Yeni dağıtılan tabletlerde aktivasyon sorunu

Kodla Büyü

heydasya

Üye
Merhabalar,
Bugün okulumda tabletleri dağıtmaya başladım fakat aktivasyonu olmuyor. Hata 10 kodu veriyor. sonra farklı hatalar veriyor. Bir türlü aktive edemedim. Benim gibi sıkıntı yaşayan var mı? Varsa da problemi çözebildi mi? teşekkür ederim.

kapattım resetledim yeniden başlattım oldu ama sıkıntılı sabah denediğimde de hemen oldu öğlene doğru hata 60 hata 10 aldım

Tabletlerin bazılarında cihaz kayıtlı diyor tablet açılıyor her şey normal ama kurumsal cihaz yönetimi kısmında öğrenci adı soyadı okul adı görünmüyor. Bu durum bir sıkıntı yaratır mı acaba?

Tablet aktive olduktan sonra öğrenci adı ve okul gözüküyor mu 3 tablet aktive ettim ama dikkat etmemişim buna

bende sabah iki tane aktif ettim. yalnızca biri pybs.eba da gözüküyor. ondada ad-soyad tc gözükmüyor
gün boyu hep hata-60 aldım. buluta bağlanamıyor :-1:

Selam arkadaşlar,
bende de sabahtan beri aynı problem var. tabletlerin bazıları anında aktive oldu ama birçoğu olmadı. öğrencilere ait sorunlu tabletlerden birini öğrenciye sordum alabilirmiyim bugünlük diye ve evime getirdim. kendi ev bağlantımda da şuanda bir türlü aktive edemiyorum. resette attığım halde olmuyor. anladığım ve araştırdığım kadarıyla(biraz araştırma yaptımda) ve sizlerinde böyle bir problem yaşadığınızı görünce olayın genel bir sorun olduğunu ve özellikle eba ile ilgili bir problem olduğunu düşünmeye başladım. eğer siz çözerseniz bilgilendirin. benden şimdilik bu kadar. bekleyelim bakalım göreceğiz.....

zar zor aktive ettiğimiz cihaz kullanılmaya başlandı ancak öğrenci ve okul bilgileri görünmüyor...

Arkadaşlar tabletin aktivasyon olması için EBA merkez sunucuyla bağlantı kurması gerekiyor.. Bağlantıyı kuramadığı için de farklı farklı hata kodları veriyor.. Bazı öğrencilerim günün erken saatlerinde(sabah 6'da kalkıp yapmış :) ) aktivasyonu yapabildi. İnşallah ileride de düzelir.

Bende dünden beri iki tableti doğru düzgün aktive edebildim. Diğerleri hiç oralı bile olmadı. yalnız deneme yaparken tabletlerden biri kafayı yedi sanırım kendi kendine cihaz kayıtlı diye açılıyor diğerleri gibi öğrenci adı vs. de çıkmıyor. cihazı recovery den formatlıyorum açıp kapatınca yine tekrar kayıt edilmiştir diye hiçbir şey sormadan açılıyor.

birde pybs nin neresinden kayıtlı tabletleri kontrol ettiğimizi sorabilir miyim size, öğrenci isimleri vs. gözüken 2 tablete bir bakayım orada gözüküyor mu acaba.

Ben de baktım aktive edebildiğim üç tablette de kayıt edilmiştir diyor ama ad soyad çıkmıyor.

Geri