Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

yeni bilgisayarlarda vista kurulu olarak gelmesi

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında sari5555 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sari5555

sari5555 Üye

okullara yeni dağıtılan bilgisayarlarda vista yüklü şimdi sınıfın bir kısmı vista yüklü bilgisayara sahip oldu diğerlerinde xp yüklü nasıl ders işleyebiliriz aynı sorun office 2007 ve office 2003 olarak(bilgisayarlarda yüklü olan)karşıya çıkıyor tüm bilgisayarları aynı sistemlere sahip olması için ek olarak lisans gerekir tavsiyelerinizi bekliyorum

2. hayatsuyu1979

hayatsuyu1979 Aktif Üye

hocam hepsini xp ye çevirin olsun bitsin. Her makinenin cd si vardır mutlakaa kolay gelsin.

3. sari5555

sari5555 Üye

yeni gelenlerde vista cd si var sadece

4. ozkaan

ozkaan Aktif Üye

hocam okulda lisanlı cd ler var ise herhangi biri ile standart hale getirin.
    Bizim okulun bilgisayarları Wista yüklü gelmesine rağmen lisanslar XP idi. Bir kurulum cd si ve bir şifre verdiler. Bu şifre milli eğitimin hepsine yüklemenizde sakınca yok dediler.

5. ickerya

ickerya Aktif Üye

Hocam yeni gelen makinalarınıza xp yüklemenizi tavsiye ederim. Lisans sorun olur mu? diyorsanız kesinlik sorun olmaz. Yapılan ihalelerde yüklenmesi gereken işletim sistemi xp ama 1maddede en son çıkan işletim sistemi ibaresi olduğu için ihaleyi alan firmalar pc lere vista yüklüyorlar. O elinizdeki pc lerin lisansı olduğu için sıkıntı çıkmaz. Birde kopya sistem kullansanız bile eğitim amaçlı olduğu için firmalar sorun çıkarmıyorlar.

6. aztekin

aztekin Üye

o size verilen imaj dvd sinin serialini buraya yazabilirmisiniz tabi sakıncası yoksa tşk

7. yamalıbohça

yamalıbohça Üye

vista kurulan bilgisayarları daha sonra xp'ye çevirdiğinde sorunla karşılaşma durumumuz varmı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal