Yeni Bt odası kurulacak

Kodla Büyü

Veli33

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumuza yeni bt odası kurulması için kurumun birinden yardım alınacak(bağış)
kurum okulumuzdan ihtiyaç listesi istemiş.Bt labı için en uygun masaüstü bilgisayar sizce hangisi olur?ben wifili olsun istiyorum aynı zamanda, Sizler ne önerebilirsiniz.Şimdiden teşekkürler.

Hocam için Dell Inspiron 3064 i3 7100U 4GB 1TB All In One Lab için tavsiye ederim. Wifi ve bluetooth mevcut.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...eri-ile-sanal-bilgisayar-sinifi-kurma.165512/

Burayi inceleyin hocam,
Referans okullarla irtibata geçin, biz bir okulu aradik, memnun olduklarini soylediler, okulumuza 20+1 sistem almayi dusunuyoruz, (monitor fare klavye haric) tahmini 40 bin, ama kullanislilik ve verimlilik için bize cok mantikli geldi.

Degerlendirebilirsiniz.
Hocam bu sistem mantıklı aslında bize de 16+1 lazım, kurulum yapılan okul varsa bu bilgi alsak

dell vostro 3668 aldık bizde, wifi var içinde fena değil, thin client kullanmadım, ancak bütçe var ise , ayrı ayrı masaüstü tavsiye ederim,

Arkadaşlar okulumuza yeni bt odası kurulması için kurumun birinden yardım alınacak(bağış)
kurum okulumuzdan ihtiyaç listesi istemiş.Bt labı için en uygun masaüstü bilgisayar sizce hangisi olur?ben wifili olsun istiyorum aynı zamanda, Sizler ne önerebilirsiniz.Şimdiden teşekkürler.
Merhaba hocam bende sizden yardım alabilrmiyim bu konuda hangi kurumlar veriyor bende lab kurmak istiyorum da.

Ufak bir yanlış anlasilma oldu galiba,
Referans okullari arama gerekcemiz sistemin nasil isledigiyle, nasil kullanildigiyla ilgili.
Bağış konusunda ise hayirsever velilerimizle gorusuyoruz, meblayi toplayabilirsek, kurmak istedigimiz sistem bu.

Son düzenleme:
Ufak bir yanlış anlasilma oldu galiba,
Referans okullari arama gerekcemiz sistemin nasil isledigiyle, nasil kullanildigiyla ilgili.
Bağış konusunda ise hayirsever velilerimizle gorusuyoruz, mevlayi toplayabilirsek, kurmak istedigimiz sistem bu.

meblayı demek istediniz sanırım hocam," mevla" yı okuyunca bir garip hissettim :)

ayrı ayrı masaüstünün avantajı nedir hocam?
Şöyleki, atölyelerdeki bilgisayar sayıları sık sık değişmekte, bu durumda ayrı masaüstü pc ler ile bu değişiklikleri kolay yapabiliyorsunuz. Net Client tarzı(markası önemli değil, aklıma bu geldi.) atölyesi olan meslek lisesinde görev yapan arkadaşlar ile görüşmelerimde, ilk kurulum maliyeti açısından gayet pozitif olduğu, sistemin çalışması esnasından eğer altyapı kaliteli ise pek fazla sorun olmadığını söylediler. karşılaştıkları problemler, server 'da olan bir sıkıntının sistemin çalışmasını yavaşlattığını söylediler ve yerinde gördük. Muhasebe finansman alanları için bu sistemlerin uygun olduğunu düşünüyorum. Ancak bilişim bölümünde 30 pc birden vs 2017 açınca, birde yanına illustrator açınca sistemde ciddi yavaşlamalar oldu.Tespitlerim bu yönde oldu. Bu da beni bu sistemlere mesafeli tutuyor.

Birde diyelimki 24+1 bir sistem kurduk.Sonradan değişiklik yapma şansımız kalmıyor. (En fazla 3-4 olur). Eğer lab. ı bölmek gerekirse veya bir şekilde ek bilgisayar alınırsa (ki başımıza çok fazla geliyor), standart masaüstü pc lerde bu işlemler bildiğiniz gibi daha kolay oluyor.

Şöyleki, atölyelerdeki bilgisayar sayıları sık sık değişmekte, bu durumda ayrı masaüstü pc ler ile bu değişiklikleri kolay yapabiliyorsunuz. Net Client tarzı(markası önemli değil, aklıma bu geldi.) atölyesi olan meslek lisesinde görev yapan arkadaşlar ile görüşmelerimde, ilk kurulum maliyeti açısından gayet pozitif olduğu, sistemin çalışması esnasından eğer altyapı kaliteli ise pek fazla sorun olmadığını söylediler. karşılaştıkları problemler, server 'da olan bir sıkıntının sistemin çalışmasını yavaşlattığını söylediler ve yerinde gördük. Muhasebe finansman alanları için bu sistemlerin uygun olduğunu düşünüyorum. Ancak bilişim bölümünde 30 pc birden vs 2017 açınca, birde yanına illustrator açınca sistemde ciddi yavaşlamalar oldu.Tespitlerim bu yönde oldu. Bu da beni bu sistemlere mesafeli tutuyor.

Birde diyelimki 24+1 bir sistem kurduk.Sonradan değişiklik yapma şansımız kalmıyor. (En fazla 3-4 olur). Eğer lab. ı bölmek gerekirse veya bir şekilde ek bilgisayar alınırsa (ki başımıza çok fazla geliyor), standart masaüstü pc lerde bu işlemler bildiğiniz gibi daha kolay oluyor.
söyledikleriniz mantıklı hocam, kasası monitörle birlikte olan bilgisayarların da lab için uygun olduğunu düşünmüyorum, bi sıkıntı çıktığında müdahale edemediğimiz için

Geri