yeni bilgisayar almayı düşünüyorum... acil yardım.

Kodla Büyü

hubulu

Üye
bir süredir 8 yıllık makinamı değiştirmeyi düşünüyordum. 16 gb. ram, ssd, i7 hq serisi 6. nesil işlemci, önceliklerimdi.
aşağıdaki makinayı buldum. sizden de fikir istiyorum. şimdiden teşekkür ederim.

http://www.bimeks.com.tr/urun/151539/hp ... aspx#specs

not: fiyat 4099 tl. + %10 bipara veriyor. yani fiyat o değil.

Ekli dosyalar

• d4396615-a84d-4b6e-b5cc-3db8afdfbfa1.jpg
    d4396615-a84d-4b6e-b5cc-3db8afdfbfa1.jpg
    99.8 KB · Görüntüleme: 968
o para hp ye verilmez.
hatta laptopa 4000 tl vermek hiç mantıklı değil madem performans lazım masaüstü alın.
laptop için bütçe 1500 tl yi geçmemeli bence

Hocam bende yasarcan hocam gibi düşünüyorum. Ne dereceüst düzey kullanıcısınız bilmiyorum ama bu güne kadar benden daha bağımlısını görmedim. Ben her yere labtobumu götrürm. Akıllı telefonu labtoptan daha az kullanırım hatta whatsapı bile bilgisyaraımdan kullanırım.

Buna rağmen kullandığım bilgisayar şu: Asus K53-s modeli upgrade yapılarak
i5 işlemci
8 ram
128 ssd + 1 TB (cdrom yerine taktım) Sata disk
1 gb ekran kartı (oyun oynamam)

4 yıllık bilgisayarımdır. Bu zaman zarfında 3-4 kez batarya aldım. Şarjın az gitmesine tahammülüm yok. 1 kez ekran bozuldu ekranı değiştim. Her yıl söktürüp bakım yaptırdım bir defasında klavyede temassızlık oluştu onu değiştim.

Şuan canavar gibiçalışıyor.

Yeni bilgisayar alacak olsam hayatta 4000 TL vermem.

----------------------------

Size önerim Letgo yu takip edin az kullanılmış garantisi1,5 yıl daha devam eden temiz bilgisayarlar düşüyor. Ben 2 tane aldım bu yaz arkadaşlarıma. 1 tanesi 7 günlüktü adam evkurdan 1800 TL ye almış teknosa fiyatı 1450 TL bzie 750 TL den verdi. Faturası herşeyi mevcut. i3 4 gb ram 500 hdd özellikleirnde bişeydi.

Demem o ki siz o paranın yarısına daha kaliteli bir bilgisayarı alabilirsiniz.

tercih sizin tabi ben ellenmiş bilgisyaar kullanmam derseniz :)

Hocam makina SSD olması ve ekran kartının 960 olması nedeniyle çok iyi ama o kadar yüksek parayı laptop için kullanmak yerine kendi toplayacağınız bir masaüstü bilgisayar ile daha uygun fiyata daha iyi bir bilgisayar kullanabilirsiniz.

Parana yazık etme. Bu parayla masaüstü bir sistem rahatlıkla toplanabilir. Lenova G500 laptop yeterli geliyor. Amacına göre değişir fakat bu parayı ben vermek istemem. 1500 - 2000 arası olabilir. Saygılar.

4000 TL yi gözden çıkardıysanız ve oyun vs oynamıyorsanız ikinci el macbook retina alın.

Re: Ynt: yeni bilgisayar almayı düşünüyorum... acil yardım.

hubulu' Alıntı:
bir süredir 8 yıllık makinamı değiştirmeyi düşünüyordum. 16 gb. ram, ssd, i7 hq serisi 6. nesil işlemci, önceliklerimdi.
aşağıdaki makinayı buldum. sizden de fikir istiyorum. şimdiden teşekkür ederim.

http://www.bimeks.com.tr/urun/151539/hp ... aspx#specs

not: fiyat 4099 tl. + %10 bipara veriyor. yani fiyat o değil.
Bu cumartesi günü 3000 küsür tl Aynı özellikli 128ssd 1tb harddisk li casper aldık kardeşime vatan bilgisayar dan.
Ben de 5 yıldan bu yana casper i5 nirvana kullanıyorum.sadece geçen yıl ekran aydınlatma floresanları değişti.Klavye ve diğer aksanlar iyi durumda.
Casper TM deyip kaçmayın.Tabiki laptop ve elektronik cihaz biraz şans işi. Örnek;
Aynı kardeşim sony telefon aldı 15 günde 2 arıza verdi.Sonuç iade...
Yeğenler de lgG3 almışlar. Biri 4 ay sonra ekran dokunmatik gitmiş ve servisi boyladı. Diğeri düşürmekten kaynaklanan arıza ile arada donuyor ve aç kapa yapıyormuş.

Ben daha ucuza 1200tl ya distribütör garantili LGg4 ü 2 hafta önce aldım.Şimdilik süper. 16 lık arka ve 8 lik ön kamera şahane.Tavsiye ederim.

Geri