Faz-2 (Yeni imaj yayınlanmıştır)

Kodla Büyü
yüklerken problem oluşuyor. siyah ekran geliyor yüklemeden sonra orada kalıyor zahmet olmaz ise flash alınması ve akıllı tahtaya atılmasının adımlarını resimlerle siz derleye bilirseniz çok iyi olacak. şimdiden teşekkür ederim.
Birkaç gün içinde Rufus, WinSetupFromUsb ve Universal USB Installeri içeren bir

Birkaç gün içinde Rufus, WinSetupFromUsb ve Universal USB Installeri içeren bir

doganytu hocam yardımınıza ihtiyacım var. AkılLı tahtalara sisteminizi attım ardında birçok değişiklik yapıp clonezilla ile imaj aldım ve başka tahtalara attım. Yeni imajla yapılan tahtalarda windows etkinleştirmesi olmamış. Siz bu sorunu nasıl aştınız. Alternetif hangi programı denediysemde etkinleştirme olmadı.

doganytu hocam yardımınıza ihtiyacım var. AkılLı tahtalara sisteminizi attım ardında birçok değişiklik yapıp clonezilla ile imaj aldım ve başka tahtalara attım. Yeni imajla yapılan tahtalarda windows etkinleştirmesi olmamış. Siz bu sorunu nasıl aştınız. Alternetif hangi programı denediysemde etkinleştirme olmadı.
Size mesaj yazdım hocam.

yaklaşık 20 tahtaya sorunsuz imaj attım..ancak 2 tahtada kablolu internet çalışmadı, kablosuz çalışıyor. Ethernet sürücüleri kurulu ve güncel olmasına rağmen daha önce kablolu bağalanabildiğim tahtalara kablolu bağlanamıyorum...

yaklaşık 20 tahtaya sorunsuz imaj attım..ancak 2 tahtada kablolu internet çalışmadı, kablosuz çalışıyor. Ethernet sürücüleri kurulu ve güncel olmasına rağmen daha önce kablolu bağalanabildiğim tahtalara kablolu bağlanamıyorum...
Bunun yazılımdan çok donanımsal olduğunu düşünüyorum hocam. Çünkü ağ sürücüleri tüm tahtalarda aynıdır ve tek bir sürücüleri vardır. Kablonun ucunu kontrol edip varsa kablo tester ile denerseniz sorunu çözebiliriz belki.

bendee tahtaya kurulum yaptım ama teşekkürler hocam ama tahtada kbalolu internet yok kablosuz bağlandı kablo çalışıyor kontrol ettim tahta da da daha önce internet vardı nasıl çözebilirim

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-2-windows-10-subat-2020.172246/
Şubat 2020'de oluşturduğum imajın güncel sürümüdür. Imaj bir süredir test aşamasındaydı. Özelliklerden bahsedecek olursak:
  • 11 Eylül 2020 tarihi itibariyle sistem ve programlar günceldir. (Windows 10 versiyon 2004. SSD yıpranmayı engelleme güncellemesi dahildir.)
  • Sistem, tüm disk boyutlarıyla uyumludur; orantısal bölümlendirme yapar. (Bilgisayarlara da yüklenebilir)
  • Imaj çalışması, tüm diski formatlama veya sadece C diskini formatlama olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Tüm disk formatı yapılmadan sadece C olanı yüklemeyiniz. (Teşekkürler hafizoglu.net) (Kullanıcı kaynaklı hatalı yükleme sorunlarına yol açtığı için iptal edildi. Sadece tüm disk yüklemesini içerir)
  • Imaj boyutu 13 GB'tır. Yükleme süresi; flash bellek takılıp sistemin yüklenip hazır hale gelmesi max 10 dkdır.
  • Etkinleştirme sorunsuzdur; bunun için sistemin internete bağlı olması şarttır. Kendiliğinden etkinleşir.
  • Imajda yönetici yetkili tek bir kullanıcı (ETahta) vardır ve şifresizdir.
  • Intel ve AMD sistemlerde test edilmiştir.
  • Uzaktan eğitim için gerekli olabilecek yazılımları içermektedir. (EBA Canlı Ders, Zoom, TeamLink, Ekran Kayıt Programı, Droidcam, İriun Webcam)
  • Tüm tarayıcılarda ayarlamalar yapıldı. (Reklam engelleyici, sık kullanılanlar, kısayollar vb.)
  • Yüklü programların listesi görselde yer almaktadır. (Office 2019 sürümü etkinleştirme yapılmadan kuruldu; etkinleştirme uyarısını uzun bir süre vermez.) (Netsupport School 11 sürümü kuruldu; odak çalma düzeltildi)
  • Sistem etkinleştikten sonra otomatik güncelleştirmeleri kapatmak için gerekli yazılım Yerel Disk D, Araçlar klasöründe yer almaktadır. Klasör içinde sistem koruması için Time Freeze de bulunmaktadır.
  • Usb belleğe yükleme işlemi için Rufus, Universal Usb Installer ve WinSetupFromUsb test edilmiştir. (Rufus için DD modunda yazılmalı) (Yardım için: https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ukleme-adimlari-winsetupfromusb-rufus.170432/)
  • @mesutnavruz hocamın hazırladığı Rufus yükleme videosu. Teşekkürler. (https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-2-windows-10-subat-2020.172246/page-5#post-1871493)
İndirme Linki [Yeni]: Google Drive
İndirme Linki 2 [Yeni]: Google Drive

Dosya MD-5 Değeri: 14BE0EF8FA85AD042120184F6AFCFDA5

Ekli dosyayı görüntüle 67844 Ekli dosyayı görüntüle 67845 Ekli dosyayı görüntüle 67846 Ekli dosyayı görüntüle 67847
Hocam İmajı yükledim çok teşekkür ederim :)

Bazı tahtalarda imajı yüklendikten sonra böyle bir hata geliyor
IMG_20200928_132904.jpg

Doğan hocanın bu imajı değil ama bir önceki imajında ben de bir iki tahtada benzer sorunla karşılaşmıştım. Tahta kablosuz olarak bağlanıyordu ama kablolu bağlantı olmuyordu.

Sanırım kablosuz bağlantının önceliği oluyor o tahtalarda. Ağ ayarlarında kablosuz ağ adaptörünü devre dışı bırakmıştım, ondan sonra kabloyu taktığımda bağlanmıştı.

Bazı tahtalarda imajı yüklendikten sonra böyle bir hata geliyorEkli dosyayı görüntüle 68010
Biosu default-varsayılan ayarlara çekerseniz düzelir hocam.
bendee tahtaya kurulum yaptım ama teşekkürler hocam ama tahtada kbalolu internet yok kablosuz bağlandı kablo çalışıyor kontrol ettim tahta da da daha önce internet vardı nasıl çözebilirim
Şu linkteki açıklamaları takip ederek ağ önceliğini kontrol edebilirsiniz hocam:
https://8.enpedi.com/2014/06/windows-7-8-ag-baglantlarnn-onceligini.html#gsc.tab=0

Doğan hocanın bu imajı değil ama bir önceki imajında ben de bir iki tahtada benzer sorunla karşılaşmıştım. Tahta kablosuz olarak bağlanıyordu ama kablolu bağlantı olmuyordu.

Sanırım kablosuz bağlantının önceliği oluyor o tahtalarda. Ağ ayarlarında kablosuz ağ adaptörünü devre dışı bırakmıştım, ondan sonra kabloyu taktığımda bağlanmıştı.
Teşekkür ederim hocam. Dediğiniz şekilde olur. Aynı zamanda şu şekilde de öncelik değiştirilebilir.
https://8.enpedi.com/2014/06/windows-7-8-ag-baglantlarnn-onceligini.html#gsc.tab=0

hocam ilerde yeni imaj hazırlayacaksanız masaüstü arka planı değiştirme engellense ve masa üstünde kapat kısa yolu olsa hiç fena olmaz.bu arada chrome geçmişte bazı sayfalar görünüyor.muhtemelen imajı almadan önce girdiğiniz sayfalar olabilir.çok önemli değil ama tavsiyede bulunmak istedim

hocam ilerde yeni imaj hazırlayacaksanız masaüstü arka planı değiştirme engellense ve masa üstünde kapat kısa yolu olsa hiç fena olmaz.bu arada chrome geçmişte bazı sayfalar görünüyor.muhtemelen imajı almadan önce girdiğiniz sayfalar olabilir.çok önemli değil ama tavsiyede bulunmak istedim
Önerileriniz için teşekkürler hocam.
Masaüstü arka plan değişikliğini engellemeyi daha önceki imajlarda yapmıştım hocam, buna gerek yok şeklinde de çok sayıda dönüt gelmişti. Timefreeze gibi programlar yüklendiği için öğrenci değiştirse bile yeniden başlatılınca eski durumuna geliyordu tahta.
Masaüstü kapat kısayolu da daha önce vardı. Atak programı yüklenince o kısayol devre dışı kalıyordu.
Chromeda görünen sayfalar için şimdi kontrol ettim, geçmişte google dışında birşey görmedim.
Imaj güncelleme durumunda bunları gene de dikkate alacağım hocam, teşekkür ederim.

Çok güzel bir çalışmaya benziyor, emeğinize sağlık. Okuldaki internetle indirmeye çalışıyorum, bir türlü indiremedim, ya kota aşıldı uyarısı geliyor ya da başka sıkıntılar. İndirenler meb ağından mı indirdi acaba

Eylül sürümünü nihayet indirip 35 tahtaya kurdum çok güzel çalışıyor emeğinize sağlık hocam bu vesile ile uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimi birleştirdik öğrencilerin bir kısmı sınıfta bir kısmı evinde ekran karşısında aynı dersi işliyorlar . ancak bu sürümde belki de ben yapamadım akıllı tahtalara yazıcı driverlerini kuramıyorum kabul etmiyor sorun nerde acaba
bu konuda yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler

Emeğinize sağlık hocam. Faz1 tahtalara kursak herhangi bir uyumsuzluk yapar mı? Veya bunun için çalışmanız var mı?

emeklerinize sağlık hocam eski imajınızı kullanıyordum gayet güzeldi bu da eminim çok güzel olmuştur.

Geri