Yeni BT Rehber Öğretmen olanlara tavsiyeleriniz?

Kodla Büyü

teknogenclik

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yarın Btr görevime başlayacağım açıkçası başıma neler gelecek pek bilmiyorum.

Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

Teşekkürler

Diğer öğretmenlerin kafasında oluşan "sürekli yatan, havadan para kazanan..." öğretmen imajıyla yaşayacaksın, buna kendini alıştır.

Nöbet, sınıf, kulüp vermek isteyecekler :) Boş dersin çok ise herkes sana yan gelip yatıyor diyecek :)

Nöbet ve sınıf almayın hocam. Diğer öğretmenlerin dediklerine de fazla takılmayın. Olabiliyorlarsa onlar da olsunlar btr :)

BTR görevlerinin dışında başka hiçbir görevi yapma hocam.. yoksa üstünde kalırlar herişi sana yıkarlar...

Kimsenin işini yapmayarak iş yapmaya başlayabilirsin. Önce ayar vermen gerek sonra hizmet

Bu arada kendi okulumda değilde lisede görevliyim. Akıllı tahtalar tabletler vs.

Mesela yarın gittiğimde ne yapayım mesela sınıfları gezip durum raporu filan mı çıkarayım

ceyhun51' Alıntı:
Nöbet, sınıf, kulüp vermek isteyecekler :) Boş dersin çok ise herkes sana yan gelip yatıyor diyecek :)

Nöbet ve sınıf almayın hocam. Diğer öğretmenlerin dediklerine de fazla takılmayın. Olabiliyorlarsa onlar da olsunlar btr :)

Zaten sınıf görevi vardı almıcaz dediler bende almazsanız almayın ben zaten bıraktım dedim :puhaha:

caymazcihan' Alıntı:
Diğer öğretmenlerin kafasında oluşan "sürekli yatan, havadan para kazanan..." öğretmen imajıyla yaşayacaksın, buna kendini alıştır.
"Biraz daha çalışsaydınız sizde olabilirdiniz" deyin hocam tembelliklerini yüzlerine vurun bir daha sataşmazlar.. :D

teknogenclik' Alıntı:
Arkadaşlar yarın Btr görevime başlayacağım açıkçası başıma neler gelecek pek bilmiyorum.

Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

Teşekkürler
Merhaba Değerli Meslektaşım;

BT Rehber Öğretmen olarak adından da anlaşılacağı gibi BT ile ilgili Rehberlik yapan öğretmen olmanızdır, bu Rehberlik hangi alanda olur elbette diğer öğretmenlerin derslerinde BT kullanımları alanında olmalıdır. Öğretmen makinelerine ilgi alaka göstermek bizim işimiz değil bununla birlikte Fatih Projesi okulunda iseniz Fatih Projesi donanımlarının çalışır durumda olmasından da siz mesul olursunuz ki Rehberliğiniz sonunda hazırlanan materyal kullanılabilsin. Öğretmen ve öğrencilerle boş zamanlarında yapacağınız rehberlik görevinden dolayı size nöbet verilmez çünkü teneffüslerde de görevinizi yapmanız beklenir.
Özetle :
BT Rehber Öğretmenseniz önce bulunduğunuz okulda Etkileşimli Tahtaların(akıllı tahta değildir terimleri doğru kullanmak önemli) çalıştığından emin olun. Arızası varsa ve bilgisayar bilginiz varsa arızayı tanımlayın bunu idareye tercihen yazılı olarak iletin ve ET'lerin üzerinde yazan numara üzerinden İDARENİN Vestel firmasını araması gerektiği bilgisini verin.
Gelelim asıl işinize normalde sizin kaçılan bir öğretmen olmanız gerekir. Çünkü göreviniz gereği tüm öğretmenleri derste teknoloji kullanmaya zorlamalı, hazırladıkları materyalleri görmek istemeli yada sık sık sık sık dersleri için BT ile ilgili materyal hazırlamayı bunun için onların alan bilgisine ihtiyaç duyduğunuzu belirtmelisiniz.
Eğer eğitim materyali nasıl hazırlanır bilmiyorsanız, öğretmenleri sıkıştırmaya dirayetiniz yoksa, materyal geliştireceğiniz programları tanımıyorsanız o zaman diğer BT Rehberler gibi yapabilir okuldaki öğretmenlerin bilgisayarlarına/Flash Belleklerine format atabilir, onlar adına siteler ilan girebilirsiniz. Bu durumda ne olur öğretmenlerin kaçtığı değil öğretmenlerden kaçan onların ayak işlerini yapan yanlarındayken aferin aferin diye pışpışlanıp ayrıldığınızda bunu benim torunumda/yeğeninde yapıyor aslında denip hakir görülen ve ilk fırsatta siz de yattığınız yerden para kazanıyorsunuz valla denilen öğretmen olma yolunda ilerlersiniz.

Hayırlı olsun.

nöbet tutmam 5 e kadar okulda beklemem. hocaların özel işlerini yapmam ek dersimide tam alırım deyin hocam

bilmediğini belli etme biliyormuş gibi görün ama bilinemeyeceğinin normal olduğunuda hissettir.

Geri