devam ederek yaptık sorun çözüldü,aynı sorunu yaşayan arkadaş olursa deneyebilir. Emeğinize sağlık çok güzel olmuş, eylül imajı ile farklılıklar var bu harika gerçekten.

Son düzenleme:
Hocalarım imajı kurdum ancak yeni programlar eklemek istediğimde ebaadmin şifresi istiyor. Şifreyi bilen varsa gönderebilir mi?

Alternatif link eklenmiştir.
Merhaba hocam,
Öncelikle çok teşekkür ederim Emeğinize sağlık. Dün yeni imaj çalışmanızı bir tahtada denedim. Yaklaşık 15 dakikada kurulumu gerçekleştirdi. Windows etkinleştirme de otomatik yapılmıştı. Tİme Freeze isimli uygulamayı koymuşsunuz ben daha önce hiç kullanmadım tavsiyeniz üzerine onu da yükleyecem. Birkaç imaj paylaşım mesajlarınızda kurulumu esnasında ekranda cache bellek değerini 15360 yazın demişsiniz başka bir mesajda 10240 acaba hangisi olmalı? Bir de kablosuz internet bağlantısı ile ilgili bir ayar yapmak gerekli mi? Bağlantıyı almadı maaleef. Okulmuzda ADSL var, Fatih projesi interneti değil. Ben ayarlara da pek bakamadım. Kurulum işini de gidemediğim için okuldan yapabilecek bir arkadaşa tarif ediyorum. O yüzden benim atladığım bir nokta var mı mesajlarınızda sormak istedim

Merhaba hocam,
Öncelikle çok teşekkür ederim Emeğinize sağlık. Dün yeni imaj çalışmanızı bir tahtada denedim. Yaklaşık 15 dakikada kurulumu gerçekleştirdi. Windows etkinleştirme de otomatik yapılmıştı. Tİme Freeze isimli uygulamayı koymuşsunuz ben daha önce hiç kullanmadım tavsiyeniz üzerine onu da yükleyecem. Birkaç imaj paylaşım mesajlarınızda kurulumu esnasında ekranda cache bellek değerini 15360 yazın demişsiniz başka bir mesajda 10240 acaba hangisi olmalı? Bir de kablosuz internet bağlantısı ile ilgili bir ayar yapmak gerekli mi? Bağlantıyı almadı maaleef. Okulmuzda ADSL var, Fatih projesi interneti değil. Ben ayarlara da pek bakamadım. Kurulum işini de gidemediğim için okuldan yapabilecek bir arkadaşa tarif ediyorum. O yüzden benim atladığım bir nokta var mı mesajlarınızda sormak istedim
TimeFreeze için 15.360 olsa daha garanti olur hocam. 10.240 da olur. Kablosuz ağ bağlantısı her okul için farklı olduğu için sizler ağı seçip şifreyi gireceksiniz.

FAZ-2 etkileşimli tahtalar için oluşturduğum güncel sürümlü imajdır.

Özellikleri:
* 4 Mart 2021 tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* Faz-2 tahtalar ile uyumludur. (AMD ve INTEL her ikisine de uyumlu)
* Tüm diski sıfırlar.
* Imaj boyutu 11.5 GB'tır.
* Etkinleştirme otomatik gerçekleşir (Tahtanın kendi orjinal keyi ile etkinleşir).
* Şifresizdir ve kullanıcı yönetici yetkilidir.
* Uzaktan eğitime tam uyumludur. Gerekli program ve ayarlamaları yapılmıştır.
* Yüklü programlar listesi için görseli inceleyiniz (Bu imajda Office 2016 tercih edilmiştir.)
* Yerel Disk(D) --> Araçlar klasöründe Wub (Windows güncelleme servisini kapatır, tahta güncelleme almaz. Sistem etkinleştikten sonra güncellemeleri kapatmanızı öneririm) ve TimeFreeze (Sistem koruması sağlar. Güncellemeleri kapattıktan sonra yüklenir. Kurulum sırasında cache bellek değeri olarak 15.360 değerini girin) vardır.
* USB belleğe yükleme işlemleri için;
- Universal USB Installer: Clonezilla seçilip NTFS ile formatlanır.
- WinSetupFromUsb: Program ekranında ilk aşamada NTFS ile formatlanır. Sonra 4. seçenek olan Linux ISO ile imaj dosyası seçilip eklenir.
- Ventoy: Rahat bir yükleme işlemi vardır. Forumda bir çok videolu anlatımı mevcut.
- Rufus: Rufus ile hata yapmamak için birkaç alternatif kurulum imkanı vardır
-> MBR - BIOS - NTFS (syslinux dosyasını indirip sağlıklı bir şekilde yapar)
-> GPT - UEFI - NTFS (seçimden sonra iso mod seçilerek devam edilmeli, Secure boot kapatılmalı)
-> GPT - UEFI - FAT32 (seçiminden sonra DD mod seçilerek devam edilir.)

* Google Drive linki paylaşıyorum ve maalesef kısa sürede kota dolumu oluyor. Bu sorunu çözmek için videoyu izleyiniz.

İndirme Linkleri:
Link
Alternatif 1
Alternatif 2
Alternatif 3

Ekli dosyayı görüntüle 69278 Ekli dosyayı görüntüle 69279 Ekli dosyayı görüntüle 69280 Ekli dosyayı görüntüle 69281

Teşekkürler hocam bu güzel ve faydalı paylaşımınız için.
Google Drive kota sorununu ben de yaşadım tüm linkleri denememe rağmen. Çözüm için biraz araştırma yaptım. İlk denediğim birkaç yöntem sanırım Google tarafından fark edildiği için artık işe yaramıyordu. Ancak şu sayfadaki metod işime yaradı. Biraz bekletiyor ama zip leme işlemi sonrasında dosyanızı indirebiliyorsunuz.
NOT: Dosyayı değil, dosyanın kısayolunu attığınız klasörü indirin. Dosya indirmeye çalıştığınızda kota uyarısını tekrar alırsınız.

Ekli dosyalar

• Google_drive_zipping_file_2_download.jpg
    Google_drive_zipping_file_2_download.jpg
    9.1 KB · Görüntüleme: 53
  • download_window.jpg
    download_window.jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 49
  • file_downloading.jpg
    file_downloading.jpg
    39.5 KB · Görüntüleme: 42
Teşekkürler hocam bu güzel ve faydalı paylaşımınız için.
Google Drive kota sorununu ben de yaşadım tüm linkleri denememe rağmen. Çözüm için biraz araştırma yaptım. İlk denediğim birkaç yöntem sanırım Google tarafından fark edildiği için artık işe yaramıyordu. Ancak şu sayfadaki metod işime yaradı. Biraz bekletiyor ama zip leme işlemi sonrasında dosyanızı indirebiliyorsunuz.
NOT: Dosyayı değil, dosyanın kısayolunu attığınız klasörü indirin. Dosya indirmeye çalıştığınızda kota uyarısını tekrar alırsınız.
denedim işe yarıyor. teşekkürler hocam;)

Hocam grafik tabletimi tahtaya tanitamiyorum. Tak çalıştır olarak "cihazınız kullanıma hazır" demesine rağmen çalışmıyor, driveri manuel yuklemeye calistigimda da kurulum aşamasinda kalıyor bekleyiniz deyip ilerlemiyor ,2 ders bekledim yüklemedi. Eski sürümde kullanıyordum aynı driveri yukleyerek, başka neyi deneyebilirim?

Hocam grafik tabletimi tahtaya tanitamiyorum. Tak çalıştır olarak "cihazınız kullanıma hazır" demesine rağmen çalışmıyor, driveri manuel yuklemeye calistigimda da kurulum aşamasinda kalıyor bekleyiniz deyip ilerlemiyor ,2 ders bekledim yüklemedi. Eski sürümde kullanıyordum aynı driveri yukleyerek, başka neyi deneyebilirim?
Hocam aygıt yöneticisinden kontrol ettin mi cihazı taktıktan sonra?
Grafik tabletin sitesinden güncel sürümü de kontrol edebilirsin hocam..

Öncelikle emeğinize sağlık, bu imajda win8 imajinda bulunan kalibrasyon uygulaması sanırım yok. Bir tahtamiza kalibrasyon yapılması gerekiyor bunun için tavsiye edeceginiz herhangi bir program var mı?

Öncelikle emeğinize sağlık, bu imajda win8 imajinda bulunan kalibrasyon uygulaması sanırım yok. Bir tahtamiza kalibrasyon yapılması gerekiyor bunun için tavsiye edeceginiz herhangi bir program var mı?
Yüklü hocam. Başlat'a tıklarsanız görmüş olursunuz. İlk mesajdaki görselleri inceleyin.

Geri