Faz-2 İmaj (Win10) - Eylül 2022

Kodla Büyü
Hocam emeklerinize sağlık, çok teşekkürler. Her zamanki gibi sizin imajınızı kullanacağım bu sene başında da.

Önceki imajlarınızı çok defa kullandım, ama ilk defa İmajınızı indirdikten sonra ilk flaşa atarken sorun yaşadım, sonra bir şekilde attım ama tahtada başlatmadı. Dosya mı hatalı indi kontrol edebilmek için md5 ve sha1 değerlerini mümkün ise koyabilir misiniz?

Hocam merhabalar, rufus için gpt uefi fat32 seçtim fakat olmadı. Önyükleme hatası veriyor . Ne yapmak gerek?

Hocam emeklerinize sağlık, çok teşekkürler. Her zamanki gibi sizin imajınızı kullanacağım bu sene başında da.

Önceki imajlarınızı çok defa kullandım, ama ilk defa İmajınızı indirdikten sonra ilk flaşa atarken sorun yaşadım, sonra bir şekilde attım ama tahtada başlatmadı. Dosya mı hatalı indi kontrol edebilmek için md5 ve sha1 değerlerini mümkün ise koyabilir misiniz?
Kontrol eder misin hocam?

MD5: 1193B4AA702ECEB2CEFA47B88049807E
SHA-1: 48A54E17CA31E6C5185585463DE050103B8718E8

Hocam merhabalar, rufus için gpt uefi fat32 seçtim fakat olmadı. Önyükleme hatası veriyor . Ne yapmak gerek?
Kurulumu yapan arkadaşlar hangi program ve ayarlar ile kurduysa belirtebilir mi?

Hocam ventoy da Mbr mi seçilmeli ?
Rufus için ayarlarınız şu şekilde olmalı:
1. Seçenek: GPT - UEFI - NTFS --> ISO modunda (sorulursa) yazdır
2. Seçenek: GPT - UEFI - Large Fat32 --> DD modunda (sorulursa) yazdır

Ventoy için herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek yok. Direkt Install deyip kurun ve sonra İmaj ISO dosyasını flash belleğe kopyalayın.

WinSetupFromUsb Ayarlamaları:
1. Aşama: Program arayüzünde Auto formata tıklayıp usb belleği NTFS ile formatlayın.
2. Aşama: 4. Seçenek olan Linux ISO... kısmına tıklayıp imaj dosyasını seçin ve Go deyip başlatın.

idm denedim sonlara geldi hata verdi.tarayıcıdan indirmeye çalıştım 10 15 dk kala izin yok uyarısı verip indirmeyi iptal etti. farklı bilgisayarlarda ve tarayıcılarda denedim sonuç değişmedi. indiren arkadaşlar nasıl indirdiniz?

idm denedim sonlara geldi hata verdi.tarayıcıdan indirmeye çalıştım 10 15 dk kala izin yok uyarısı verip indirmeyi iptal etti. farklı bilgisayarlarda ve tarayıcılarda denedim sonuç değişmedi. indiren arkadaşlar nasıl indirdiniz?
Faz-2 için olanı okulda, hiç bir indirme programı olmadan indirdim. Tabii Google hesabı açık olmazsa, indirmeye izin vermiyor.
Bir de Normal Bilgisayarlar için Windows10 vardı. Onu IDM (İnternet Download Manager) ile indirmek istedim hata verdi. Programsız indirdim.
İkisi de sonuna kadar sorunsuz indi.

Faz-2 için olanı okulda, hiç bir indirme programı olmadan indirdim. Tabii Google hesabı açık olmazsa, indirmeye izin vermiyor.
Bir de Normal Bilgisayarlar için Windows10 vardı. Onu IDM (İnternet Download Manager) ile indirmek istedim hata verdi. Programsız indirdim.
İkisi de sonuna kadar sorunsuz indi.
denemediğim yöntem kalmadı sonuç aynı

Kilit icin hangi prorami kullanilmali. Tavsiyeniz nedir.

Karekod gibi uygulamalar duydum. Bunlar stabilmidir. Hali hazirda pardus kullaniyoruz. Kilit icin flash disk olusturuyoruz. Bazi flash disklerde sorun veriyor.

Bizim icin cok zaman kaybi oluyor. Tesekkurler

Mehcan hocanın e-kilit programı gayet kullanışlı. Ben lisanslı kullanıyorum. Ama lisanssız özellikleri de fazlasıyla iş görür. Program sürekli güncelleniyor.

Kilit icin hangi prorami kullanilmali. Tavsiyeniz nedir.

Karekod gibi uygulamalar duydum. Bunlar stabilmidir. Hali hazirda pardus kullaniyoruz. Kilit icin flash disk olusturuyoruz. Bazi flash disklerde sorun veriyor.

Bizim icin cok zaman kaybi oluyor. Tesekkurler
Mehcan hocanın e-kilit programı gayet kullanışlı. Ben lisanslı kullanıyorum. Ama lisanssız özellikleri de fazlasıyla iş görür. Program sürekli güncelleniyor.
E-Kilit, imaj ile sorunsuz çalışmaktadır hocam. Şu an okulumda bu şekilde kullanıyoruz. Karekod ile giriş yapılıyor.

E-Kilit, imaj ile çalışmak hocam. Şu an okulda bu dünyada. Karekod ile giriş yapılıyor.
Anlamamistim. Telefondan girip bakinca anladim yazdiginizi. Bilgisayarim yazilanlari anlamsiz bir sekilde gosyeriyor.

E kilit dediğiniz Mehcan e kilit mi

kiliti kurarken mem den şifre filan mı istenecek. Youtube daki video da o şekilde yazıyor sanırım.

Son düzenleme:
İmaj sonrası var olan internet kablo bağlı değil hatası veriyor.

Hocam sabah ilk is kuruluma basladim. Ventoylu usb ile kurdum. Ama kurulum bittikden sonra tahta acilmiyor.

İnsert boot media yaziyor kaliyor

Hocam sabah ilk is kuruluma basladim. Ventoylu usb ile kurdum. Ama kurulum bittikden sonra tahta acilmiyor.

İnsert boot media yaziyor kaliyor
Hocam biosa girip Son menüden ön tanımlıları geri yükle deyip tahtanızı yeniden başlatın; düzelecektir.

Hocam e kilit hakkinda bilginiz varmi.

Mobilden kullanabilmek icin once herkesi tanimlayip, ondan sonra mi e kiliti tahtalara kuracagiz.

Tahtalara windows u kurdum 4 tanesine.

Sonra e kiliti kurdum. Kendime olusturdugum mobil giris ile girebildim.

Ama sonradan olusturdugum ogretmenler giremedi

Hocam e kilit hakkinda bilginiz varmi.

Mobilden kullanabilmek icin once herkesi tanimlayip, ondan sonra mi e kiliti tahtalara kuracagiz.

Tahtalara windows u kurdum 4 tanesine.

Sonra e kiliti kurdum. Kendime olusturdugum mobil giris ile girebildim.

Ama sonradan olusturdugum ogretmenler giremedi
Usb Anahtar olayı için tüm öğretmenleri önceden tanımlamanız gerekir. Bu tanımlamadan sonra E-Kilidi tahtalara kuracaksınız. Kurduktan sonra yeni öğretmenler eklerseniz tüm tahtaları dolaşıp programı güncellemeniz gerekmektedir. Ücretli sürümde ağ üzerinden güncelleme yapabiliyorsunuz.

Mobil anahtar oluşturmayı ana programda yapıyorsunuz ve öğretmenlere Web Anahtar linkini gönderiyorsunuz. Öğretmenler o link yardımıyla Karekod okutarak tahtayı açar. Ben bu şekilde kullanıyorum. İlk seçenekte USB girişleri bir süre sonra arıza verir.

@doganytuhocam yüklediğim bir tahtada wifi yok neden olabilir ?
Hocam Wifi'nin kapalı olup olmadığını kontrol edin. Tahta Uçak moduna alınmış da olabilir. Görev çubuğundaki Bildirim düğmesine tıklayıp Wifi - Uçak modu seçeneklerini kontrol edin hocam.

Tahtaların hepsine kurulum yaptım fakat hiçbirini NSS'de göremiyorum. Burada paylaştığınız versiyonu da kurdum. Akıllı tahtaları açtığım halde hem kabloluda hem wifi'de kimse yok

Geri