Yeni BT sınıfı açma!!!!

Kodla Büyü

bilisim_oguz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bir kaç yere BT sınıfı için başvurdum.ilçe milli eğitim BT Sınıfı için çalışma yapmamı istedi. Yer, malzeme, fiziki çalışma vs. bir dosya hazırlayacağım.yardımcı olur musunuz?ne yapmalııyım?

Yer müsait ise 20+1 yoksa 15+1 lik LAB. düşünün
LAB olacak yer zemini fayans olsun, metre karesini belirtin
U düzeninde kanal sistemi döşetin
Pencereler için store perde düşünebilirsiniz

15 veya 20 adet markalı(dell, hp vs ) pc, pc masaları,tabureler, ağ kanalları itinalı bir şekilde kurulmalı.

Sınıf düzeni "u" olsa iyi olur ama yer dar öğrenci sayısı fazlaysa değişik düzenler de kurulmak zorunda kalınıyor. Şu an çalıştığım okul bu durumda. Bunları göz önünde bulundur. Kablo kanallarını elektrik prizive ağ kablosu sayısını ona göre ayarla ve ihtiyacın olandan fazla tut. Kolay gelsin.

Ayrıyeten markalı PC olmasına gerek yok hatta bildiğin güvendiğin bir bilgisayarcı varsa(TEKNİK BİLGİSİ DE İYİ OLAN) ondan da alabilirsiniz. Devletin gönderdiği ödenekle bilgisayar laboratuarına 12 adet bilgisayar(klavye, fare, monitör dahil) almıştık. Müdür ihale usulüyle almamız gerektiğini söyledi. İhale mektubunu firmalara dağıttım. Küçük bir ilçe olduğu için 6-7 bilgisayarcıya gittim. İçime sinen bi tanesi vardı. Allahtan en düşük fiyatı o verdi. Toplama olması sorun değil. Sadece dedim ki bilgisayarcıya bütün sistemlerini(işl. sis.,ofis vb) kuracaksın. Bi imaj alıp tüm kasalara atacaksın. Deep freeze kurmaya da gerek yok. Her dönem 1 kere acronisle imaj atıyorum o kadar. o da gerekirse. 2 sene oldu hala imaj atmadığım bi kaç bilgisayar var.

Ayrıyeten markalı PC olmasına gerek yok hatta bildiğin güvendiğin bir bilgisayarcı varsa(TEKNİK BİLGİSİ DE İYİ OLAN) ondan da alabilirsiniz. Devletin gönderdiği ödenekle bilgisayar laboratuarına 12 adet bilgisayar(klavye, fare, monitör dahil) almıştık. Müdür ihale usulüyle almamız gerektiğini söyledi. İhale mektubunu firmalara dağıttım. Küçük bir ilçe olduğu için 6-7 bilgisayarcıya gittim. İçime sinen bi tanesi vardı. Allahtan en düşük fiyatı o verdi. Toplama olması sorun değil. Sadece dedim ki bilgisayarcıya bütün sistemlerini(işl. sis.,ofis vb) kuracaksın. Bi imaj alıp tüm kasalara atacaksın. Deep freeze kurmaya da gerek yok. Her dönem 1 kere acronisle imaj atıyorum o kadar. o da gerekirse. 2 sene oldu hala imaj atmadığım bi kaç bilgisayar var.
Hocam devlet nasıl ödenek gonderdi? Ödenek almak için hangi yolu izlediniz? Ortaokulda mı çalışıyorsunuz?

Mektup yada dilekçe yazın. Yazınızda ne istediğinizi(adet olarak) açıkca belirtin ve iletişim bilgilerinizi de yazın. Bu yazıyı da okul idareniz, il-ilçe milli eğitim ve valilik kanalıyla resmi yollardan sıralamayı takip ederek PTT genel merkezine gönderin. Sonuç alırsınız diye düşünüyorum :) , bir bildiğimiz var yani ondan diyoruz. Kolaylıklar dilerim :)

Geri