Okul ve Ev Bilgisayarları için Güncel-Hazır Sistem - Eylül 2022

Kodla Büyü
Okul ve kişisel bilgisayarlar için oluşturulmuş, normal format atma aşamalarına sahip hazır ISO dosyasıdır.
Tüm disk yapı ve kapasiteleri ile uyumludur.

Sistem Özellikleri:
* Windows 10 Pro 22H2 sürümü kullanılarak hazırlanmıştır. 23 Eylül 2022 tarihi itibarıyla güncel sürümdür.
* İso boyutu 7.9 GB'tır.
* MBR disk yapısına sahiptir.
* Bir Clonezilla çalışması değildir. Klasik Windows format atma isosudur.
* Kurulum sırasında diski siz bölümlüyorsunuz.
* DYS ve sertifika yüklü olup tarayıcı entegrasyonu ve ilk açılış ayarlamaları yapılmıştır.
* Tarayıcıların başlangıç sayfaları, arama platformları, sık kullanılan yer imleri ayarlanmış olup reklam engelleme eklentileri yapılmıştır.
* Telegram ve Whatsapp bilgisayar sürümleri yüklenmiştir.
* Sorunsuz dosya paylaşımı için hizmetler ve ayarlamalar aktif edilmiştir.
* Kurulum bittikten sonra Windows Update yardımıyla bilgisayara özgü sürücüleri kurmanız gerekmektedir.
* Aktivasyon ve güncelleme durdurma işlemleri için Masaüstü-Araçlar klasörü yer almaktadır.
* USB belleğe yükleme işlemleri için Rufus, Ventoy ve WinSetupFromUsb yazılımları denenmiştir. (Detaylı Açıklama)

İndirme Linkleri:
Link 1
Link 2

MD5: 7ECCB26948D10579DDA03ABABF4C2F84

Ekli dosyayı görüntüle 71639Ekli dosyayı görüntüle 71640Ekli dosyayı görüntüle 71641
Win10 indirip bimgisayara kurdum fakat wimdows update bi turlu guncellestirme yapmiyor denetleniyor ekraninda takilip kaliyor ne yapabilirim dys yide acmiyor halilyle javada guncellenemiyor yardimci olursaniz sevinirimm

Win10 indirip bimgisayara kurdum fakat wimdows update bi turlu guncellestirme yapmiyor denetleniyor ekraninda takilip kaliyor ne yapabilirim dys yide acmiyor halilyle javada guncellenemiyor yardimci olursaniz sevinirimm
O ekranda kalmasının sebebi MEB hatlarında güncelleme yapamaması veya aşırı yavaş olması. Çözümü ise mobil internete bağlamak.
DYS ile ilgili olarak java güncellemesi zaten yapmamanız gerekiyor. DYS ilk açıldığında gelen uyarıda Block seçeneğini seçmeniz lazım. Onun altındaki hatırlatma ile ilgili seçeneğe tik atarak Block yerine tıklamanız lazım.

O ekranda kalmasının sebebi MEB hatlarında güncelleme yapamaması veya aşırı yavaş olması. Çözümü ise mobil internete bağlamak.
DYS ile ilgili olarak java güncellemesi zaten yapmamanız gerekiyor. DYS ilk açıldığında gelen uyarıda Block seçeneğini seçmeniz lazım. Onun altındaki hatırlatma ile ilgili seçeneğe tik atarak Block yerine tıklamanız

DYS ile ilgili olarak java güncellemesi zaten yapmamanız gerekiyor. DYS ilk açıldığında gelen uyarıda Block seçeneğini seçmeniz lazım. Onun altındaki hatırlatma ile ilgili seçeneğe tik atarak Block yerine tıklamanız lazım.
Evet dediginiz gibi mobil veriyi acinca guncellemeler yapildi ama dysi block sectim yinede acamadim ekranda kaliyoo yukleniyor diyee

Hocam 2 bilgisayara kurdum. İmajdan sonra sürekli yeniden başlayıp duruyor. Bilgisayar eski ve bios tipi legacy. Ama imaj sanırım uefi bios için. Bu durum sorun oluşturur mu?

*Konuyu yanlış yere yazmışım kusura bakmayın. Win7 sistemi için bu sıkıntıyı yaşıyorum.

Son düzenleme:
Iki bilgisayarada kurdum ayni sorunn yasadimm
Hocam sizin mesajınızdan sonra bugün bir bilgisayara kurdum. DYS sorunsuz bir şekilde açıldı. İlk açılışlarında hatırlatmalara tik atıp ve Java uyarılarına Block cevapları verdim. Kurulumdan hemen sonra DYS açılışında gelen uyarılarından birisine bile yanlış tıklama yaparsanız bu hataları alırsınız.

hocam teşekkürler çok hızlı ve uyumlu çalışıyor sadece netsupport ayarlarını nerden yapabiliriz. oda ismini değiştirsek bağlanır heralde? bi de toolwiz timefrezze kursak iş görür heralde deneme sürümü değildir heralde?

hocam bir imajı nasıl bu şekilde windows format setupu gibi bir hale getiriyorsunuz mevcut bir konunuz var mı profiliniz kapalı olduğu için konularınıza bakamadım

Hocam sizin mesajınızdan sonra bugün bir bilgisayara kurdum. DYS sorunsuz bir şekilde açıldı. İlk açılışlarında hatırlatmalara tik atıp ve Java uyarılarına Block cevapları verdim. Kurulumdan hemen sonra DYS açılışında gelen uyarılarından birisine bile yanlış tıklama yaparsanız bu hataları alırsınız.

Ekli dosyalar

• 20221020_145758.jpg
    20221020_145758.jpg
    64.3 KB · Görüntüleme: 121
Hocam flasi tekrar olsturdum format atiyo yeniden baslarken bu ekran geliyo oturum acmiyo yardimci olursaniz sevinirm

DRİVER lar tanımlı mı hocam?
Hayır hocam, her sistemin sürücüleri kendisine özgüdür. Siz kurmalısınız.
hocam bir imajı nasıl bu şekilde windows format setupu gibi bir hale getiriyorsunuz mevcut bir konunuz var mı profiliniz kapalı olduğu için konularınıza bakamadım
@Emsile hocamın hafizoglu.net sitesi bunu güzel bir şekilde anlatır.
Hocam flasi tekrar olsturdum format atiyo yeniden baslarken bu ekran geliyo oturum acmiyo yardimci olursaniz sevinirm
BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara çekin ya da HDDyi sistem açılışında öncelik yapın aynı yerden.

@doganytu Doğan hocam, idareci bilgisayarlarından bir tanesine kurulum yaptım. Aynı bilgisayardaki paylaşılan yazıcıyı diğer win10 yüklü idareciler göremiyor. Onlara sistem yüklemesi yapmadım. Bir yerlerde bir ayar mı unutuyorum acaba?
Sizin imajı kurduğum bilgisayar ağda diğer bilgisayar ve yazıcıları görüyor. Bu bilgisayar hiç bir şekilde görüntülenmiyor. Paylaşım ayarları açık

BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara çekin ya da HDDyi sistem açılışında öncelik yapın aynı

BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara çekin ya da HDDyi sistem açılışında öncelik yapın aynı yerden.
Yaptim o sekildede denedim ama ayni ekran geliyoo

@doganytu Doğan hocam, idareci bilgisayarlarından bir tanesine kurulum yaptım. Aynı bilgisayardaki paylaşılan yazıcıyı diğer win10 yüklü idareciler göremiyor. Onlara sistem yüklemesi yapmadım. Bir yerlerde bir ayar mı unutuyorum acaba?
Sizin imajı kurduğum bilgisayar ağda diğer bilgisayar ve yazıcıları görüyor. Bu bilgisayar hiç bir şekilde görüntülenmiyor. Paylaşım ayarları açık
Hocam imajı oluştururken ağ ayarlarını açık tutmak dışında fazladan bir ayarlama yapmadım. Ağ ayarlarını diğer sorunsuz bilgisayarlar ile karşılaştırmanızı öneririm.
Yaptim o sekildede denedim ama ayni ekran geliyoo
Verilen uyarı başlangıçta HDDyi görmeme uyarısıdır hocam. Ya da sistem yüklü değildir. HDDnin fiziksel olarak takılı ve öncelikli yapılmış olmasını kontrol edin. Ayrıca imaj yüklenmiş mi ondan emin olun.

Doğanytu hocam. Sizden bir ricam var. İmajlarınız gerçekten çok istikrarlı ve kullanışlı. Daha önce de yazmıştım. Faz-2 SSD leri için yaptığınız imajı 256 GB şık SSD lerden daha az kapasiteli 240-128 GB vs SSD ler için de oluşturabilirsiniz çok sevinirim. Sizin imajlarınız kadar kullanışlı ve hafif olanı görmedim. Şimdiden teşekkür ederim

Doğanytu hocam. Sizden bir ricam var. İmajlarınız gerçekten çok istikrarlı ve kullanışlı. Daha önce de yazmıştım. Faz-2 SSD leri için yaptığınız imajı 256 GB şık SSD lerden daha az kapasiteli 240-128 GB vs SSD ler için de oluşturabilirsiniz çok sevinirim. Sizin imajlarınız kadar kullanışlı ve hafif olanı görmedim. Şimdiden teşekkür ederim
Sonraki imajda kapasiteyi 120 GBa indirmiş olacağım hocam.

hocam bu imajda format aşamasında disk görüntülenemiyor ve sürücüyü görmediğinden format atamıyorum. ayrıyeten bir program mı var yoksa disk gpt mbr düzeninden dolayı mı....ventoy kullanıyorum

Sayın Hocam, bir önceki imajınızı sorunsuz bir şekilde kullandım. Ama bu imaj bir bilgisayarda ne yazık ki surekli mavi ekran hatası verdi.
Düzeltme yapıyım. Mavi ekran hatasının çözümünü buldum. Imaj için teşekkürler

Son düzenleme:
Sayın Hocam, bir önceki imajınızı sorunsuz bir şekilde kullandım. Ama bu imaj bir bilgisayarda ne yazık ki surekli mavi ekran hatası verdi.
Düzeltme yapıyım. Mavi ekran hatasının çözümünü buldum. Imaj için teşekkürler
Sorun nedir hocam? Başımıza gelirse kontrol edeceğimiz bir seçenek olsun.

2 bilgisayara sorunsuz kurmuştum fakat sonuncusunda mavi ekran hatası alıyorum sürekli. Başlangıç onarması da yaptım fakat bir sonuç alamadım. Neyi eksik yapıyorum acaba.

hocam bilgisayarlara kurunca ekran görüntüsü bulanık oluyor ne yaptıysam ayarlayamadım. çözünürlük ile ilgili mi sıkıntı oluyor. yardımcı olabilir misiniz

hocam bilgisayarlara kurunca ekran görüntüsü bulanık oluyor ne yaptıysam ayarlayamadım. çözünürlük ile ilgili mi sıkıntı oluyor. yardımcı olabilir misiniz
Çözünürlük ayarları ile oynayıp denediniz mi?
Kurulumdan sonra ekran kartı vb. sürücüleri sizin kurmanız gerekiyor hocam.

Geri