Yeni E-Yaygın Otomasyon Sistemi

Kodla Büyü
malesef bir gelişme yok, kurs onayını verdik ama kursiyer girmeden onay veremiyor müdür yardımcısı, ama kursiyer girişi de hata veriyor.

Bizde de benzer sıkıntılar mevcut. Hatta bir personeli eklemeye çalıştık personelin branşı seçili değildir diye uyarı verdi ama branş seçme kısmı pasif. Kişinin bilgileri otomatik geliyor. Pazartesi bir kursu başlatmamız gerekiyor ama ne yapacağız bilmiyoruz biz de. :verymad:

Arkadaşlar bugün kurs açtık ve kurs onayını müdür onayına kadar getirdik. Elimden geldiğince ifade etmeye çalışayım.(Kurs açma işlemini yaptığınızı kabul ediyorum. Bazen saatlerde sıkıntı olabiliyor benim kurs da tesadüfen oldu)

-Kurs açma işleminden sonra müdür yardımcısı hesabı ile 12 tane kursiyer girdik tek tek.
-Kursiyer girerken;
a) Kursiyerin kimlik fotokopisini mutlaka alın.
b) Kursiyerin cilt numarasını başında sıfır olmadan girin. Örnek: Cilt No-0005 ise ilgili kutuya sadece 5 yazmanız gerekiyor. Aksi halde hata veriyor.
c) Kursiyer mail adresi henüz temin edilemediği için kursiyerleriniz yerine kendi mail hesabınızı yazın. Mailinize gelen şifreyi sonra kursiyerlere dağıtırsınız.
d) Bütün kursiyerleri girdikten sonra her kursiyerin bilgisinin yanındaki tik işaretini yeşile döndürmeniz gerekiyor. Yani gri tike tıkladığınzda yeşil oluyor.
e) Bütün kursiyerlere onay verdikten sonra (tik koyduktan sonra) sol üst köşede kaydet düğmesine basacaksınız.

-Daha sonra sol taraftaki menülerden kurs onay işlemlerine gireceksiniz. Açtığınız kursun onayını veriyorsunuz. Ordada meşhur gri tik alanı var orayı da tıklayarak yeşil renge döndürmeniz gerekiyor. Vakit bulabilirsem resimli bir anlatım hazırlayacağım.
- Tüm bu işlemlerden sonra müdür hesabına girip kurs onayı yapıyorsunuz.12 kursiyer girmezseniz müdür onay veremiyor.. 12 kursiyerden sonra müdür hesabında da onay için bir alan mevcut olacak ve ordaki kursu da tıpkı müdür yardımcısının hesabında olduğu gibi yapacaksınız. Yani gri tik bölümünü tıklayıp yeşil renge dönüştüreceksiniz.
-Daha sonra iş ilçe şube müdürü ve ilçe mem müdürüne kalıyor. Sanırım ilçe memdekileri de bu konuda bilgilendirmek gerekiyor. Tüm onaylar alınmadan maalesef kurs açılamıyor daha doğrusu kursiyer işlemleri eğitmen hesabına düşmüyor.

Tüm bu anlattıklarım müdür yardımcısının kendi hesabından kursiyer girmesiyle mümkün. Bakanlığın istediği kursiyerlerin "bireysel başvuru" modülünü kullanması. Kursiyer bireysel başvuru yaparken kursları görebiliyor ancak kursun saatleri ile ilgili bir açıklama göremiyor, bu büyük bir sorun. Bilgisayar kullanımı kursu gün içinde 5 ayrı öğretmen tarafından veriliyor bizde. Kursiyerin hangi öğüne başvuracağının belirlenmesi lazım. Bu konu ile ilgili Bakanlığa mail attık bu konuyla ilgileneceklerini söylediler.

Kurs açmak için en geç 1 hafta önceden işlemlerin yani kursiyer girişlerinin ve kurum onaylarının bitmiş olması lazım ki ilçe de onayları tamamlasın.

Ben de şu an ilçe onaylarını bekliyorum. Yarın ilçeye gidip durumu onlara da anlatacağım.

Hata Kodu : 100
Hata Mesajı : ORA-01403: hiç veri bulunmadı onay veririken hep bu hata çııkıyor. hiç bir kursumuzu oynayamadık nedendir neyi yanlış yapıyoruz?

Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum. Biz de şu an da sadece Müdür şifresi mevcut. Acaba Müdür hesabıyla diğer personellere şifre verilebiliyor mu? Yoksa kurum şifresi mi lazım bu iş için? Kurum şifresi vermedi kimse bize. :|

tek bir mail adresi açıp tüm kursiyerlerin şifreleri oraya isteyebiliyor muyuz? hepsine ayrı ayrı e-posta adresimi açılması lazım?

Konun ilk sayfasindada sorulmuş ama ben tekrar sormak istiyorum.
Eğer bu sistemi yapanlar okuyorsa bir cevap versin.
Okuma yazma bilMEyen , okuma yazma kursuna gelecek kursiyerler nasıl mail adresi alıp sisteme üye olup kursa kaydolacak? Yada mahallerde açtığımız onlarca kurstaki kursiyerler?
Biri bunun cevabını verirse sevinirim.
Zaten açık öğretime kayıt olan öğrencilerin tasdikname girişinden kafayı kaldiramiyoruz.

Ben kursiyer filan kaydetmem zaten. Uğraşamam hiç. Açmazlarsa açmasınlar kurs :D

Arkadaşlar ben modülden kurs açamıyorum yardım edebilir misiniz?

Gerek müdür olarak gerekse de müdür yardımcısı olarak sisteme giriş yapıyorum, kurs planla dediğimde pencere geliyor, 2. veya 3. ekranda müdür yardımcısı seçmemizi söylüyor ama açılan combobox'da müdür yardımcısı ismi gelmiyor.

Yönetici girişi ile müdür ve müdür yardımcılarını tanımladım. Acaba başka bir yerden de bunları aktifleştirmek felan mı gerekiyor.

Lütfen yardım.

Bari eski sistemi kullanalım bir süre daha, neyin israrı ki bu. Bi hata varsa giderilene kadar acin eski sistemi

tamamen rezalet bi sistem dönemin ortasında yapılırmı bu..oturduğu yerden iş yapıolar..peki eylülden beri alınan başvuurular çöpemi gidecek :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Hocam fiyasko demeyelim yine de. Böyle bir sisteme ihtiyaç vardı ama bu acele niye. Veya hatalar varsa eski sistem aktif olsun bir süre daha bu ısrar niye.

Arkadaşlar müdür kendi şifresiyle girş yaptıktan sonra sol tarafta Kurum İşlemleri-Kurum Tatil günlerini girmesi gerekiyor. Aksi halde seçtiğiniz kurs saati ile kursun kendi saati eşleşmiyor. Kurs açarken saatlerin eşleşmemesi sorununu yaşayan arkadaşlar kurs tatil günlerini girmeliler.

Bu arada akşam üstü arkadaş haber verdi, kursa kursiyer kayıt olayı çözülmüş, artık planlanan kursa kayıt işlemi yapılabiliyor.

İlçe onayı kaldı. İlçe onayı olmadan eğitmen hesabına kursiyer bilgiler gelmiyor. Yoklama almamız için sistemin bize de açılması lazım. İlçe onayı alan var mı?

hocam biz daha kursiyer kaydını yaptıramamıştık, dedim ya öğretmen arkadaş bugün haber verdi, pazartesi kursiyerleri yine sisteme yönlendirip başvuru yapmalarını isticez.

Arkadaşlar ben modülden kurs açamıyorum yardım edebilir misiniz?

Gerek müdür olarak gerekse de müdür yardımcısı olarak sisteme giriş yapıyorum, kurs planla dediğimde pencere geliyor, 2. veya 3. ekranda müdür yardımcısı seçmemizi söylüyor ama açılan combobox'da müdür yardımcısı ismi gelmiyor.

Yönetici girişi ile müdür ve müdür yardımcılarını tanımladım. Acaba başka bir yerden de bunları aktifleştirmek felan mı gerekiyor.

Lütfen yardım.

Kurum Bilgilerini giriyorum ve kaydediyorum. Tekrar baktığımda silik çıkıyor. Ben birşey anlamadım bu işten.

İyi günler Giyim Kursu açmak istiyoruz fakat kurs alanı olarak giyim üretim teknolojisi seçtiğimizde aşağısı boş geliyor. Eskiden Kurs açarken bazı modülleri seçebiliyorduk örnek kaynakçı kursu açacağım 320 saatlik açıyordum fakat şimdi 1072 saatlik kurstan seçim yapamıyorum.Bu iki sorunun çözümünü bulup yardımcı olacak varsa sevinirim :alkis:

:eek: Bu sistemi çözüp üye olabilen ve girmek istediği kursu seçerek ön kayıp yapabilen kursiyerlere belgelerini evlerine yollayacağım hiç kursa gelmelerine gerek yok

Bugün zar zor kursa onay verdik, kursiyerleri toplantı için çağırdım ve sisteme üye oldular ve başvurularını yaptılar. Yalnız 9 da başlayan üye olma işi 10:20 de felen ancak bitti, doğrulama kodu çalışmıyor, 4. denemede ancak giriş yapıyor. Tek tek ne yapacaklarını gösterdiğim halde o kadar çok zorlandılar ki tek başına kayıt yapsalar kesinlikle bir çoğu başaramazdı. Kursiyer kayıtları üye işlemi olmadan çok basit bir panelden alınmalıydı, bence hata yapılmış bu üyelik olayıyla felen.

Bugün müdürümüz kurum şifresini (nihayet) aldı. Kendi şifresi ile kurum tatil günlerini girdi. Ama kurs planlarken tatil günü olan 1 Ocak 2015 i kurs varmış gibi hesapladı. Nasıl iştir anlamadım.

muharrem44' Alıntı:
Bugün müdürümüz kurum şifresini (nihayet) aldı. Kendi şifresi ile kurum tatil günlerini girdi. Ama kurs planlarken tatil günü olan 1 Ocak 2015 i kurs varmış gibi hesapladı. Nasıl iştir anlamadım.
kurum işlemleri modülü altında kurum tatil günleri var o günleri 1 seferliğine kendiniz giriyorsunuz .

yolgezer2001' Alıntı:
muharrem44' Alıntı:
kurum işlemleri modülü altında kurum tatil günleri var o günleri 1 seferliğine kendiniz giriyorsunuz .
tatil işlemi çalışmıyor gene yanlış hesaplıyor

Geri