Faz-2 (Yeni imaj yayınlanmıştır)

Kodla Büyü
Biosa girip Bios için varsayılan ayarları geri yükleyin hocam. Birde hataya ait ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?
Ahh bu yorumu paylaşmadım sanıyordum. Siz uyarmışsınız tüm diski formatlayın diye ben sadece C yi yapmıştım. ikinci kez yaptım bu sefer tüm diski formatlayarak. bu sefer imleç yanıp sönüyor siyah ekranda ve öyle kalıyor. Bios u varsayılan ayara getirdim yine öyle.

Ahh bu yorumu paylaşmadım sanıyordum. Siz uyarmışsınız tüm diski formatlayın diye ben sadece C yi yapmıştım. ikinci kez yaptım bu sefer tüm diski formatlayarak. bu sefer imleç yanıp sönüyor siyah ekranda ve öyle kalıyor. Bios u varsayılan ayara getirdim yine öyle.
Hocam bilgisayarlar için _seçenekli olarak biten imaj yerine şu an konudaki linklerdeki imajı indirip deneyin.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-1-tam-sadece-c-imaj-windows7-ekim-2019.170499/
Konu linki buydu hocam. Yeni imaj yayınlayınca mesajın içeriğini silmiştim.
ilginiz için teşekkür ederim. bir ricam olacak verdiğiniz linki sabah 10-11 gibi google chrome ile indirmeye başladım idm ile indirmedi (idm ile otomatik indirme yöntemleri varmış onu sonradan öğrendim) normal indirmeye devam etti öğleden sonra 2 gibi elektrik kesilince o kadar indirme başarısız oldu. tekrar indirmek isteyince kota doldu 24 saat bekle diyor. drive kaydedip koplayama yapamadım çünkü kaydetsem koplayamaya yetecek drive alanım yok. Eğer elinizde alternetif link varsa paylaşabilir misiniz?

Merhaba hocam böyle bir hata alıyorum Rufus ile oluşturdum flaşı. İki Farklı flaş denedim @doganytu
4C485EEE-486B-4884-8F47-65F4B17268C8.jpeg

ilginiz için teşekkür ederim. bir ricam olacak verdiğiniz linki sabah 10-11 gibi google chrome ile indirmeye başladım idm ile indirmedi (idm ile otomatik indirme yöntemleri varmış onu sonradan öğrendim) normal indirmeye devam etti öğleden sonra 2 gibi elektrik kesilince o kadar indirme başarısız oldu. tekrar indirmek isteyince kota doldu 24 saat bekle diyor. drive kaydedip koplayama yapamadım çünkü kaydetsem koplayamaya yetecek drive alanım yok. Eğer elinizde alternetif link varsa paylaşabilir misiniz?
Hocam yarın öğleden sonra alternatif link paylaşabileceğim.

Merhaba hocam böyle bir hata alıyorum Rufus ile oluşturdum flaşı. İki Farklı flaş denedim @doganytu Ekli dosyayı görüntüle 68174
Rufus ile yaparken imaj adını değiştirmemeniz lazım hocam. Yeniden oluşturun, Rufus ekranında mbr, bios yada uefi, ntfs seçimleri yapın ve başlata basın. Başlata bastıktan sonra İso veya dd seçenekleri çıkarsa o aşamada da dd modunu seçersiniz.

Hocam yazıcıların tanımlanması ile ilgili bakacağınızı söylemiştiniz bakabildiniz mi? Hp yazıcıyı tanıtamıyoruz.
Kablo değiştirilip denendi.
Orijinal driver yüklendi, kaldırılıp tekrar yüklendi. Ama olmadı.

Hocam yazıcıların tanımlanması ile ilgili bakacağınızı söylemiştiniz bakabildiniz mi? Hp yazıcıyı tanıtamıyoruz.
Kablo değiştirilip denendi.
Orijinal driver yüklendi, kaldırılıp tekrar yüklendi. Ama olmadı.
Hocam bende HP P2015n yazıcısı sürücüsünü kurmak istedim ama sizdeki gibi bağlantıyı sağlayamadım. Xerox bir yazıcı deneyecektim fırsatım olmadı. Eğer tüm yazıcılarda bu sorun oluşuyorsa aklıma gelen ilk şeyi söylüyorum; Windows 10 v2004 sürümünde tahtanın chipset sürücüsü sorun yaşıyor olabilir. Chipset sürücüsünün güncellenmesi bir çözüm önerisi olabilir belki. Imajı hazırlama sürecinde herhangi bir yazıcı kurulumu test etmedim; ama bu sorunun çözümü konusunda biraz daha mesai yapmam gerekecek.

Zahmet olacak hocam teşekkür ederim. Aygıt eklede gözüküyor sarı ünlemli ama onar desek bile sürücüsü bulunamadı diyor.

Rufus ile yaparken imaj adını değiştirmemeniz lazım hocam. Yeniden oluşturun, Rufus ekranında mbr, bios yada uefi, ntfs seçimleri yapın ve başlata basın. Başlata bastıktan sonra İso veya dd seçenekleri çıkarsa o aşamada da dd modunu seçersiniz.
Teşekkür ederim yarın denerim. Birşey daha sorayım. Burda paylaşılan ilk imajlardan mersindi sanırım (ETkullanıcı hesabı olan) birinde kullanıcı hesabına şifre ekleme özelliği vardı Windows 10daki kısıtlı kullanıcıdan farklıydı (zaten oda bypass edilebiliyor.) Program kurma engeli gayet güzel çalışıyor sizin imaja bunu nasıl ekleyebilirim. Şifre istesin yani ayar değiştirmek istediğinde.

Teşekkür ederim yarın denerim. Birşey daha sorayım. Burda paylaşılan ilk imajlardan mersindi sanırım (ETkullanıcı hesabı olan) birinde kullanıcı hesabına şifre ekleme özelliği vardı Windows 10daki kısıtlı kullanıcıdan farklıydı (zaten oda bypass edilebiliyor.) Program kurma engeli gayet güzel çalışıyor sizin imaja bunu nasıl ekleyebilirim. Şifre istesin yani ayar değiştirmek istediğinde.
Hocam bahsettiğiniz konu ile ilgili bilgim yok. Fakat bazı yönetimsel işlemlerin şifreye tabi tutulmasını -garanti olmasa bile- sınırlı kullanıcı oluşturarak sağlayabilirsiniz. En azından işinizi görebilir.

Merhaba hocam, ben bu imajı Akıllı tahtalara yükledim. Ancak Hdmi ile daha önce tablet ekranını yansıtabiliyorken şimdi görmüyor. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Bulamadım

Merhaba hocam, ben bu imajı Akıllı tahtalara yükledim. Ancak Hdmi ile daha önce tablet ekranını yansıtabiliyorken şimdi görmüyor. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Bulamadım
Hocam şu an bilgisayarım hdmi ile tahtaya bağlı. Görselden bakabilirsiniz. Önce bilgisayarda 2.ekranı seçip sonra tahtada açma tuşunun yanındaki ekran arama düğmesine basın.

Ekli dosyalar

• 16027488198383278923095205973055.jpg
    16027488198383278923095205973055.jpg
    103.5 KB · Görüntüleme: 46
Şu başlığı bulduğum ne güzel oldu, yarın formatlayacağım tahtaları çok sağolun varolun umarım sıkıntısız hallederim.

Office etkinleştirme problemini çözmek için ekli dosyayı masaüstüne indirin ve rardan çıkartın. Sağ tık, yönetici olarak çalıştır deyin ve Product Activation Successful diyene kadar bekleyin.
maalesef meb hattından bağlanınca etkinleştirmiyormuş. mobilden bağlanıp sorunu çözdüm. Teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık tekrar.
iyi çalışmalar

Son düzenleme:
Merhabalar Arkadaşlar. Akıllı tahta imaj atmadan önce de resim1'de olduğu gibi açılıyor. Açtık imaj attım. Bilgisayarı kapatıp açınca normal açılıyor. Ancak enerji (fişi) çekip yenide açınca tekrar resim1 gibi açılıyor. Bios'a giriyorum HDD seçiyorum kaydet çık yapıyorum. KApatıp açınca normal açılıyor. Fişi çekip yeniden açınca Resim1 de olduğu gibi açılıyor. Sorunu nasıl çözerim.

Ekli dosyalar

• akıllı tahta1.jpeg
    akıllı tahta1.jpeg
    142.2 KB · Görüntüleme: 58
  • akıllı tahta2.jpeg
    akıllı tahta2.jpeg
    293.9 KB · Görüntüleme: 53
Hocam bilgisayarlar için _seçenekli olarak biten imaj yerine şu an konudaki linklerdeki imajı indirip deneyin.
Hocam indirdim ve denedim. Sonuç aynı. Ekran hızlı akıyor ama yakalayabildiği ekran görüntülerini ekledim.
Bu arada olsa da olmasa da ilginiz ve emeğiniz için teşekkür etmeyi unuttum sanırım:oops: çook teşekkür ederim:):)

Ekli dosyalar

• IMG_20201015_124436.jpg
    IMG_20201015_124436.jpg
    179.8 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20201015_124444.jpg
    IMG_20201015_124444.jpg
    188.2 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba hocam. Öncelikle elinize sağlık. imajı indirdim kendime göre programlar ekledim çıkardım. Sizin önerdiğiniz clonezilla programını indirdim ama bu hatayı aliyorum? Çözümünü bilen var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20201015_114006.jpg
    IMG_20201015_114006.jpg
    250.7 KB · Görüntüleme: 72
Merhabalar Arkadaşlar. Akıllı tahta imaj atmadan önce de resim1'de olduğu gibi açılıyor. Açtık imaj attım. Bilgisayarı kapatıp açınca normal açılıyor. Ancak enerji (fişi) çekip yenide açınca tekrar resim1 gibi açılıyor. Bios'a giriyorum HDD seçiyorum kaydet çık yapıyorum. KApatıp açınca normal açılıyor. Fişi çekip yeniden açınca Resim1 de olduğu gibi açılıyor. Sorunu nasıl çözerim.
Hocam tahtanın bios bili bittiği için bu hatayı vermektedir. Siz fişi her çıkarttığınızda pil de bittiği için ayarlarınızı sıfırlıyor. Bios pilini değiştirmeniz lazım. Forumdan arama yapabilirsiniz bunun için.

Merhaba hocam. Öncelikle elinize sağlık. imajı indirdim kendime göre programlar ekledim çıkardım. Sizin önerdiğiniz clonezilla programını indirdim ama bu hatayı aliyorum? Çözümünü bilen var mı?
Görsellere bakılırsa ya inen clonezilla paketinde ya da oluşturulan flash bellekte bir sıkıntı var gibi. Clonezillayı ben her zaman winsetupfromusb programı ile flash belleğe aktarırım.

Görsellere bakılırsa ya inen clonezilla paketinde ya da oluşturulan flash bellekte bir sıkıntı var gibi. Clonezillayı ben her zaman winsetupfromusb programı ile flash belleğe aktarırım.
Yarın denerim hocam universal usb installer ile yapmıştım. Birde ntfs mi fat32 mi yapmak lazım?

Merhaba, bir öğrencimizde Vista lı bir laptop var sanırım hiçbir şey desteklenmediği için eba canlı derslere de giremiyor. Bu imajı yüklesem mi diye düşündüm. Windows 10 gereksinimlerini karşılıyor. 32 bit 2.0Ghz işlemci, 4 gb ram.
Sizce? deneyen var mı?
Ben denedim sıkıntı yok. Gayet pratik. Ben Rufus ile yükleme yaptım. Yalnız imaj oluştururken DD modu seçmeyin. Tahtalara imaj atacaksanız DD modda yazdırın.

Geri